Вестник АТАКА

19 Август 2017, 12:12:51
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: За САЩ с любов II  (Прочетена 216967 пъти)

Cuba Libre

• Гост
За САЩ с любов II
« -: 15 Август 2008, 00:12:20 »

Първата ми такава тема беше изтрита от неизвестен хакер, започвам нова. И понеже материал за подобна тема никога не липсва, абсолютно съм убедена, че скоро ще напълни 20-тина страници.

Американец държал семейството си заложници

РеймъндТърмънд

Полицията в американския щат Джорджия задържа във вторник мъж, държал семейството си заключено в каравана в продължение на три години, съобщи телевизия Фокс нюз. 36-годиншият Реймънд Дениъл Търмонд е държал в плен съпругата си и четирите си деца, които системно е измъчвал и изнасилвал. Съседите на Търмонд изобщо не са подозирали, че караваната, където живеело семейството, всъщност е била истински затвор.
Случаят бе разплетен на 4 август, когато жената на Търмонд успяла да се измъкне от караваната и подала сигнал в полицията. Служителите на реда изразили предположение, че Търмонд е държал пленниците си гладни, тъй като в подвижния затвор нямало никаква храна. Полицаите установили, че само най-големият син, който в момента е на 14 години, е получил начално образование. Останалите деца на 9, 12 и 13 изобщо не са ходили на училище. Случаят много напомня на трагедията на австрийското семейство Фрицъл. Пенсионираният електротехник Йозеф Фрицъл държа в продължение на 24 години дъщеря си и децата заключени в мазето на къщата си в австрийския град Амщетен.

http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&mater=MjcyMjs3NA==&sql=MjcyMjszOQ==
« Последна редакция: 15 Август 2008, 01:01:35 от Cuba Libre »
Активен

Cuba Libre

• Гост
Re: За САЩ с любов II
« Отговор #1 -: 15 Август 2008, 01:01:51 »

Ветераните от Ирак и Афганистан се отдават на алкохола

Значителен брой от американските ветерани, завърнали се от войните в Афганистан и Ирак, започват системно да злоупотребяват с алкохол, съобщи АП, като се позова на изследване, направено по поръчка на Пентагона. Тенденцията е определена като "обезпокоителна" в изследването. Най-голям риск да се отдадат на алкохола има при по-младите войници, които служат в Националната гвардия и резервистите. Друга голяма рискова група са морските пехотинци. Според изследователите недостатъчното обучение, липсата на сплотеност сред единиците от Гвардията и трудният преход към цивилния живот са основните причини за алкохолизма сред ветераните.
Вероятността да започнат да злоупотребяват с алкохол е с 31 процента по-висока при военните, които са участвали в бойни действия. Всеки двайсети от тях развива трайна алкохолна зависимост. Според проучването при жените проблемите с алкохола са по-малки, защото те гледат на него като на средство за справяне с психологическото напрежение, докато при мъжете се наблюдава склонност към рисково поведение. Според авторите на изследването посочените групи военнослужещи се нуждаят от повече внимание след завръщането си от "горещите точки".

http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&mater=MjcyMTszMw==&sql=MjcyMTszOQ==
Активен

Cuba Libre

• Гост
« Отговор #2 -: 15 Август 2008, 01:01:36 »

Отново безразборна стрелба в САЩ
Трима убити при стрелба в Батон Руж
08.02.2008

Студентка откри огън в общежитие в технически институт в град Батон Руж, в южния американски щат Луизиана и уби двама 18-годишни младежи, след което се застреля.

При пристигането на полицаите в университетското градче един от тях намерил три трупа в една от учебните зали, като едно от телата било на автора на стрелбата.

Това заяви пред Си Ен Ен сержант Дон Кели от полицията в Батон Руж. В ръцете на студентката се намирало оръжието на престъплението.

По време на инцидента е имало поне 20 човека.

Това е четвъртият подобен кървав случай в САЩ пред последните 24 часа

На 7 февруари в начално училище в Портсмут, щата Охайо нахълта мъж с пистолет и рани тежко с нож и изстрел една от учителките, която се оказа негова съпруга, искаща развод. След това той избяга и се самоуби.

В предградие на Лос Анджелис при престрелка между полицията и обезумял мъж бяха убити петима души, в това число полицай и въпросният мъж.

Малко по-късно въоръжено лице уби петима души в градския съвет в Сейнт Луис, в щата Мисури, след което бе застрелян от полицаите.

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1158916
Активен

друг самотен войн

• Герой
  • Популярност: -85
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2860
  • победата ще бъде наша
« Отговор #3 -: 15 Август 2008, 01:01:09 »

Осъдиха архиепископията в Чикаго за педофилия

Архиепископията в Чикаго ще плати $12.675 млн. обезщетение на общо 16 жертви, пострадали от свещеници педофили, предаде Ройтерс. "Надявам се това да помогне на жертвите и семействата им да превъзмогнат станалото и да продължат напред", заяви председателят на конференцията на католическите свещеници в САЩ кардинал Франсис Джордж. Скандалът със свещениците педофили избухна още през 2002 г. В него бяха замесени над 4000 католически свещеници, припомня агенцията.

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3058&sectionid=4&id=0000804
Активен

„Не, цялата тази пасмина използва едни и същи способи. Те (б.р. евреите) даже нищо не опровергават, а просто докрай твърдят точно противоположното.“

друг самотен войн

• Герой
  • Неактивен Неактивен
  • победата ще бъде наша
« Отговор #4 -: 15 Август 2008, 01:01:49 »

Пореден банков фалит в САЩ

03.08.2008

Банковата система в САЩ понесе поредния си удар вчера, след като стана ясно че базираната във Флорида банка First Priority е била затворена от регулаторните органи заради проблеми от ипотечната криза. С това фалиралите банки в най-голямата икономика от началото на годината вече са осем.

First Priority, която разполага с активи за 259 млн. долара, е била затворена от офиса на финансовия регулатор във Флорида, след което депозитната база от 227 млн. долара е била продадена на намиращата се в Атланта SunTrust Banks Inc. От Федералната корпорация за депозитно застраховане (FDIC) съобщават, че считано от понеделник, 4 август, шест от офисите на First Priority ще започнат да оперират като клонове на SunTrust, съобщава Bloomberg.

SunTrust, която е най-голямата банка в щата Джорджия, ще изкупи депозитите на 4 000 вложители във First Priority без премия, като за компенсация ще придобие активи за 42 млн. долара, се казва в съобщението на FDIC. Според регулатора от фонда за застраховане на депозити трябва да бъдат изтеглени 72 млн. долара. Същевременно първоначалните оценки показват, че фалиралата банка притежава незастраховани депозити за 13 млн. долара.

Скоростта, с която се увеличават проблемите пред финансовия сектор на САЩ, се увеличава значително през последните седмици. Сред основните причини за това са отписаните заради ипотечната криза активи за над 480 млрд. долара от началото на 2007 година. През миналата година в страната дейността си са приключили общо 3 банки.

Последната финансова институция, която беше затворена от регулаторите, беше един от основните играчи в ипотечния сектор на САЩ – калифорнийската банка IndyMac.
Тя беше затворена в средата на юли и се очаква да доведе до загуби за фонда за депозитно застраховане в границите между 4 и 8 млрд. долара.
Активен

„Не, цялата тази пасмина използва едни и същи способи. Те (б.р. евреите) даже нищо не опровергават, а просто докрай твърдят точно противоположното.“

друг самотен войн

• Герой
  • Неактивен Неактивен
  • победата ще бъде наша
« Отговор #5 -: 15 Август 2008, 01:01:36 »

„Хубави“ американци в морално извратената ционистка държавица.

Активен

Cuba Libre

• Гост
« Отговор #6 -: 15 Август 2008, 01:01:48 »

Мъж откри стрелба в църква в САЩ

27.07.2008 19:04
Мъж, въоръжен с ловджийска пушка открил огън в църква в Кноксвил, щата Тенеси, ранявайки няколко души, поне двама от тях сериозно, съобщава местната телевизия WBIR.

Мъжът с дълга руса коса на около 40 години открил безразборна стрелба по вярващите в Унитарианската църква по време на неделната служба. Шест или седем са пострадалите, един или двама - сериозно. Стрелецът е бил задържан, съобщава Франс прес, цитирана от БГНЕС.

http://bgnewsroom.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0/n92708/%D0%BC%D1%8A%D0%B6-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B1%D0%B0-%D0%B2-%D1%86%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D0%B2-%D1%81%D0%B0%D1%89

Ново убийство разтърси САЩ

Нова стрелба разтърси САЩ. Петима души, сред които и три деца, бяха открити мъртви в жилищна сграда в градчето Йорба Линда, на 65 км югоизточно от Лос Анджелис, предаде АП.

Мотивите за стрелбата не са известни.

14-годишно момче се обадило в полицията, за да каже, че баща му е застрелял няколко души в жилищната сграда, а после се самоубил.

http://news.ibox.bg/news/id_167003504

Шест деца простреляни в Лас Вегас
Ранените са на възраст 16-17 години

Шестима ученици бяха простреляни при слизането си от училищeн автобус в Лас Вегас, щата Невада. Един от ранените е в тежко състояние. Това е поредната безразборна стрелба в САЩ.

Според полицията срещу учениците са стреляли двама души - бели мъже, които произвели около 10 изстрела, след което успели да се скрият. Полицията не разполага с точното им описание. Първоначалните сведения сочели, че шестте деца тъкмо са слизали от училищния автобус, когато най-малко двама души са открили стрелба по тях от кола, паркирана от другата страна на улицата. Простреляните са на възраст 16-17 години.

Животът им не е в опасност, съобщиха по-късно информационните агенции, позовавайки се на медицински източници. Лекарите преценяват състоянието на четирима като стабилно и един е пуснат от болницата в къщи. Като възможен мотив за нападението се разследва вариантът за разчистване на сметки на криминална основа.

Преди седмица, на 6 декември, 19-годишен американски младеж застреля осем души - пет жени и трима мъже, след което се самоуби, при нападение в оживен търговски център в Омаха, щата Небраска. Стрелбата в Омаха стана само 8 месеца, след като Техническият университет във Вирджиния стана сцена на най-масовото убийство в съвременната американска история. Тогава студент уби 32-ма души, след което се самоуби.

Преди два дни в САЩ имаше и други два случая на стрелба - и двата в християнски центрове. Неизвестен застреля мъж и жена и рани още двама в общежитие на център за християнски мисионери в едно от предградията на Денвър, щата Колорадо. По-късно един човек бе убит, а няколко ранени при стрелба на паркинг пред черква на евангелистката църква "Нов Живот" в град Колорадо спрингс, на около 100 км от Денвър.
Активен

друг самотен войн

• Герой
  • Неактивен Неактивен
  • победата ще бъде наша
« Отговор #7 -: 15 Август 2008, 01:01:50 »

Ето ги много „ерудираните“ американски негри на Нелегалното чифутче.

Ерудирани, умни и култирни американски негри

Още по-ерудирани американски печки

Активен

Cuba Libre

• Гост
« Отговор #8 -: 15 Август 2008, 01:01:07 »

Не! Американците Изобщо Не Са Тъпи! (бг Субтитри)

http://www.vbox7.com/play:a94287c8
Активен

Cuba Libre

• Гост
« Отговор #9 -: 15 Август 2008, 01:01:35 »

Може ли aмериканският държавен глава да показва до известна степен, средната иинтелигнетност на американците? Ако е така, ето ви няколко повода за размисъл

http://es.youtube.com/watch?v=w0GPtOivFMY

Активен

Cuba Libre

• Гост
« Отговор #10 -: 15 Август 2008, 01:01:15 »

Най-ярките бушизми

"Повечето от вас сигурно не знаят, че ми излезе нова книга. Някой събрал в една книга някои мои разсъждения, които се превърнали в мисли. Каквото и да са, горд съм, че думите ми са излезли в книга." (29 март 2001)

"За да престанат тези терористични деяния (в Близкия изток), трябва да положим рамката на основата за тяхното преставане; искам да кажа - не рамката, а основата - да положим основата на рамката." (13 август 2001)

"Моята администрация внушава на близкоизточните лидери да обяснят на заинтересованите страни да направят всичко, за да има мир; така ще стане невъзможно да се постигне мир." (13 август 2001)

"Искам да ви благодаря, че дойдохте в Белия дом и ми дадохте възможността да ви подканя да работите с тези петима сенатори и трима конгресмени, които ще са в органа за стимулиране на търговията. Това ще е властта в тази област. Властта е това, което седи на седалките на тези кресла пред вас." (18 юни, 2001)

"Отделихме много време в разговор за Африка. Длъжни бяхме, защото вие знаете, че Африка е една страна, която боледува."

"Това мислене е остаряло, демодирано и баят. Русия вече не ни е враг и ние трябва да скъсаме с този манталитет на студената война, че ще запазим мира, като се гръмнем взаимно." (8 юни, 2001)

"Аз съм много благодарен...благор оден, благороден съм на брат ми Джеб, че мисли и за полукълбото (hemisphere, имайки предвид atmosphere, атмосфера)." (4 юни, 2001)

"За да се обедини, нашата нация трябва да се сплоти." (4 юни 2001)

"На зле или на добре вървят работите, все президентът е виновен - знам си го това." (11 май, 2001)

"На всеки фатален изстрел се падат три нефатални. Това положение е недопустимо за Америка и ние ще вземем мерки." (14 май, 2001)

"Първо на първо, няма да приемем договор, който светът не е ратифицирал, нито договор, който нашата страна ще разбере." (За Договора от Киото, 24 април, 2001)

"Важно е обикновеният човек да разбере, като има повече търговия, има повече обмен." (21 април, 2001)

"Не. Нито на английски, нито на френски, нито на мексикански" (отклонявайки въпрос на общоамериканска конференция в Квебек на 21 април, 2001)

"Трябва да се научим да мислим, че всяко американско дете, все едно къде е отгледано и как е родено, може да учи." (18 април, 2001)

"Напредваме. Разбираме къде се корени силата ни. В сърцата и душите на американците, в чековите им книжки." (11 април, 2001)

"Тази администрация взема необходимите решения, за да се сложи край на разрешаването на въпросите." (10 април, 2001)

"Не само в Калифорния. Енергийната криза ще се разпространи и в други щати, ако не срещне единодушното ни противоречие. Ще й противодействаме единодушно." (29 март, 2001)

"Уверих премиера, че с всички сили ще вкараме средния. Ще вкараме Средния изток в посоката към мир." (20 март, 2001).

"Мисля, че в пътуванията ми в чужбина има методология." (12 март, 2001)

"Пазарите ще работят, Ан и аз ви го обещаваме най-двусмислено." (На клетвената церемония на г-жа Ан Винъмън, министър на замеделието, 2 март, 2001)

"Измежду всички щати, практикуващ общинска издръжка на училищата, Айова е тъкмо такъв щат." (28 февруари, 2001)

"Тези от нас, работили в селскостопанския сектор и в Средните щати, ние разбираме колко несправедливо е смъртното наказание." (28 февруари, 2001)

"Едно дете, като го научиш да чете, то може да мине тест за грамотност." (21 февруари, 2001)

"Да имаш дом е важно." (18 февруари, 2001)

"Ако мислите, че не сме загрижени за СПИН вътре в Белия дом, вие грешите - загрижени сме." (7 февруари, 2001)

"В Тексас върви дебат: как да ерозират мостовете между църквата и щатската власт." (29 януари, 2001)

"Аз потвърдих пред министър-председателя, че ние високо ценим нашето приятелство." (След срещата с Жан Кретиен на 5 февруари, 2001 в Канада)

"Съзнавам, че съм длъжен да упражнявам и съхраня изпълнителната власт, не само за себе си, а и за моите предшественици." (29 януари, 2001)

"Позицията ми към живота е положителна - в смисъл, че да, вярвам, че има живот, като тази моя вяра не е непременно религиозна. Там има живот, от което произтича и понятието за живота, свободата и търсенето на щастие." (23 януари, 2001)

"Това е цяла една задача - да бъде предефинирана ролята на САЩ от една мироопазваща сила в сила пазител на мира." (14 януари, 2001)

"Калифорнийската енергийна криза се дължи на недостиг от електроенергия, при който липсва енергия за генериране на енергодобив, който да задоволи потребителите в щата." (14 януари, 2001)

"Надявам се - зная, че във Вашингтон има амбиции и това е очевидно. От друга страна, надявам се амбициозните да си дадат сметка, че ще сполучат по-скоро като застанат на страната на успеха, за разлика от неуспеха." (18 януари, 2001)

"Не само да насочим, а и да фокусираме усилията към това да научим нашите деца да четат и да имаме една образователна система, реагираща с разбиране на потребностите както на децата, така и на родителите, за разлика от система, която не е, така че Америка да бъде една грамотна страна." (11 януари 2001)

"Природният газ е на полукълбото. Така го наричам аз - на полукълбото, защото го намираме в съседните околности на САЩ. (Пак има предвид атмосферен)" (20 ноември, 2000)

"Аз не забравям разликата между изпълнителната и законодателната власт. Те прокарват законите, докато аз ги вкарвам в действие." (18 декември, 2000)

"Дик Чейни и аз не желаем тази нация да бъде в рецесия. Ние искаме всеки, който може да си намери работа, да бъде в състояние да си намери работа." (5 декември, 2000)

"Това й е чудесното на Америка, че всеки трябва да гласува." (8 декември, 2000)

"Към мен те проявиха неразбироценяване. Подразбирателство." (6 ноември, 2000)

"Това е раздел, последният раздел на 20-и, 20-и, 21-и век, който повечето от нас биха искали да забравят. Последният раздел на 20-и век. Това е първият раздел на 21-и век." (За "скандала Левински", 24 октомври, 2000)

"Именно в семейството нашата страна намира надежда, именно там крилата получават мечти." (18 октомври, 2000)

"Мисля, че ако знаеш в какво вярваш, по-лесно е да отговаряш на въпроси. Не мога да отговоря на вашия въпрос." (4 октомври, 2000)

"Ясно е, че страната ни зависи от голям чужд петрол. Все повече от нашия внос идва от чужбина." (25 септември, 2000)

"Не можем да оставим терористите и бандитските държави да държат страната ни враждебна (hostile, има предвид hostage - заложник) или пък съюзниците ни враждебни. (1 август 2000)

"И ако продължава така, ще кажа на страната ни какво мисля за него като човешко същество и човек." (1 август 2000)

"Държавите би трябвало да имат правото да въвеждат разумни закони и ограничения особено за да прекратят нечовешката практика на прекратяване на един живот, който в противен случай би могъл да живее." (29 юни 2000)

"Това очевидно е бюджет. В него има сума ти числа." (5 май 2000)

"Буш: Но той е губернатор и аз не би трябвало да го наричам моето братче Джеб, а моя брат Джеб, великия губернатор на Тексас.
- Водещ: На Флорида.
Буш: Флорида. Щатът Флоридата." (27 април 2000)

"Надявам се да стигнем до дъното на отговора. Това ме интересува да знам." (26 април 2000)

Буш пристига при Саакашвили:
"- Михаил, толкова ми харесва вашата страна - Georgia! Кажете ми честно - на американския щат ли я кръстихте или лично в моя чест?" (август 2008)

Джордж с братчето си Джеб (вляво), великия губернатор на Флоридата.

"Пак ли сбърках?"
« Последна редакция: 15 Август 2008, 10:10:17 от Cuba Libre »
Активен

Nordic

• Герой
  • Популярност: -75
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3880
  • Si vis amari, ama
« Отговор #11 -: 15 Август 2008, 01:01:44 »

"Свобода на словото в САЩ":

http://www.vbox7.com/play:1e92c364

ivan4o17

• Герой
  • Популярност: -3
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2331
« Отговор #12 -: 15 Август 2008, 02:02:47 »

Мозъчните трапанации в САЩ

САЩ е единствената държава в света, където мозъчната трапанация се въвежда като масова практика за лечение на душевноболните.

Тя започва в Европа, но първите й "бащи" бързо я отричат и даже се обявяват против използването й.
Лекари - касапи в САЩ нямат тези скрупули и продължават делото.

Появяват се мащабни програми след Втората световна война. Тогава американските войници масово се връщат с "боен стрес". Една армия стреснати Рамбовци започва да създава проблеми, лудниците се препълнили. Докторите започват да им отварят черепите и да им отстраняват части от мозъка. След операцията, повечето пациенти вече не са агресивни и стават спокойни и отвеяни. Има обаче и много случаи с нещастен изход и тежки осакатявания. Оцелелите затъпявали повече, но поне вече не били агресивни и казвали, че се чувстват спокойни.

За 10-20 години са трапнирани десетки хиляди американци.
Документален филм по Канал 1.
................... ...........

Американската армия е единствената в света, която има свойството да се стряска. Същото свойство придобиват българските войници, когато е окаже, че не им разрешават да се върнат от Ирак и ги държат там насила. Тогава и те усвояват челния американски опит и в крайна сметка се прибират. След прибирането им, за разлика от американците, стресът им се разсейва от само себе си...
Активен

ivan4o17

• Герой
  • Популярност: -3
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2331
« Отговор #13 -: 15 Август 2008, 02:02:25 »

Американец държал семейството си заложници

РеймъндТърмънд

Полицията в американския щат Джорджия задържа във вторник мъж, държал семейството си заключено в каравана в продължение на три години, съобщи телевизия Фокс нюз. 36-годиншият Реймънд Дениъл Търмонд е държал в плен съпругата си и четирите си деца, които системно е измъчвал и изнасилвал. Съседите на Търмонд изобщо не са подозирали, че караваната, където живеело семейството, всъщност е била истински затвор.
Случаят бе разплетен на 4 август, когато жената на Търмонд успяла да се измъкне от караваната и подала сигнал в полицията. Служителите на реда изразили предположение, че Търмонд е държал пленниците си гладни, тъй като в подвижния затвор нямало никаква храна. Полицаите установили, че само най-големият син, който в момента е на 14 години, е получил начално образование. Останалите деца на 9, 12 и 13 изобщо не са ходили на училище. Случаят много напомня на трагедията на австрийското семейство Фрицъл. Пенсионираният електротехник Йозеф Фрицъл държа в продължение на 24 години дъщеря си и децата заключени в мазето на къщата си в австрийския град Амщетен.
http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&mater=MjcyMjs3NA==&sql=MjcyMjszOQ==

Случаят е спорен. Може и да е така може и да не е.

Някои неща за семейството в САЩ:

- Държавата има изключителни, почти неограничени права да се меси в работите на всяко едно семейство. Много повече отколкото при който й да е друг режим по света. Дори и при Сталин не е имало такава намеса. В САЩ тя надминава романите а ла Оруел.

- Законите са такива, че много често съпруги и деца буквално ги изпозват за изнудване и за отмъщение.

- Достатъчно е жената да се оплаче, че е била подложена на "домашно насилие", за да отиде мъжът в затвора. "Насилието" може да бъде от обикновен шамар, до псувня или "обидни думи" - доста разтегливо понятие.

- В случай, че децата се оплачат от "малтретиране", родителите могат да отидат директно в затвора за доста години. Американските деца знаят добре това и често много добре го използват за кошмар на родителите си.

Един случай:
Българин отива на гости при роднини в САЩ. Заварва една лудница - детето им е непоносимо разглезено, те задоволяват всичките му прищевки и не смеят да откажат и за най-дивите. То буквално издевателства и се гаври с тях. Нашия човек не издържал и ги запитал: Как търпите това положение.
Отговора: не смеем да му откажем, защото ни заплашва, че ще се оплаче в полицията, че го бием и го изнасилваме. Съучениците му са го подучили. В квартала вече има такъв случай и ни е страх от затвора.
---------------------

Така че кой е крив и кой е прав е много трудно да се каже.
Малко странно звучат сроковете - три години заключени в каравана, 12 години заключени в мазе. Съседите не видели нищо съмнително. Може да ги е държал гладни, защото полицаите не видели храна. Всеки лекар може да разбере дали са били държани гладни. В американските училища промивката е такава, че някои родители с право не искат децата им да ходят там.

Този случай може и да е истински, обаче дали всички такива са истински?

--------------------

Защо у нас това не може да стане:
И тук искаха да приемат закон, при "домашно насилие" децата да се отнемат от родителитте, обаче нещо се отказаха. Защото всички мангали ще закарат чаветата пред общината и пред полицията и ще им набиват шамарите, докато се отърват от тях.

Не само тези закони не могат да минат у нас. Ние в почти всяко отношение сме костелив орех. Мислим си, че ни тормозят, обаче не сме поглеждали от другата гледна точка - колко им е трудно на тези, които са натоварени с изпълнението на задачата да ни затрият. Много неща тук за нас са даденост, наследили сме ги от векове и не си даваме сметка как ни пазят, обаче за тия, които трябва да се справят с нас са направо кошмар и неразрешими енигми.
« Последна редакция: 15 Август 2008, 03:03:58 от ivan4o17 »
Активен

Траян

• Редовен
  • **
  • Популярност: 3
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 181
« Отговор #14 -: 15 Август 2008, 09:09:02 »

Джон Болтън,посланник на САЩ в ООН от 2005 до 2006 година заявява: „Считам, че ние (САЩ, б.р.) имаме право да се защитаваме със всички средстава, включително със смяна на правителства в други държави,ако това е необходимо.“ Заявлението е в отговор на въпроса: „Могат ли САЩ да свалят демократично избрано правителство на друга държава, ако то води политика, неустройваща САЩ?
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.