Вестник АТАКА

28 Юни 2017, 23:11:48
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Българската ръкопашна техника.  (Прочетена 27791 пъти)

Mishok bg

• Гост
Българската ръкопашна техника.
« -: 01 Март 2012, 12:12:48 »

Понеже напоследък много хора си мислят че нямаме такъв и си измислят какви ли не простотии пускам тази тема.
Най-близката народна борба до съвременната свободна борба е Българската народна борба. Така че свободната борба спокойно може да бъде смятана за българския боен спорт.
Между другото е страшно ефикасна и е най-добрата основа за свободен бой. Само трябва някои дребни ограничения да се премахнат и бореца става непобедим.
Не случайно именно българин е най-добрия борец в света за всички времена - Дан Колов-Дончо Колев е невероятен феномен има над 1500мача и не повече от 5 загуби за, които веднага е взел реванш.
За сведение на незапознатите един боксьор или какъвто и да е друг спортист за около 400-500 срещи се изхабява, но не и Дан Колов.
На почитателите на източните бойни изкуства ще кажа че когато Българина Дан Колов е минал на турне в Япония е помлял всичките им каратисти и майстори на джу-жицо и какво ли още не.
Абе с една дума българското е най-доброто стига да не е някаква привнесена от вънка чужда тъпотия.
Съветвам всички, които имат деца под 14г. да ги запишат на борба.
Борбата ще ги направи: силни, издръжливи, технични, гъвкави и много-много упорити.
Активен

Mishok bg

• Гост
Re: Българската ръкопашна техника.
« Отговор #1 -: 01 Март 2012, 12:12:04 »

http://www.youtube.com/watch?v=E260cz_OQFs&feature=related
Мнго добра демонстрация на техники. Всяка от тези хватки реално може да бъде приложена на нетренирал борба човек без затруднения. Странното за мене е че тези хватки могат да бъдат и се прилагат и на тренирали борба. Докато демонстрациите на айкидо реално са абсалютно неприложими например.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #2 -: 01 Март 2012, 12:12:12 »

http://www.youtube.com/watch?v=ou_4YaOOCJ0
Това за разнообразие.
http://www.youtube.com/watch?v=mHrZ0d2utm8
А това насериозно.
Активен

branco

• Герой
  • Популярност: -62
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2916
  • Хубавата България си отива-казваше прадядо ми
« Отговор #3 -: 01 Март 2012, 12:12:38 »

Колкото и да пускаш теми за борбата,толкова пъти и аз ще казвам едно и също....само с борба си за никъде..ама за никъде.И след като е явно,че не мога да надделея над тази твоя заблуда просто така,казвам ти..намери някой човек,който разбира от свободни двубои...намери и някой такъв който е ял и бой..той да ти каже какво трябва да се ползва в улични9я бой.
Активен
Хубавата България си отива-казваше прадядо ми.....дано е сгрешил..

Търпелив

• Шампион
  • Популярност: 319
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13186
  • в политиката и един мандат им е много
« Отговор #4 -: 01 Март 2012, 12:12:15 »

не е лошо човек да умее това-онова
Активен
Плевнелиев и ГЕРБ угодничат на поробителите на България!
И 120 депутати са твърде много в Народното събрание!

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #5 -: 01 Март 2012, 12:12:36 »

Хей..имаше един класически пример пред време,някъде в нета една среща,с един..руснак..или украинец,срещу един отявлен борец(някаква маймуна)който все гледаше да му се хвърли в краката,за да го бутне на земята.На няколко пъти успя,доколкото си спомням...но до момента в който при опита му за пореден път да се хвърли в краката му,не го посрещна едно коляно..:-))Това е класически нагледен момент за случая..че само с борба,жив да те ожали човек.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #6 -: 01 Март 2012, 13:01:06 »

Хей..имаше един класически пример пред време,някъде в нета една среща,с един..руснак..или украинец,срещу един отявлен борец(някаква маймуна)който все гледаше да му се хвърли в краката,за да го бутне на земята.На няколко пъти успя,доколкото си спомням...но до момента в който при опита му за пореден път да се хвърли в краката му,не го посрещна едно коляно..:-))Това е класически нагледен момент за случая..че само с борба,жив да те ожали човек.
Беше японец и му влезна в краката поне 30 пъти преди онзи случайно да го засече с коляно. Но това е само един пример, а колкопъти им влизат в краката или трупа и ги помилат а ?
Няма как българското да не е по-добро от чуждото. Ти как мислиш ?
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #7 -: 01 Март 2012, 13:01:17 »

Първо,не правя реклама на никакви източни бойни изкуства ,колко пъти да го казвам вече.Но след като така ще е до безкрая..така да бъде.
Само борба,човек може да прилага само в кревата на жена си.Там няма опасност да му разхлупят черепухата!
Елементарно Уотсън ...ако само с борба можеше,тези които участват в свободните двубои,щяха да бъдат само борци..а те само такива ли са?!...как по-ясно да го кажа?!
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #8 -: 01 Март 2012, 19:07:31 »

Елементарно Уотсън ...ако само с борба можеше,тези които участват в свободните двубои,щяха да бъдат само борци..а те само такива ли са?!...как по-ясно да го кажа?!
На повечето шампиони основната им техника е борба, а другото е допълнително.
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #9 -: 01 Март 2012, 19:07:19 »

Няма значение кое е допълнително,важното е,че само с борба не става .
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #10 -: 01 Март 2012, 19:07:25 »

http://www.youtube.com/watch?v=U3Xga8aYp0w&feature=related
Ето още от тази т.н. бойна борба
Това трябваше да са го измислили наште борци, а не японците. Да ама кой ще се захластва по чуждите китайски и не знам си какви бойни изкуства ?
Стила е борба комбинирана с техники за душене и заключване от джу-джицо и живота.
Според мене е най добрият възможен боен стил на света, като основата му е свободната борба.
Ние българите имаме под носа си две незаменими неща : православието и борбата . И двете обаче сме ги зарязали и търсиме други разни философии и техники за ръкопашен бой чак в далечният изток, а са ни под носа.[/
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #11 -: 01 Март 2012, 19:07:20 »

Няма значение кое е допълнително,важното е,че само с борба не става .
Да ама без карате и бокс може, ама без борба там си направо загубен.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #12 -: 01 Март 2012, 19:07:37 »

://www.youtube.com/watch?v=1kUeD0ILEfo&feature=related
Добри техники от борбата.
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #13 -: 01 Март 2012, 19:07:59 »

]Да ама без карате и бокс може, ама без борба там си направо загубен.
Въртим се в кръг..
Добре..да кажем ..май съм го казвал,но все тая...застават на ринга един чист борец и един от омразното ти карате,да кажем от кьоукошин.В борбата удари няма,но в карате има и хвърляния и ключове и какво ли не...така че бореца ще му остане само,да плюе кръв.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #14 -: 01 Март 2012, 19:07:36 »

]Да ама без карате и бокс може, ама без борба там си направо загубен.
Въртим се в кръг..
Добре..да кажем ..май съм го казвал,но все тая...застават на ринга един чист борец и един от омразното ти карате,да кажем от кьоукошин.В борбата удари няма,но в карате има и хвърляния и ключове и какво ли не...така че бореца ще му остане само,да плюе кръв.
Бъркаш ; в каратето няма удари с ръце, а тези с краката са добре дошли за всеки борец. Хватките от карате а само за дрогиран или пиян човек и на борец не могат се приложи никога.
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.