Вестник АТАКА

23 Септември 2017, 10:10:27
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Рецепти за българския футбол  (Прочетена 15837 пъти)

Sturmmann Батбаянов

• Герой
  • Популярност: -1278
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2054
Re: Рецепти за българския футбол
« Отговор #195 -: 14 Октомври 2013, 18:06:51 »

Стадиона на Лудогорец или някакъв друг отбор щял да се преустройва по европейски стандарт, обаче трябвало държавата додаде едни 4 милиона.

Голяма простотия е държавата да дава пари за професионален спорт. Ако професионалните спортисти да се оправят както могат, пари държавата трябва да дава само за масовия спорт. Да тренира народа, а не да седи пред телевизора и да гледа как други се потят, докато той нагъва биричка.
Активен
Капитализъм = диктатура на капитала

mister killer

• Герой
  • Популярност: -846
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2190
« Отговор #196 -: 14 Октомври 2013, 19:07:55 »

Стадиона на Лудогорец или някакъв друг отбор щял да се преустройва по европейски стандарт, обаче трябвало държавата додаде едни 4 милиона.

Голяма простотия е държавата да дава пари за професионален спорт. Ако професионалните спортисти да се оправят както могат, пари държавата трябва да дава само за масовия спорт. Да тренира народа, а не да седи пред телевизора и да гледа как други се потят, докато той нагъва биричка.
Като искаш да построиш зала или стадион събираш дарения и строиш.Евентуално общината може да ти отпусне безвъзмездно общински терен срещу право на ползване при определени условия.В България е пълно с измислени федерации които само лапат пари които изчезват нейде а спортна инфраструктура няма.Няма и политика защото политика по спорта не значи само да "насърчаваш" младите да тренират нещо си.Трябва да се наблегне на "белите" спортове-тенис волейбол ски лека атлетика а не да се харчат безумни пари за отглеждане на "мутричета" които служат за репресии срещу народа на битово равнище.
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Популярност: 319
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13186
  • в политиката и един мандат им е много
« Отговор #197 -: 23 Октомври 2013, 19:07:12 »

Във Варна отбора на Спартак е напуснат от 6 футболисти за кратко време-седмица-две. Изкарани от квартирите си поради неплащане,което неплащане на квартирите е поради неплащане на заплати.Там е агония от години в Спартак.
Не ми е първа любов футбола отдавна,но знам какво е да не ти плащат с месеци. Или хич.
« Последна редакция: 23 Октомври 2013, 19:07:44 от Търпелив »
Активен
Плевнелиев и ГЕРБ угодничат на поробителите на България!
И 120 депутати са твърде много в Народното събрание!

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #198 -: 02 Ноември 2013, 13:01:37 »

Е това беше велика рецепта
за 18 минути да поведеш на германци с 3-0

К.Х. Румениге:

Двукратният носител на "Златната топка" помни най-вече загубата на германския колос с 3:4 на стадион "Васил Левски" в полуфинала от турнира за КЕШ през 1982 г.

"Спомням си, че беше кошмарно да играем с Байерн срещу ЦСКА в София. Имаше един мач, в който докато загреем и българите вече ни бяха вкарали три гола.

Бяхме на ръба на голям провал. Ушите ми още кънтят от рева на публиката", сподели шефът на европейския клубен шампион пред "Труд".

http://www.blitz.bg/sport/article/201467
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #199 -: 04 Ноември 2013, 19:07:59 »

Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #200 -: 26 Ноември 2013, 12:12:07 »

Камата изригва отново:

Остра критика към президента на УЕФА Мишел Платини отправи легендата на българския футбол Христо Стоичков. Той го сравни с президента на БФС Борислав Михайлов.

Французинът и шефът на родния футбол са добри приятели. От друга страна, Камата е на нож с бившия си съотборник в България и сега и Платини си изпати от това.

Според Стоичков, шефът на европейския футбол има пръст в скандалното отпадане на Украйна от Франция в световните квалификации заради гол от засада.

"Те двамата са едно и също. Защо трябва да страда един народ като Украйна. Много скандален гол. Не случайно се опасяваха от това, какво ще бъде във Франция. 

Много отбори са се жарили от това. Не заслужава френският национален отбор да бъде хулен, не заслужава Дешан да бъде хулен, не заслужава френският народ.

Платини какво промени във футбола, откакто е начело на УЕФА? Прави повече отбори да играят в евротурнирите, повече отбори на европейското първенство.

Нищо ново под слънцето. Силните отбори командват, малките ще чакат. Кога ние ще имаме отбор, който да спечели Шампионската лига, например Лудогорец, ЦСКА, Левски, Ботев или Литекс. Тези отбори кога ще влязат директно в тези групи?

Има отбори като Арсенал... Колко пъти са били шампиони на Англия в последните 15 години? Или Валенсия и Атлетико Мадрид. Но винаги играят в Шампионска лига.

Ние се радваме, че химнът на УЕФА свири на "Васил Левски". Това не е достатъчно. Малките отбори и страни трябва да тропнат по масата и да кажат, ей, тука регламентът не е такъв", заяви Стоичков пред ТВ7.

Той говори и за познанството си със звездата на Барселона Лео Меси, на когото връчи Златната обувка на церемония в сряда.

"Ако не ме лъже паметта, може би беше на 12 или 13 години. Няколко месеца преди да започне да се говори за него. Той и Боян Къркич бяха в основата на тези млади деца, които тепърва започваха да растат в академията.

Личеше си, че той има нещо повече от другите, нещо, което Господ няма начин да му го вземе.

Много съм щастлив за това, че за втори път той ме кани лично да му дам тази награда. Може би за това, че е суеверен. 2010 година, когато му дадох тази награда, стана най-добър футболист, европейски шампион.

Знае, уважава по-големите от него. Ние сме първите, които сме поставили основите на Барса това, което е днес. С идването на Кройф се промениха коренно много неща.

Промениха се нещата в школата, заработи един проект, който днес жъне успехи. Затова смятам, че архитектът на днешната Барселона е Йохан Кройф", заяви още Стоичков.

Накрая той говори и за плановете си. Камата отрече възможността да поеме Ботев Пловдив, за която се заговори в последните дни.

"Честно да си кажа, искам да си почина. Никога няма да крия, ако има оферта към мен, веднага си казвам, но в случая няма.

Не съм преговарял с никого от Ботев, нито със собственика, нито с никого. А и прекалено много уважавам Мъри Стоилов, за да правя такива неща зад гърба му", сподели Стоичков. 

http://www.sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2764699
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #201 -: 28 Ноември 2013, 14:02:50 »

Камата пак мачка:

Много често се оказвам излъган в приятелствата си. Но аз един по един ги вадя от компютъра тези случаи. Те сами изпадат от клавиатурата ми.

Но Гриша Ганчев така си прецени. Нали е олигарх. Той плаща, той поръчва музиката. Нито съм първият, нито съм последният, който си тръгва от Литекс", заяви Стоичков.

Още едно приятелство, на което слага точка в това интервю Камата, е това с бившия премиер Бойко Борисов. Двамата бяха доста близки по време на мандата на лидера на ГЕРБ. Сега обаче футболната легенда го оплю жестоко.

Стоичков се закани да извади на бял свят неща, с които щял "да подреди Борисов", но имало време за това.

"Никога не съм бил близък с Борисов. В какво съм го подкрепял? Това, че съм го завел в Пловдив, то беше, защото исках там да построя стадион. А той домъкна всичките политици около него да си правят реклама на мой гръб.

В София, когато правих презентацията за този стадион в Пловдив, пак ги домъкна. Аз по митинги на ГЕРБ не съм ходил.

Ако той си мисли, че една сбирка на ГЕРБ в Плевен, където съм бил, е митинг, жестоко се лъже. Аз отидох в Плевен заради Цецка Цачева, защото много я уважавам и защото ми е добър приятел.

Сега ще видите какви неща ще изкарам. Ще изчакам още малко и ще разбереш Бойко Методиев Борисов как ще го подредя.

Това ще го разкажа по-късно. Още не е дошло времето. Аз бизнес от Бойко не съм искал. Спя си спокойно. Но тепърва ще излизат много неща около Борисов.

Срам ме е! Срам. Срам. Какво си мислите, че тези магистрали, с които се хвалят, ги направи Бойко? И с Бойко и без Бойковица Европейският съюз каза, че трябва да има магистрала до Бургас, и въпросът е приключен. Няма значение кой ще е на власт.

Ами "Струма" - да не би Борисов да е построил "Струма"? Вярно, че негови компании я правят. Но ЕС каза, че трябва да има път до Гърция, и ще го има. Откъде ще мине, това не ги интересува. Но те дори и пътя са го начертали.

Не чувате ли какво говорят хората - че само фирми, близки до Борисов, са участвали в строителството на магистралите!

Направете проучване кои са тези фирми. Моя фирма в България един пирон не е забила. А ме набеждават за какво ли не", сподели още Камата.

http://www.sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2765102
Активен

mister killer

• Герой
  • Популярност: -846
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2190
« Отговор #202 -: 29 Ноември 2013, 09:09:18 »

Ако утре турците започнат да отделят територии от България вече знаем какво ще е международно признатото име на Лудогорието-МONTE LOCO
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.