Вестник АТАКА

16 Април 2014, 22:10:43
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

Радио Атака

Автор Тема: Ньойския договор от 27 Ноември 1919 г.  (Прочетена 1331 пъти)

dan_koloff

• Гост

Скоро по телевизията (не си спомням по коя програма) чух, че унизителния Ньойски договор бил с давност 80 г.  Той е додписан 1919 г. следователно изтича 1999 г. Според заложените клаузи в него, след изтичането му трябва да ни се възтановят заграбените български земи. Но благодарение на нашите продажни политици това не е станало. Знам, че в момента нашата държава не е в състояние да предяви претенции към тези земи (най-малкото нямаме армия която да респектира), съгласно давността на Ньойския договор, но рано или късно и това ще стане и искам хората да знаят колкото се може повече по този въпрос. Аз не си спомням нещо да се е споменавало в медиите. Моля ако има хора които са запознати с тази материя, да дадат повече информация по този въпрос. Пак повтарям това съм го чул по телевизията и не знам до колко е истина и затова пускам тема. Благодаря.
Активен

lilimonada

• Коментатор
  • Популярност: -14
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 658
Активен

nevg

• Герой
  • Популярност: -12
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3629
Ньойския договор от 27 Ноември 1919 г.
« Отговор #2 -: 15 Май 2006, 14:02:24 »

Можело е да се преразгледа още в началото на 90-те, когато Словения и Хърватия са имали право на глас и е можело с 2 на 1 гласа да се върне.

Сега също не е невъзможно.
Достъчно е френското общество да осъзнае и признае подлостта на управниците и да надигне глас за да измие Франция това позорно петно от историята си.
Някак си не върви голямата демокрация за каквато се имат да праща войници на другия край на европа заради имперски интереси.
Още по-срамно е че са продадали милиони хора в робство заради коплекса, че са разгромени на бойното поле.
Всъщност май целта е била да се докопат до бойно знаме, но белия тигър е умрял с отворени очи.
Активен

В България турци НЯМА
турчин = некадърен управник (исторически доказано)

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.турци, турски, турско малцинство