Вестник АТАКА

23 Септември 2017, 10:10:18
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Защо няма правосъдие в България?  (Прочетена 1749 пъти)

Търпелив

• Шампион
  • Популярност: 319
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13186
  • в политиката и един мандат им е много

подзаглавие:
Какво казва Библията за правосъдието?
------------------------------
7 Отдалечавай се от всяка несправедлива работа, и не убивай невинния и праведния; защото Аз няма да оправдая нечестивия.    
8 Да не приемаш подаръци; защото подаръците заслепяват видещите и извръщат душите на праведните.

Изход 23
--------------------
11 Да не крадете нито да мамите и никой да не лъже ближния си.    
12 И да се не кълнете на лъжа в Моето Име, нито да оскверняваш Името на Бога си. Аз съм Господ.    
13 Да не притесняваш ближния си, нито да го ограбиш; да не престои у тебе заплатата на надничаря ти през нощта до сутринта.    
14 Да не хулиш глухия, нито да туриш препънка пред слепия, но да се боиш от Бога си. Аз съм Господ.    
15 Да не извършиш неправда в съд; да не покажеш лицеприятие към сиромаха, нито да се стесниш от личността на големеца; но по правда да съдиш ближния си.

Левит 15
-------------------------------------
16 И в онова време заръчах на съдиите ви, като казах: Изслушвайте съдебните дела на братята си, и съдете праведно между човека и брата му и чужденеца, който е при него.    
17 В съда да не гледате на лице; да изслушвате малкия, както големия; да се не боите от човешко лице, защото съдът е Божий.

Второзаконие 1
----------------------------
18 Да си поставяш между племената си съдии и надзиратели във всичките си градове, които ти дава Господ твоят Бог; и те да съдят людете справедливо.    
19 Да не изкривявяш съд, да не гледаш на лице, нито да приемаш дар; защото дарът заслепява очите на мъдрите и превръща думите на справедливите.

Второзаконие 16
------------------------
23 И тия са изречения на мъдрите: - Лицеприятие в съд не е добро.

Притчи 24
-----------------------
6 И рече на съдиите: Внимавайте какво правите; защото не съдите за човека, но за Господа, Който е с вас в съдопроизнасянето.    
 7 Затова нека бъде върху вас страх от Господа; внимавайте в делата си; защото у Господа нашия Бог няма неправда, нито лицеприятие, нито дароприятие.

2 летописи 19
---------------------------
5 Злите човеци не разбират правосъдие, Но тия, които търсят Господа разбират всичко.

Притчи 28
------------------------------------
1 Горко на бунтовния и скверен град, На насилническия град!    
2 Той не послуша гласа, Не прие поправление, Не упова на Господа, Не се приближи при своя Бог.    
3 Първенците всред него са рикаещи лъвове, Съдиите му вечерни вълци, Които не остават нищо за заранта.    
4 Пророците му са вятърничави коварници; Свещениците му оскверниха светилището, Извратиха закона.    
5 Господ всред него е праведен; Няма да извърши неправда; Всяка заран изкарва на видело правосъдието Си - неизменно; Но неправедният не знае срам.

Софония 3
------------------------------------
35 Да се извраща съдът на човека пред лицето на Всевишния,    
36 Да се онеправдава човека в делото му, - Господ не одобрява това.

Пл. на Еремия 3
--------------------------------
1 Наложеното пророчество, което пророк Авакум чу във видение:    
2 До кога, Господи, ще викам, а Ти не щеш да слушаш? Викам към Тебе за насилие, но не щеш да избавиш.    
3 Защо ми показваш беззаконие, И ме правиш да гледам извращение? Защото грабителство и насилие има пред мене, Има и каране, и препирня се повдига.    
4 Затова законът е ослабнал, И правосъдието не излиза към победа; Защото нечестивите окръжават праведния, Та правосъдието излиза извратено.

Авакум 1
-------------------
2 Благочестивият се изгуби от страната, И няма ни един праведник между човеците; Всичките причакват за кръв, Ловят всеки брата си с примка.    
3 Двете им ръце се простират към злото за да го вършат прилежно; Първенецът явява желанието си, и съдията, срещу подарък, се съгласява, И големецът изказва нечестивата мисъл на душата си; Така те заедно тъкат работата
.

Михей 7
----------------------
4 Никой не изкарва праведна призовка и никой не съди по истината; Уповават на суетата и говорят лъжи; Зачеват злоби и раждат беззаконие.    
5 Мътят ехиднини яйца, И тъкат паяжина. Който яде от яйцата им умира; И ако се счупи някое, излиза ехидна,    
6 Паяжината им няма да стане на дрехи, Нито ще се облекат от изработките си; Делата им са беззаконни дела, И насилственото действие е в ръцете им.    
7 Нозете им тичат към злото, И бързат да пролеят невинна кръв; Размишленията им са беззаконни размишления; Опустошение и разорение има в пътищата им.    
8 Те не знаят пътя на мира, И няма правосъдие в стъпките им; Сами си изкривиха пътищата; Никой, който ходи в тях, не знае мир.    
9 Затова правосъдието е далеч от нас. И правдата не стига до нас; Чакаме светлина, а ето тъмнина, - Сияние, а ходим в мрак.    
10 Пипаме стената като слепи, Пипаме като ония, които нямат очи; По пладне се препъваме като нощем; Всред яките сме като мъртви.    
11 Всички ревем като мечки, и горчиво стенем като гълъби; Очакваме правосъдие, но няма, - Избавление, но е далеч от нас
.    
12 Защото се умножиха пред Тебе престъпленията ни, И греховете ни свидетелствуват против нас; Защото престъпленията ни са пред нас, А колкото за беззаконията ни, ние ги знаем.    
13 Станахме престъпници и неверни към Господа, И отвърнахме се да не следваме нашия Бог; Говорихме насилствено и бунтовно; Заченахме и изговорихме из сърцето си лъжливи думи.    
14 Затова правосъдието отстъпи назад И правдата стои далеч; Защото истината падна на площада, И правотата не може да влезе,    
15 Да! истината я няма, И който се отклонява от злото става плячка; И Господ видя, и стана Му неугодно, че нямаше правосъдие,    
16 Видя, че нямаше човек, И почуди се, че нямаше посредник; Затова Неговата мишца издействува за него спасение, И правдата Му го подкрепи.    

17 Той се облече с правда като с броня, И тури на главата си спасение за шлем; Облече и одеждите на възмездието за дреха, И загърна се с ревността като с мантия.    
18 Според дължимите им възмездия, така ще отплати, Ярост на противниците Си, възмездие на враговете Си; Ще даде възмездие на островите.    
19 Така ще се убоят от името на Господа живеещите на запад, И от славата Му живеещите при изгрева на слънцето; Защото ще дойде като стремителен поток, Затласкан от Господното дихание;

Исайя 59
---------------------
17 Ще направя правосъдието връвта, И правдата отвеса; И градушка ще помете прибежището при лъжи, И водата ще наводни скривалището.

Исайя 28
------------------------------------------

« Последна редакция: 20 Юли 2011, 14:02:23 от Търпелив »
Активен
Плевнелиев и ГЕРБ угодничат на поробителите на България!
И 120 депутати са твърде много в Народното събрание!

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
Re: Защо няма правосъдие в България?
« Отговор #1 -: 20 Юли 2011, 18:06:29 »

13 Да не притесняваш ближния си, нито да го ограбиш; да не престои у тебе заплатата на надничаря ти през нощта до сутринта.    

това е за тези,които бавят заплати с месеци
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #2 -: 08 Март 2012, 18:06:46 »

Ето го бъдещото правосъдие
един велик псалм:
----------------------------
Не се раздразнявай поради злотворците, Нито завиждай на ония, които вършат беззаконие. 
2 Защото като трева скоро ще се окосят, И като зелена трева ще повехнат. 
3 Уповавай на Господа и върши добро; Така ще населиш земята и ще се храниш с увереност. 
4 Весели се, тъй също, в Господа; И Той ще ти даде попросеното от сърцето ти. 
5 Предай на Господа пътя си; И уповавай на Него, и Той ще извърши очакването ти; 
6 И ще направи да се яви правдата ти като светлината, И съдът ти като пладне. 
7 Облегни се на Господа, и чакай Него; Не се раздразнявай поради този човек, който успява в пътя си Като извършва подлости. 
8 Престани от негодуванието, и остави гнева; Не се раздразнявай, понеже това води само към злотворството. 
9 Защото злотворците ще се изтребят; А ония, които чакат Господа, те ще наследят земята. 
10 Защото още малко, и нечестивият не ще го има вече; Да! прилежно ще изследваш мястото му, и не ще се намери; 
11 Но кротките ще наследят земята, И ще се наслаждават с изобилен мир. 
12 Нечестивият прави заговор против праведния. И скърца на него със зъби. 
13 Господ ще му се присмее, Понеже вижда, че иде денят му. 
14 Нечестивите изтръгнаха меч и опънаха лъка си, За да повалят сиромаха и немощния, За да заколят ония, които са с праведна обхода. 
15 Мечът им ще се забие в тяхното сърце, И лъковете им ще се строшат. 
16 Малкият имот на праведния е по-желателен От богатството на мнозина нечестиви; 
17 Защото мишците на нечестивите ще се строшат, А Господ подкрепява праведните. 
18 Господ знае дните на непорочните; И тяхното наследство ще бъде до века. 
19 Те няма да се посрамят в лоши времена. В дни на глад ще бъдат сити, 
20 А нечестивите ще загинат, И враговете Господни ще бъдат като отборните агнета; Ще чезнат, като дим ще изчезнат. 
21 Нечестивият взема на заем, и не отплаща; А праведният постъпва благо и дава. 
22 Защото благословените от Господа ще наследят земята; А проклетите от Него ще се изтребят. 
23 Стъпките на човека се оправят от Господа; И Неговото благоволение е в пътя Му. 
24 Ако падне, не ще се повали, Защото Господ подпира ръката му. 
25 Млад бях, ето, остарях, Но не съм видял праведният оставен, Нито потомството му да проси хляб. 
26 Всеки ден постъпва благо и дава на заем; И потомството му е в благословение. 
27 Отклонявай се от зло, и върши добро, И ще имаш вечно жилище. 
28 Защото Господ обича правосъдие, И не оставя светиите Си; До века те ще бъдат опазени; А потомството на нечестивите ще се изтреби. 
29 Праведните ще наследят земята, И ще живеят на нея до века. 
30 Устата на праведния приказва за мъдрост, И езикът му говори правосъдие. 
31 Законът на неговия Бог е в сърцето му; Стъпките му няма да се подхлъзнат, 
32 Грешният наблюдава праведния, И търси да го убие. 
33 Господ няма да го остави в ръцете му, Нито ще го осъди, когато бъде съден. 
34 Чакай Господа и пази Неговия път, И Той ще те издигне, за да наследиш земята; Когато се изтребят нечестивите, ти ще видиш това. 
35 Виждал съм нечестивия страшен, И разпрострян като зелено дърво на своята си почва; 
36 Но когато преминах, ето нямаше го; Търсих го, и не се намери. 
37 Забележи непорочния и гледай праведния; Защото миролюбивият човек ще има потомство; 
38 А престъпниците всички заедно ще се изтребят; Останалите от нечестивите ще се отсекат. 
39 Но избавлението на праведните е от Господа; Той им е крепост във време на беда. 
40 И Господ ще им помогне и ще ги избави, Ще ги избави от нечестивите и ще ги спаси, Понеже са прибягнали при Него. 

Превод от 1940 г
-----------
Псалми 37 глава
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #3 -: 08 Март 2012, 19:07:46 »

Няма правосъдие защото Дявола държи в ръцете си управлението и на България.
Да улучил си го точно, не е друга причината, а войната между Бог и Дявола.
Активен

Kapitalist

• Гост
« Отговор #4 -: 08 Март 2012, 19:07:40 »

:x Ти на коя страна си, след като си призна, че крадеш в Италия, за да не пукнеш от глад?!  :x
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #5 -: 08 Март 2012, 19:07:33 »

:x Ти на коя страна си, след като си призна, че крадеш в Италия, за да не пукнеш от глад?!  :x
Кога и къде признах че крада за да ям ? Пак лъжеш! Казах че съм крал много, но сега не смея от страх пред Бога.
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #6 -: 08 Март 2012, 20:08:57 »

Кога и къде признах че крада за да ям ? Пак лъжеш! Казах че съм крал много, но сега не смея от страх пред Бога.
Като казваш това се сещам за един случай

преди време едно момче ми разказваше за себе си
с приятели се качвали вечер на първите етажи в жилищните блокове и каквото успеели крадяли,после го продавали и т.н.(в тяхния квартал първите етажи са необичайно ниски-кв.Левски във Варна)
една вечер обаче сънува следното:сънува че се качва сам на една тераса и като поглежда вече навътре в жилището и вижда икона,която го гледа в очите.
Събужда се уплашен и се отказва.
После след още някое време повярва твърдо в Господа и сега е в една християнска книжарница във Варна-продавач.

И такива неща се случват.

Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #7 -: 09 Март 2012, 11:11:37 »

Катопо малък и аз съм го правел това. Не съм видял никаква икона или да и се е случило нещо особено, просто осъзнах че в небесното цартсво крадци, измамници и престъпници няма как да влезнат.
Да не е удобно понякога да си християнин защотото тука ако реша мога: да си крада храната от магазина, да пускам в бара хора срещу подкуп и въобще така да си правя доста пари на месец без да се потя. Само че не искам - страх ме е от Бога, а от човеците страх нямам.
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #8 -: 06 Септември 2013, 07:07:03 »

7 греди = 42 лв = 18 месеца затвор

Година и половина ще лежи в затвора наркоман за кражба на подпорни греди от училищен двор. Няколко дни преди последния празник на славянската писменост подсъдимият 41-годишен Христов заедно със свой приятел задигнали дървения материал. Той който бил струпан до сградата варненското училище „Елин Пелин, където по това време се извършвал ремонт. Мъжете се нуждаели от пари, за да купят хероин, и помъкнали 7 греди. Полицейски патрул обаче ги засякъл с плячката и ги арестувал. Общата стойност на откраднатият материал е 42 лв.

Христов, който е многократно осъждан, ще изтърпи наложеното му от Варненския районен съд наказание при строг режим. Съучастникът му се разминал само с глоба.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1139714
Активен

branco

• Герой
  • Популярност: -62
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2916
  • Хубавата България си отива-казваше прадядо ми
« Отговор #9 -: 06 Септември 2013, 22:10:39 »

Я,Димишката страх от човеците няма... :D :D :D Крал бил много..че и сега крадеш бе...крадеш като за световното...изрази,начини на изразяване...крадеш битие..крадеш идентичност...теми. .постове..ти крадец ще си и умреш...
Активен
Хубавата България си отива-казваше прадядо ми.....дано е сгрешил..

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #10 -: 11 Септември 2013, 20:08:01 »

Голяма находка
написано преди около 3 000 години
а ние се чудим днес защо така или иначе
целият псалм цитирам за да се види връзката
не винаги изкарани цитати са правдоподобни сами по себе си

94 псалм

1 Господи Боже, Комуто принадлежи отмъщението, Боже, Комуто принадлежи отмъщението, възсияй.    
2 Издигни се, Ти Съдия на земята, Отдай на горделивите това, което им се пада.    
3 Господи, до кога нечестивите, До кога нечестивите ще тържествуват?    
4 Те бъбрят, говорят надменно; Всички, които вършат беззаконие, се хвалят.

5 Те съкрушават людете Ти, Господи, И притесняват наследството Ти;    
6 Убиват вдовицата и чужденеца, И умъртвяват сирачетата.    
7 И казват: Господ няма да види, Нито ще обърне внимание Якововият Бог.    
8 Разсъдете, вие безумни между людете! Вие глупави, кога ще поумнеете? -    
9 Оня, Който е поставил ухото, не чува ли? Който е създал окото, не вижда ли?    
10 Оня, Който вразумява народите, Който учи човека знание, Не изобличава ли?    
11 Господ знае, че човешките мисли са лъх.    

12 Блажен оня човек, когото Ти, Господи, вразумяваш, И когото учиш от закона Си,    
13 За да го успокояваш през дните на злощастието, Докато се изкопае ров за нечестивия.    
14 Защото Господ не ще отхвърли людете Си, Нито ще остави наследството Си;    
15 Понеже съдбата пак ще се съобразява с правдата, И всички, които са с прави сърца, ще я последват.    
16 Кой ще стане за мене против злодейците Кой ще стане с мене против ония които вършат беззаконие?    
17 Ако не беше ми помогнал Господ, Душата ми без малко би се преселила в мълчанието.    
18 Когато казвах: Подхлъзва се ногата ми, Тогава, Господи, Твоята милост ме подпря.    
19 Всред множеството грижи на сърцето ми Твоите утешения веселят душата ми.    
20 Ще има ли съобщение с Тебе седалището на беззаконието, Което е хитро да върши зло чрез закон?    
21 Те се опълчват против душата на праведния И осъждат невинна кръв.    
22 Но Господ е високата моя кула, И Бог мой е канара, при която прибягвам.    
23 Той ще обърне върху тях собственото им беззаконие, И ще ги отсече в нечестието им; Господ нашият Бог ще ги отсече.

« Последна редакция: 11 Септември 2013, 20:08:53 от Търпелив »
Активен

Nik-13

• Редовен
  • **
  • Популярност: 134
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 143
« Отговор #11 -: 17 Септември 2013, 15:03:54 »

На този въпрос може да отговори единствено ПП "Атака", но се чува гробовно мълчание...  :D
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Популярност: -441
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6204
« Отговор #12 -: 17 Септември 2013, 20:08:49 »

На този въпрос може да отговори единствено ПП "Атака", но се чува гробовно мълчание...  :D
Сега са заети.
Активен
Бъди верен до смърт , и ще ти дам венеца на живота (Откр. 2:10)

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #13 -: 19 Септември 2013, 08:08:12 »

Момчетата от Сандански още са в затвора
http://nreporter.info/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0/

Това, което е по-сериозно е, че Ники е в различна килия, не е заедно с по-младите Васко и Сашо. Това, разбира се, е умишлено, защото той би бил подкрепа за тях като по-голям и с много силен характер. Има един голям абсурд и той е следният, те фактически са обвинени в престъпление от омраза, в тероризъм, т.е. това е един политически процес, и същевременно момчетата са размесени с хора от криминалния контингент, хора разследвани за наркотици, кражби, изнасилвания. Това си е стар комунистически и болшевишки прийом да оставяш криминалните да тормозят, следят и да донасят срещу така наречените политически, хора задържани или осъдени заради техните убеждения.

- Как са техните близки, как се справят?

- Близките на всичките са много притеснени и измъчени. Това са хора, на които животът е един истински кошмар вече година и три месеца. Представете си всеки родител как би се чувствал на тяхно място чисто емоционално…Другият тежък въпрос е материалният. Хората са в непрекъснати разходи по адвокатски хонорари, съдебни такси, непрекъснато пътуване до Благоевград, до София, за храна и други нужди на момчетата. Вероятно са взели потребителски заеми, които всички знаем колко са неизгодни и с колко големи лихви са. Ако тези момчета са си у дома, докато трае процесът, поне можеха да работят и да се в помощ на своите семейства. Затова е недопустимо тяхното дълго задържане, това е също част от съдебния произвол и репресията срещу тях. Само Стоян е под домашен арест от средата на февруари, защото друг съдия, а не неизменната Стоилова, беше гледал мярката му за неотклонение в Благоевградския окръжен съд, затова моля всички фенове и други хора, които са съпричастни със съдбата на Ники, Сашо, Васко и Стоян да помогнат със събиране на пари за техните семейства. Банковата сметка на бащата на Ники Горския я има в страницата във фейсбук “Националистите от Сандански са невинни”. Всички получени пари хората делят по равно, за да не откриват четири банкови сметки, и да става сложно за дарителите.
« Последна редакция: 19 Септември 2013, 09:09:22 от Търпелив »
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
Камен Ситнилски
« Отговор #14 -: 04 Декември 2013, 18:06:47 »

Уволнен за липса на професионални качества, Камен Ситнилски е върнат на бял кон в прокурату- рата от Никола Филчев. След скандално лобистко кадруване бившият висаджийски адвокат цъфна и във ВСС

Темата: други материали

Кръстникът

Ситнилски покровител на Килърите 3

Скандална фирма му харизала апартамент

Сянката му тегне и над скандала с криминалистическата лаборатория

Едно към едно

Зет му празнува рожден ден с троен убиец

Заплашил вдовица, осуетил арест на Мургина

http://www.politika.bg/article?id=34805
-----------------------------------------

3 Двете им ръце се простират към злото за да го вършат прилежно; Първенецът явява желанието си, и съдията, срещу подарък, се съгласява, И големецът изказва нечестивата мисъл на душата си; Така те заедно тъкат работата.

Авакум 1 гл.
--------------
« Последна редакция: 04 Декември 2013, 18:06:06 от Търпелив »
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.