Вестник АТАКА

26 Май 2017, 06:06:20
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: За Турция и турците  (Прочетена 213284 пъти)

Centurion

• Коментатор
  • Популярност: -77
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1890
Re: За Турция и турците
« Отговор #15 -: 05 Януари 2009, 15:03:36 »

Романът на Дж. Р. Р. Толкин е вдъхновен от ВСВ!
"Двете кули" са Германия и Италия, а пещерните тролове и земеслоните са ПАНЗЕР дивизиите.

Самият Толкин казва, че прототипа на джуджетата са евреите (малки, брадати човечета, които само ламтят за ценни метали и диаманти)!   

Активен

svetozar

• Гост
« Отговор #16 -: 05 Януари 2009, 15:03:40 »

Ха-ха.
Активен

Nordic

• Герой
  • Популярност: -75
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3880
  • Si vis amari, ama
« Отговор #17 -: 05 Януари 2009, 16:04:07 »

Аз не съм съгласен с вас. Според мен Саурон е господарят на Illuminati и жидовете, Назгулите са масонските водачи, орките са черните а Харадримите и войните от Рун са арабите използвани като инструмент срещу белите народи. Това съвсем грубо казано, разбира се. Джуджетата (въпреки думите на Толкин) не са никакви евреи - описанието им е кажи речи едно към едно с тези от скандинавските вярвания. Според мен жидовете са се усетили за символиката в книгата и за това Толкин казва, че те са джуджетата (демек са от добрите) - спестява си неприятности. Шум се вдигна чак след като излезна филма, където символиката е твърде очевидна.

vakatamian

• Редовен
  • **
  • Популярност: 28
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
  • СПИРТЪТ ЗА ЕДИН МИРЕН СВЯТ !
    • КЛЕКНИ ТУК !
« Отговор #18 -: 05 Януари 2009, 16:04:02 »

Из интервю на Дж. Р. Р. Толкин пред ВВС

"Джуджетата разбира се са доста очевиден случай - не бихте ли казали че в много отношения напомнят за евреите? Думите им са очевидно Семитски, направени са да бъдат Семитски."

Пълният текст на интервюто - http://www.mediatimesreview.com/avgust/Tolkien.php
« Последна редакция: 05 Януари 2009, 16:04:07 от vakatamian »
Активен

Nordic

• Герой
  • Неактивен Неактивен
  • Si vis amari, ama
« Отговор #19 -: 05 Януари 2009, 16:04:00 »

Из интервю на Дж. Р. Р. Толкин пред ВВС

"Джуджетата разбира се са доста очевиден случай - не бихте ли казали че в много отношения напомнят за евреите? Думите им са очевидно Семитски, направени са да бъдат Семитски."

Пълният текст на интервюто - http://www.mediatimesreview.com/avgust/Tolkien.php

На фона на цялото интервю (т`ва от линка май е поорязано), тея думи ми звучат като изтърсени ни в клин ни в ръкав. Причината я споменах. Какво ще кажете да отвориме тема за "Властелина"?

vakatamian

• Редовен
  • **
  • Неактивен Неактивен
    • КЛЕКНИ ТУК !
« Отговор #20 -: 05 Януари 2009, 16:04:43 »

Какво ще кажете да отвориме тема за "Властелина"?

http://www.vestnikataka.com/forum/index.php/topic,13332.0.html
Активен

Ton

• Гост
« Отговор #21 -: 05 Януари 2009, 16:04:17 »

Клипче за орките със субтитри на турски:
http://www.youtube.com/watch?v=anKcxwyRCu8

Фарамир и Боромир са си чисто български имена!
« Последна редакция: 05 Януари 2009, 16:04:40 от Ton »
Активен

Nordic

• Герой
  • Неактивен Неактивен
  • Si vis amari, ama
« Отговор #22 -: 05 Януари 2009, 16:04:54 »

Какво ще кажете да отвориме тема за "Властелина"?

http://www.vestnikataka.com/forum/index.php/topic,13332.0.html

Вярно, че си имаше.

Centurion

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #23 -: 05 Януари 2009, 16:04:00 »

А ти колко българи познаваш с такива имена? :o
Активен

vakatamian

• Редовен
  • **
  • Неактивен Неактивен
    • КЛЕКНИ ТУК !
« Отговор #24 -: 05 Януари 2009, 16:04:12 »

А ти колко българи познаваш с такива имена? :o

ДОБРОМИР!
Активен

Centurion

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #25 -: 05 Януари 2009, 16:04:19 »

Аз питах за Фарамир и Боромир...
Активен

Ton

• Гост
« Отговор #26 -: 05 Януари 2009, 17:05:10 »

Има ли друг народ по света с имена като Добромир?
Активен

svetla

• Новобранец
  • *
  • Популярност: -2
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
« Отговор #27 -: 05 Януари 2009, 18:06:42 »

Лични впечатления от Турция.

Преди няколко години на връщане от Холандия избрах да пътувам с евтин чатрътен полет до Цариград, а от там - с автобус до Пловдив. За самолета на турската превозваческа компания дума няма да отварям, защото такива са по принцип самолетите на повечето малки превозвачи.
Хвана ни леко задръстване, по време на което наблюдавахме следната сценка: абсолютна трошка, претендираща да е полицейска кола, стои в първата (аварийна) лента. Две разпасани вакли същества с униформа бяха разположили задниците си на ламарините и. До тях, във втора лента, между колите снове някакъв циганин и продава вода. В трета лента снове някакъв друг с банани. В четвъртата трети продава гевречета, нанизани на една пръчка.  Продължихме по пътя и бавно и полека стигнахе до един от мостовете над Босфора. По цялото му протежение наредени едни такива черни, които ние тука наричаме цигани, а те претендират, че са турци. Е, турци са, пълно е с такива там! Повечето от тях бяха заметнали въдици, като в единия край на моста имаше някаква скара - който хване, отива, пече и яде на място! Добре дошли в Европа! С минаването на моста навлязохме в Европа. Доста съм обикалял по света, но никъде не бях виждал толкова рязка граница между цивилизациите - сякаш с нож е отрязана азиатската част от европейската и това си личи във всичко - било сгради, било вид на хората, било каквото и да е. Но и тук личи азиатското, макар да е донякъде туширано от огромния брой туристи и наследството на града. Перепетиите нататък няма да ги разказвам, но преките ми впечатления от Турция, която е предимно азиатска страна, накратко са - не става! Цигания до шия!
Като дете гледах филма за Петко войвода и там ме впечатли разговор с един негов другар. Четат двамата някаква книга, че турците в европейските земи на империята са по-бели на цвят от тези в азиатската част, заради смесването с безброй бели жени от поробените народи. И тогава Петко войвода каза: Ех, мамицата им.
За тази сцена се сетих наскоро докато разглеждах атласа на Деагостин и статиите за Турция. Снимали един уличен продавач с типично циганска физиономия. И нямаше как да питам дни наред приятелите и колегите, като им показвах снимката, абе наште турци като ходиха на екскурция там не видяха ли че не си приличат външно с тия.

А по темата- всяка държава си брани територията, и тъй като злото е основен елемент на човешката природа и в Европа и в Азия и в Америка, не се учудвам на зверствата срещу кюрдите. Американците не са по-малки зверове, нито еврейте, нито арабите, нито Хитлер, нито Сталин, нито дори някой от този форум биха били по-хуманни ако имат възможност да се саморазправят с омразните им турци например.
 Аз лично не мразя турците, нито черните, нито наште българските. /На наште хора, считащи се за турци, си държа. Имам си приятели и колеги между тях и не ща да ги пращаме в Азия. /  Искам нещата с историята да са ясни и да не се спекулира с фактите. Искам свободна демократична България в която хората да не се мразят заради историята и да живеят честно и в мир. И Левски е мечтал за това. Но сме твърде лоши, тесногръди и злобни, за да го постигнем. Боже, пази България!
Активен

Centurion

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #28 -: 05 Януари 2009, 19:07:25 »

И тогава Петко войвода каза: Ех, мамицата им.

http://www.youtube.com/watch?v=VwDtqrRGmo8

:) :) :)
Активен

svetozar

• Гост
« Отговор #29 -: 05 Януари 2009, 19:07:46 »

Искам нещата с историята да са ясни и да не се спекулира с фактите. Искам свободна демократична България в която хората да не се мразят заради историята и да живеят честно и в мир. И Левски е мечтал за това. Но сме твърде лоши, тесногръди и злобни, за да го постигнем.

Така е.  Твърде лоши, тесногръди и злобни сте.
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.