Вестник АТАКА

21 Септември 2014, 05:05:12
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгубил си активационния е-мейл?

Радио Атака

Автор Тема: Интересни цитати от Библията  (Прочетена 6704 пъти)

Истината

• Гост
Интересни цитати от Библията
« -: 31 Декември 2009, 00:12:54 »

Битие
Глава 19

И тъй, когато Бог разоряваше градовете на тая равнина, Бог си спомни за Авраама и изпрати Лота изсред разорението, когато разори градовете, дето живееше Лот.

30

А Лот излезе от Сигор и живееше в планината, и с него двете му дъщери, понеже се боеше да остане в Сигор; затова живееше в една пещера, той и двете му дъщери.

31

Тогава по-старата рече на по-младата: Баща ни е стар, и няма мъж на земята да влезе при нас, според обичая на цялата земя.

32

Ела, да упоим баща си с вино и да преспим с него, за да запазим потомството от баща си.

33

И тъй, оная нощ упоиха баща си с вино; и по-старата влезе та преспа с баща си; а той не усети, нито кога легна тя, нито кога влезе.

34

На другия ден по-старата рече на по-младата: Виж, миналата нощ аз преспах с баща си; да го упоим с вино и тая нощ, та влез ти и преспи с него, за да запазим потомството от баща си.

35

И тъй, оная нощ упоиха баща си с вино, и по-младата влезе та преспа с него; а той не усети нито кога легна тя, нито кога стана.

36

Така и двете лотови дъщери зачнаха от баща си.

37

И по-старата роди син и го наименува Моав; той е до днес отец на моавците.

38

Роди и по-младата син и го наименува Бен-ами; той е и до днес отец на амонците.
http://www.biblekeeper.com/bulgarian/B01C019.php
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Популярност: 412
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2760
Re: Интересни цитати от Библията
« Отговор #1 -: 01 Януари 2010, 05:05:15 »

Съдии, 11 глава:

29 Тогава дойде Господният Дух на Ефтая; и той мина през Галаад и Манасия, мина и през галаадската Масфа, и от галаадската Масфа мина против амонците.     
30 И Ефтай направи обрек Господу, като каза: Ако наистина предадеш амонците в ръката ми,    
31 тогава онова, което излезе из вратата на къщата ми да ме посрещне, когато се върна с мир от амонците, ще бъде Господу, и ще го принеса всеизгаряне.    
32 И тъй, Ефтай замина към амонците, за да воюва против тях, и Господ ги предаде в ръката му;    
33 та ги порази от Ароир до Минит, двадесет града, и до Авел-Керамим, с твърде голямо поражение. Така се покориха амонците пред израилтяните.    
34 Тогава, като дойде Ефтай у дома си в Масфа, ето, дъщеря му излизаше да го посрещне с тъпанчета и хора; и тя му беше едничка; освен нея нямаше ни син ни дъщеря.    
35 И като я видя, той раздра дрехите си и каза: Горко ми, щерко моя! ти съвсем си ме унижила, и си от ония, които ме смущават; защото аз изговорих думи към Господа, и не мога да отстъпя.    
36 А тя му каза: Тате, понеже си изговорил думи към Господа, стори с мене според това, което е излязло из устата ти, тъй като Господ извърши за тебе възмездие на неприятелите ти амонците.    
37 Каза още на баща си: Нека ми се направи това: остави ме два месеца, да ида да ходя по хълмовете, аз и другарките ми, и да оплача девството си.    
38 И той рече: Иди. И пусна я за два месеца. И тя отиде с другарките си, та оплака девството си по хълмовете.    
39 И в края на двата месеца се върна при баща си; и той стори с нея според обрека, който бе направил. И тя не беше познала мъж. От това стана обичай в Израил,    
40 да ходят Израилевите дъщери всяка година, четири дена в годината, за да оплакват дъщерята на галаадеца Ефтай.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=7&g=11&tr[]=1
« Последна редакция: 02 Януари 2010, 08:08:09 от Hatshepsut »
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #2 -: 02 Януари 2010, 06:06:05 »

Йов, глава 1:

6 А един ден, като дойдоха Божиите синове да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана.     
7 И Господ рече на Сатана: От где идеш? А Сатана в отговор на Господа рече: От обикаляне земята и от ходене насам натам по нея.    
8 После Господ рече на Сатана: Обърнал ли си внимание на слугата Ми Иов, че няма подобен нему на земята, човек непорочен и правдив, който се бои от Бога и се отдалечава от злото?    
9 А Сатана в отговор на Господа рече: Дали без причина се бои Иов от Бога?    
10 Не си ли обградил от всякъде него и дома му и всичко що има? Благословил си делата на ръцете му, и имота му се е умножил на земята.    
11 Но сега простри ръка и допри се до всичко що има, и той ще Те похули в лице.    
12 И Господ рече на Сатана: Ето, в твоята ръка е всичко, що има той; само на него да не туриш ръка. Тогава Сатана излезе от присъствието на Господа.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=18&g=1&tr[]=1
Активен

HARPH

• Герой
  • Популярност: -9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3745
  • Etiamsi omnes - ego non !
« Отговор #3 -: 02 Януари 2010, 08:08:52 »

23.27 - Аз не съм крадец.
23.28 - Да, ама аз съм. Защо си навлязал в моята територия?

. . .

23.45 - Идва критик.
23.46 - ???
23.47 - Каквото поиска, да му се дава!

. . .

23.74 - Щял да става 8-мо джудже.
23.75 - Гадняр!

(Уолт Дисней, Мики Маус)

Активен
Да повдигнем духа, за да се отвори място за Истината

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #4 -: 03 Януари 2010, 06:06:14 »

Съдии, 17 глава:

1 Имаше един човек от Ефремовата хълмиста земя на име Михей.     
2 Той каза на майка си: Хилядата и сто сребърника, които ти бяха отнети, за които ти и прокълна, още изговори клетвата като слушах аз, - ето, среброто е у мене; аз го взех. А майка му рече: Благословен да е моят син от Господа.    
3 И като върна хилядата и сто сребърника на майка си, майка му каза: Действително бях посветила от ръката си среброто Господу за сина ми, за да направи изваян идол и леян кумир; и тъй, сега ще го върна на тебе.    
4 Но той върна среброто на майка си; затова майка му взе двеста сребърника и даде ги на златаря, който направи от тях изваян идол и леян кумир; и те бяха поставени в дома на Михея.    
5 И тоя човек Михей, като имаше капище за богове, направи ефод и домашни идоли, и посвети един от синовете си, който му стана свещеник.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=7&g=17&tr[]=1
Активен

svetozar

• Гост
« Отговор #5 -: 03 Януари 2010, 16:04:02 »

Класическото :

Битие,  6 глава:

1 Като почнаха човеците да се размножават по лицето на земята и им се раждаха дъщери, 
2 Божите синове, като гледаха, че човешките дъщери бяха красиви, вземаха си за жени от всички, които избираха. 
3 И тогава рече Господ: Духът който съм му дал не ще владее вечно в човека; в блуждаенето си той е плът; затова дните му ще бъдат сто и двадесет години. 
4 В ония дни се намираха исполините на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже.
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #6 -: 04 Януари 2010, 06:06:43 »

Числа, глава 21:

8 И Господ рече на Моисея: Направи си една горителна змия, и тури я на висока върлина; и всеки ухапан, като погледне на нея, ще остане жив.     
9 И тъй, Моисей направи медна змия и я тури на най-високата върлина; и когато змия ухапеше някого, той, като погледнеше на медната змия, оставаше жив.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=4&g=21&tr[]=1

4 Царства, глава 18:

1 В третата година на Израилевия цар Осия, Иловия син, се възцари Езекия, син на Юдовия цар, Ахаз.     
...   
4 събори високите места, изпотроши кумирите, изсече ашерите и сломи медната змия, която Моисей беше направил, защото дори до онова време израилтяните й кадяха; и нарече я Нехущан.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=12&g=18&tr[]=1
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #7 -: 05 Януари 2010, 05:05:41 »

Изход, глава 32:

1 А като видяха людете, че Моисей се забави да слезе от планината, людете се събраха срещу Аарона и му казаха: Стани, направи ни богове, които да ходят пред нас; защото тоя Моисей, човекът, който ни изведе из Египетската земя, не знаем що му стана.     
2 Аарон им каза: Извадете златните обеци, които са на ушите на жените ви, на синовете ви, и на дъщерите ви, и донесете ми ги.    
3 И тъй, всичките люде извадиха златните обеци, които бяха на ушите им, и донесоха ги на Аарона.    
4 А той, като ги взе от ръцете им, даде на златото образ с резец, след като направи леяно теле; и те рекоха: Тия са боговете ти, о Израилю, които те изведоха из Египетската земя.    
5 И като видя това, Аарон издигна олтар пред него; и Аарон прогласи, казвайки: Утре ще бъде празник Господу.    
6 И на следния ден, като станаха рано, пожертвуваха всеизгаряне и принесоха примирителни приноси: после людете седнаха да ядат и да пият, и станаха да играят.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=2&g=32&tr[]=1
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #8 -: 06 Януари 2010, 06:06:42 »

3 Царства, глава 18:

19 Сега, прочее, прати та събери при мене целия Израил на планината Кармил, и четиристотин и петдесет Ваалови пророци, и четирите стотин пророци на Ашера, които ядат на Езавелината трапеза.
20 И така, Ахаав прати до всичките израилтяни та събра пророците на планината Кармил.
21 Тогава Илия дойде при всичките люде та рече: До кога ще се колебаете между две мнения? Иеова, ако е Бог, следвайте Го; но ако е Ваал, следвайте него. А людете не му отговориха ни дума.
...

38 Тогава огън от Господа падна та изгори всеизгарянето, дървата, камъните и пръстта, и облиза водата, която бе в окопа.
39 И всичките люде, когато видяха това, паднаха на лицата си и рекоха: Иеова, Той е Бог; Иеова, Той е Бог.    
40 И Илия им каза: Хванете Вааловите пророци; ни един от тях да не избяга. И хванаха ги; и Илия ги заведе при потока Кисон и там ги изкла.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=11&g=18&tr[]=1

4 Царства, глава 2:

22 Така водата биде изцерена, каквато е и до днес, според словото, което Елисей говори.     
23 И от там той възлезе във Ветил; и като се качваше по пътя, излязоха из града малки деца та му се присмиваха, като му казваха: Качи се, плешивецо! качи се, плешивецо!    
24 А той, като се озърна назад и ги видя, прокле ги в Господното име. И излязоха из дъбравата две мечки та разкъсаха от тях четиридесет и две деца.    
25 И от там отиде на планината Кармил, отгдето и се върна в Самария.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=12&g=2&tr[]=1
« Последна редакция: 06 Януари 2010, 06:06:35 от Hatshepsut »
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #9 -: 07 Януари 2010, 07:07:23 »

Езекиил, глава 23:

1 Господното слово пак дойде към мене и рече:     
2 Сине човешки, имаше две жени, дъщери на една майка.    
3 Те блудствуваха в младостта си; там бяха налягани гърдите им, и там бяха стискани девствените им съсци.    
4 Имената им бяха Оола на по-голямата, и Оолива на сестра й; и те станаха Мои и родиха синове и дъщери. А колкото за имената им, Оола е Самария, а Оолива Ерусалим.    
5 Но когато беше Моя Оола блудствува, и залудя за любовниците си, съседите си асирийците,    
...
7 И тя извърши блудствата си с тях, с всичките най-отбрани между асирийците; и за които да било залудяваше, с всички техни идоли тя се оскверни.    
8 И тя не остави блудството си научено от Египет; защото лежеха с нея в младостта й, изстискаха девствените й съсци и изливаха върху нея блудството си.    
9 Затова предадох я в ръцете на любовниците й, в ръцете на асирийците, за които залудяваше.    
...   
11 А когато сестра й Оолива видя това, в полудата си разврати се повече от нея, и в блудствата си надмина блудствата на сестра си.    
...
17 И вавилоняните дойдоха при нея в любовното легло и я оскверниха с блудството си; тя се оскверни с тях; и душата й се отврати от тях.    
18 Така тя още откриваше блудствата си, откриваше и голотата си; тогава душата Ми се отврати от нея, както беше се отвратила душата Ми от сестра й.    
19 При все това, тя блудствуваше още повече, като си спомняше за дните на младостта си, когато блудствуваше в Египетската земя.    
20 И залудя за любовниците си измежду тях, чиято плът е като плът на осли, и семеизливането им като семеизливане на коне.    
21 Така ти си ламтяла за невъздържаността на младостта си, когато гърдите ти се налягаха от египтяните заради младите ти съсци.    
22 Затова, Ооливо, така казва Господ Иеова: Ето, Аз ще подигна любовниците ти против тебе, от които се е отвратила душата ти, и ще ги докарам против тебе от всякъде...    

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=26&g=23&tr[]=1
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #10 -: 08 Януари 2010, 12:12:28 »

1 Царства, глава 6:

12 И кравите се отправиха по пътя направо за Витсемес; все по друма вървяха, и ревяха, като отиваха, без да се обръщат ни на дясно, ни на ляво; а филистимските началници идеха подир тях до границата на Ветсемес.     
13 А ветсемесците жънеха пшеницата си в долината; и като подигнаха очи, видяха ковчега, и като го видяха, зарадваха се.
14 И колата влезе в нивата на Исуса ветсемесеца та застана там, гдето имаше голям камък; и нацепиха дървата на колата, та принесоха кравите във всеизгаряне Господу.    
15 Тогава левитите снеха Господния ковчег и ковчежеца, който беше с него, в който бяха златните неща, и ги положиха на големия камък; и в същия ден ветсемеските мъже принесоха всеизгаряния и пожертвуваха жертви Господу.    
...
19 Но Господ порази ветсемеските мъже за гдето погледнаха в Господния ковчег, като порази от людете петдесет хиляди и седемдесет мъже; и людете плакаха, защото Господ порази людете с голямо изтребление.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=9&g=6&tr[]=1

2 Царства, глава 6:

2 И Давид стана от Ваала Юдова та отиде, и всичките люде, които бяха с него, за да пренесе от там, дето се намираше, Божия ковчег, който се нарича с името на Господа на Силите, Който обитава между херувимите.     
3 И положиха Божия ковчег на нова кола, и дигнаха го от Авинадавовата къща, която бе на хълма; а Оза и Ахио, Авинадавовите синове, караха новата кола с Божия ковчег,    
4 като Ахио вървеше пред ковчега, а Оза край него.    
5 А Давид и целият Израилев дом свиреха пред Господа с всякакви видове инструменти от елхово дърво, с арфи, с псалтири, с тъпанчета, с цитри и с кимвали.    
6 А когато стигнаха до Нахоновото гумно, Оза простря ръката си към Божия ковчег та го хвана; защото воловете го раздрусаха.    
7 И Господният гняв пламна против Оза, и Бог го порази там за грешката му; и той умря там при Божия ковчег.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=10&g=6&tr[]=1
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #11 -: 09 Януари 2010, 05:05:18 »

Деяния, глава 5:

1 А някой си човек на име Анания, с жена си Сапфира, продаде имот,     
2 и задържа нещо от цената, със знанието на жена си; и донесе една част и я сложи пред нозете на апостолите.    
3 А Петър рече: Анание, защо изпълни сатана сърцето ти, да излъжеш Светия Дух и да задържиш от цената на нивата?    
4 Догдето стоеше непродадена не беше ли твоя? И след като се продаде, не бяха ли парите в твоя власт? Защо си намислил това нещо в сърцето си? Не си излъгал човеци, но Бога.    
5 И Анания, като слушаше тия думи, падна и издъхна; и голям страх обзе всички, които чуха това.    
6 И по-младите мъже станаха, обвиха го и го изнесоха та го погребаха.    
7 И като се минаха около три часа, влезе жена му, без да знае за станалото.    
8 И Петър я попита: Кажи ми за толкова ли продадохте нивата? И тя рече: За толкова.    
9 А Петър й рече: Защо се съгласихте да изкусите Господния Дух? Ето нозете на тия, които погребаха мъжа ти, са на вратата, и ще изнесат и тебе.    
10 И тя на часа падна до нозете му и издъхна; а момците, като влязоха, намериха я мъртва, и изнесоха я, та я погребаха до мъжа й.    
11 И голям страх обзе цялата църква и всички, които чуха това.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=44&g=5&tr[]=1
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #12 -: 10 Януари 2010, 06:06:52 »

Съдии, глава 19:

22 Като веселяха сърцата си, ето, едни градски мъже, развратници, обиколиха къщата, блъскаха на вратата, и говореха на стареца домакин, казвайки: Изведи човека, който влезе в къщата ти, за да го познаем.     
23 А човекът, то ест, домакинът, излезе при тях та им каза: Не, братя мои! моля, недейте прави това зло; тъй като тоя човек е мой гост, недейте струва това безумие.    
24 Ето дъщеря ми, девица, и неговата наложница; тях ще изведа вън сега; опозорете ги, и сторете им каквото ви е угодно; но на тоя човек да не сторите едно такова безумно дело.    
25 Но мъжете не искаха да го послушат; за това, човекът взе наложницата му та им я изведе вън; и те я познаха и обезчестяваха я цялата нощ дори до утринта, а като се зазори пуснаха я.    
26 И тъй призори жената дойде и падна при вратата на къщата на човека, гдето беше господарят й, и там лежа до съмване.    
27 И на утринта господарят й стана та отвори вратата на къщата и излизаше, за да си отиде по пътя, и ето наложницата му паднала при вратата на къщата, и ръцете й на прага.    
28 И рече й: Стани да си отидем. Но нямаше отговор. Тогава човекът я дигна на осела, и стана та отиде на мястото си.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=7&g=19&tr[]=1
Активен

Hatshepsut

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #13 -: 11 Януари 2010, 07:07:05 »

1 Царства
Глава 18
:

1 И като престана Давид да говори със Саула, душата на Ионатана се свърза с душата на Давида, и Ионатан го обикна както собствената си душа.     
2 И в същия ден Саул го взе при себе си, и не го остави да се върне вече в бащиния си дом.    
3 Тогава Ионатан направи завет с Давида, защото го обичаше като собствената си душа.    
4 Още Ионатан съблече мантията, която беше на него, та я даде на Давида, и дрехите си, и собствения си меч, лъка си и пояса си.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=9&g=18&tr[]=1

Глава 20:

4 Тогава Ионатан каза на Давида: Каквото поиска душата ти, аз ще го сторя за тебе.
...
6 И така, Ионатан направи завет с Давидовия дом, и рече: Господ да изиска това чрез Давидовите неприятели!     
17 И Ионатан накара Давида да се закълне още веднъж, поради любовта, която имаше към него; защото го обичаше, както обичаше собствената си душа.
...
27 А на следния ден, вторият на месеца, Давидовото място пак беше празно; затова Саул рече на сина си Ионатана: Защо Есеевият син не дойде да яде ни вчера, ни днес?     
28 И Ионатан отговори на Саула: Давид настоятелно поиска позволение от мене да отиде във Витлеем, като каза:    
29 Пусни ме, моля, защото семейството ни има жертва в града, и брат ми ми заръча да ида; сега, прочее, ако съм придобил твоето благоволение, позволи ми, моля, да отида и да видя братята си. Затова не дойде на царската трапеза.    
30 Тогава гневът на Саула пламна против Ионатана, и той му каза: Развратени и отстъпни сине, не зная ли, че ти си избрал Есеевия син за срам на тебе и за срам на майчината ти голота?
...
40 Тогава Ионатан даде оръжията си на момчето, което му слугуваше, и му каза: Иди занеси ги в града.     
41 А щом отиде момчето, Давид стана от едно място към юг, и като падна с лицето си на земята, поклони се три пъти; и целуваха се един друг и плакаха и двамата - а Давид твърде много.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=9&g=20&tr[]=1

2 Царства, глава 1:

17 Тогава Давид оплака Саула и сина му Ионатана с тоя плач;
...
25 Как паднаха силните всред боя! Ионатан, поразен на опасните места на полето ти!     
26 Преоскръбен съм за тебе Ионатане, брате мой! Рачителен ми беше ти; Твоята любов към мене беше чудесна, превъзхождаше любовта на жените.

=1]http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=10&tr[]=1
Активен

Истината

• Гост
« Отговор #14 -: 11 Януари 2010, 18:06:08 »

Битие 6

1 Като почнаха човеците да се размножават по лицето на земята и им се раждаха дъщери,     
2 Божите синове, като гледаха, че човешките дъщери бяха красиви, вземаха си за жени от всички, които избираха.    
3 И тогава рече Господ: Духът който съм му дал не ще владее вечно в човека; в блуждаенето си той е плът; затова дните му ще бъдат сто и двадесет години.    
4 В ония дни се намираха исполините на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже.    
5 И като видя Господ, че се умножава нечестието на човека по земята и, че всичко, което мислите на сърцето му въображяваха, беше постоянно само зло,    
6 разкая се Господ, че беше направил човека на земята, и огорчи се в сърцето Си.    
7 И рече Господ: Ще изтребя от лицето на земята човека, когото създадох, - човеци, зверове, влечуги и въздушни птици, - понеже се разкаях, че ги създадох.    
8 А Ной придоби Господното благоволение.    
9 Ето Ноевото потомство. Ной беше човек праведен, непорочен между съвременниците си; той ходеше по Бога.    
10 И Ной роди три сина: Сима, Хама и Яфета.    
11 И земята се разврати пред Бога; земята се изпълни с насилие.    
12 И Бог видя земята; и, ето, тя бе развратена защото всяка твар се обхождаше развратно на земята.    
13 И рече Бог на Ноя: Краят на всяка твар се предвижда от Мене, защото земята се изпълни с насилие чрез тях; затова, ето, ще ги изтребя заедно със земята.    
14 Направи си ковчег от гоферово дърво; стаи да направиш в ковчега; и да го измажеш отвътре и отвън със смола.    
15 Направи го така: дължината на ковчега да бъде триста лакти, широчината му петдесет лакти, а височината му тридесет лакти.    
16 Прозорец направи на ковчега, като изкараш ковчега без един лакът до върха, а вратата на ковчега постави отстрана; направи го с долен, среден и горен етаж.    
17 И, ето, Аз ще докарам на земята потоп от вода, за да изтребя под небето всяка твар, която има в себе си жизнено дихание; всичко що се намира на земята ще измре.    
18 Но с тебе ще поставя завета Си; и ще влезеш в ковчега ти, синовете ти, жена ти и снахите ти с тебе.    
19 И от всичко, от всякакъв вид твар, която живее, да вкараш в ковчега по две от всеки вид, за да опазиш живота им със себе си; мъжко и женско да бъдат.    
20 От птиците според вида им, от добитъка според вида му, и от всички земни животни според вида им, по две от всички да влязат при тебе, за да им опазиш живота.    
21 А ти си вземи от всякаква храна, която се яде, и събери я при себе си, та да послужи за храна на тебе и на тях.    
22 И Ной извърши всичко според както му заповяда Бог; така стори.
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=1&g=6&tr[]=1
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.турци, турски, турско малцинство