Вестник АТАКА

20 Август 2017, 12:12:54
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Изтезаван заради вярата си  (Прочетена 28251 пъти)

МИШОК@

• Герой
  • Популярност: -441
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6204
Re: Изтезаван заради вярата си
« Отговор #60 -: 12 Април 2012, 12:12:47 »

Последните години стигнах до изводи,че и вярата е един дар,когото ти не можеш даже да го пожелаеш. Щото е дар.И някой ти го дава. А за други е една ревност,усещат че е велико,но го нямат вътре в себе си и правят усилия уж да го получат,пък не им е ясно какво е всъщност.И какво следва от вярата...
дар е православната вяра, другото е самонаказание, понеже не е от Бога.
Активен
Бъди верен до смърт , и ще ти дам венеца на живота (Откр. 2:10)

abaji

• Гост
« Отговор #61 -: 12 Април 2012, 14:02:23 »

Мишок не ме подправяй ,никога не съм писал това ,което си прииначил в цитатът .
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Популярност: 319
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13186
  • в политиката и един мандат им е много
« Отговор #62 -: 13 Април 2012, 13:01:10 »

Дали ще славиш Бога правилно зависи от всеки отделен човек. Дори и да си записан на списък в Православна църква,това автоматично не означава че си свестен(говоря по принцип,не за теб).
Аз дори и да вляза в някой гараж,не ще означава,че съм станал шофьор или пък автомобил.

:?
« Последна редакция: 13 Април 2012, 13:01:15 от Търпелив »
Активен
Плевнелиев и ГЕРБ угодничат на поробителите на България!
И 120 депутати са твърде много в Народното събрание!

abaji

• Гост
« Отговор #63 -: 13 Април 2012, 14:02:36 »

И виж тъпото копеле как ми подправя цитатите ,да еба неговата мама .
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #64 -: 13 Април 2012, 18:06:25 »

Дали ще славиш Бога правилно зависи от всеки отделен човек. Дори и да си записан на списък в Православна църква,това автоматично не означава че си свестен(говоря по принцип,не за теб).
Аз дори и да вляза в някой гараж,не ще означава,че съм станал шофьор или пък автомобил.

Е като не можеш да се причастиш по правилата с кръв и плът Христова, какво правиш - нищо.
Протестантите и католиците не причестявт така.
Активен

abaji

• Гост
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #66 -: 18 Април 2012, 10:10:26 »

Е като не можеш да се причастиш по правилата с кръв и плът Христова, какво правиш - нищо.
Протестантите и католиците не причестявт така.
Това е ритуал. Самият ритуал няма никаква сила,ако няма вяра отсреща в човека и покаяние. Те и мафиотите от едно време убиват и ходят на църква да се пречистяват и правят дарения.
Аз говоря за живота извън църквата в ежедневието кой какъв е. Там се вижда. Иначе вътре служителите не те познават и ти дават да се пречистиш с ритуала. Обаче пречистваш ли се всъщност зависи от всеки сам. И от Божията благодат.
Ако всичко беше каквото трябваше свещениците щяха да познават хората,които ги посещават,а сега не познавам такива освен единични случаи на познати или бивши колеги. Които ходят при само един свещеник от години.
« Последна редакция: 18 Април 2012, 10:10:58 от Търпелив »
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #67 -: 18 Април 2012, 12:12:15 »

Нещо интересно имало:

Здравейте Янко Добрев
Благодарим ви за изказването, но макар да съм сигурен в достоверността на свидетелствата ви имаме сериозни исторически доказателства, че имено пастири са станали причина за предаване на други пастири, църковни членове и църковни лица. Тези свидетелства са документирани, а в последните няколко години започнаха да излизат и на бял свят като книги.

Например, известен факт е, че имено служители от църквата в Бургас предават п-р Харалан Попове, който прекарва в затвора 13 мъченически години. Свидетелството му може да бъде намерено в библиографичната му книга, която той издава приживе.

Друго по-ново свидетелство е книгата на д-р Стефан Банков, която при публикуването си преди около десетина година внесе истински смут сред пасторите агенти на Държавна сигурност. В книгата си д-р Банков твърди, че е многократно предаван от такива, а на много места визира и имената на онези, които са го предавали.

Това са само две от многобройните, повтарям многобройните, свидетелства за вредата от пастори служители на ДС, които могат да бъдат разказани и са исторически факт. Така, че тезата че техните поражения са нулеви е исторически недостоверна и това е документиран факт. Друг е въпроса колко са активните пастори агенти на ДС в момента, които все още водят църкви, вербуват свои членове и се представят за духовни водачи.

Темата е актуална и аз насърчавам редакцията на този сайт да я развие, тъй това до момента е единственото, повтарям единственото, място в интернет, където тази тема се разглежда адекватно и на нужното историческо, документално и юридическо ниво.

http://pastir.org/news/2301
-----------
Уважаеми пастор Добрев,

Намирам явно противоречие във вашето изказване, като посочвате първо, че Бог ви е казал, че “не може да служите на ДС и на Бога”, а след това твърдите, че пасторите агенти са нанесли нулеви поражения! Уважавам, решението ви да се покорите на Господ и да излезете от ДС, но немога да се съглася, че пораженията са нулеви, когато пастори са служили на репресивна система като ДС! Още повече, че явно мнозина от тях все още не са осветлили и поели отговорност за тази част от тяхното минало. А то продължава да мирише под килима на църквата в България, която в същото време се моли за съживление! А пък Бог желае първо да изчисти църквата си от този срам и нечестие, като осветли точно това минало.

---
Добре,пастор Янко,

Ако наистина пораженията са нулеви, защо нито една деноминация не е излязла с ясно и категорично изявление за това?

И да поискат разбирането на вярващите – просто да кажат: Сестри и братя, такова беше времето, ако имаше нещо извинявайте, не можахме да се справим по-добре, но все пак пораженията, които мислите, че нанесохме са нулеви.

Вижте колко е просто. Ще се намери ли поне един пастор или друг религиозен лидер, без значение от религията, който да го каже това открито?

Ще се намери ли религиозен водач, който да каже, че му писна от агенти на ДС във сегашната власт в България?

Моите уважения!

------------
« Последна редакция: 18 Април 2012, 12:12:20 от Търпелив »
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #68 -: 18 Април 2012, 13:01:30 »

Е да ама и да имаш вяра, като го няма въпросният ритуал - не можеш се причасти.
Интересно е защо при тези уж християни го няма ритуала завещан ни от Христа ?
Отговора е прост, защото реално не са християни.
Активен

Директор ЕРА

• Гост
« Отговор #69 -: 23 Декември 2012, 20:08:52 »

Е да ама и да имаш вяра, като го няма въпросният ритуал - не можеш се причасти.
Интересно е защо при тези уж християни го няма ритуала завещан ни от Христа ?
Отговора е прост, защото реално не са християни.

Пееразите НЕ могат да бъдат християни, защото са анатемосани от църквата, а ти като хайдут-пеерас имаш специален статут.  :lol:
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #70 -: 24 Декември 2012, 11:11:20 »

Пееразите НЕ могат да бъдат християни, защото са анатемосани от църквата, а ти като хайдут-пеерас имаш специален статут.  :lol:
Не е верно пак излъга - ти си голям лъжец. Църквата ги отхвърля, но не ги е анатемосала на куп. По темата: тебе за вярата няма да те изтезава никой, понеже нямаш вяра бе. :D
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #72 -: 21 Юни 2013, 17:05:36 »

Е какво е зачистено, ето го пак гадният БОТ със 160 мнения.
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.