Вестник АТАКА

27 Април 2017, 21:09:04
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Българската ръкопашна техника.  (Прочетена 27078 пъти)

Mishok bg

• Гост
Re: Българската ръкопашна техника.
« Отговор #15 -: 01 Март 2012, 20:08:50 »

Тука в бара често се бият и какво си мислиш че ползвам ? Използвам елементарни техники от свободна борба, комбинирани с малко хайдушки захвати и елементарни техники от д-жу-джицо. Резултата е шокиращ : смазвам за секунди по 4-5 човека и то така ги давя че им минава всякакъв мерак за биене.
Хората са се наплашили от мене. Естествено измислих и нов вариянт на борбата за подобни ситуации - това е блъскане и бутане с бутане ги лепя наведнъж по 4-5 за стената. Похвата е обаче на базата на борбата.
По борбата се запалих, като разбрах че Левски, Ст. Караджа и други са били големи борци. Щом те така, то и аз тогава ще съм така и не сбърках.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #16 -: 01 Март 2012, 20:08:58 »

Последните ми три сериозни боя ги спечелих именно със свободна борба.
Противниците ми дори не разбраха какво се случва. Е вкарах и малко удари докато са на земята.
Активен

Kapitalist

• Гост
« Отговор #17 -: 01 Март 2012, 20:08:44 »

Ти си почнал и сам да си говориш. Нека кажа и аз нещо, за да избегнеш монолога със себе си.

Иначе, нали знаеш - ХАПЧЕТАТА.  :lol:
Активен

branco

• Герой
  • Популярност: -62
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3038
  • Хубавата България си отива-казваше прадядо ми
« Отговор #18 -: 01 Март 2012, 20:08:19 »

Бъркаш ; в каратето няма удари с ръце, а тези с краката са добре дошли за всеки борец. Хватките от карате а само за дрогиран или пиян човек и на борец не могат се приложи никога.
А,то нямало удари с ръце?!Ами..да си призная,незнам какво да кажа?!
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5
Активен
Хубавата България си отива-казваше прадядо ми.....дано е сгрешил..

Mishok bg

• Гост
« Отговор #19 -: 02 Март 2012, 12:12:44 »

Е какви удари с ръце има в карате. Някакво си цуки, което направо не е удат, някакъв си саблен удар, който също не е ефикасен и за друго не се сещам.
Даже по филмите каквото съм гледал не съм видял нищо смислено, а там си измислят какво ли не.
В залите по бокс винаги има каратисти отишли да научат как се удря с ръце. Ако в каратето имаше удари с ръце щяха ли да се учат на бокс а ?
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #20 -: 02 Март 2012, 12:12:29 »

Слабостите на спотрната свободна борба са липсата на ключове и усложнените техники за душене, както и забраната с две ръце да се извива една. Сещатате се че тези забрани на улицата ги няма и борбата лесно може да стане опасна.
Има и хора които владеят техниката на фаловете, тоест на забранените похвати.
Душенията много лесно стават опасни, както и някои видове хвърляния, които на състезание например се правят през врата и една ръка, на улицата едната ръка може да се забрави и директно да се извива врата.
На практика недостатъка на борба са че занимавалият се с нея не познава коварните и опасни техники от джу-джицо.
Това са обаче не повече от 15-20 техники и са бързи за научаване.
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #21 -: 02 Март 2012, 16:04:37 »

Аз казвам,че има удари с ръце,не кое е по-добро и т.н.Разбира се,че крошето е по-силно от ой-дзукито..но има и душене има всичко.Как може да твърдиш,че няма?!Това нали за това го посочих,в уикипедията..за да видиш,че винаги е имало удари с ръце,с лакти,ключове,хвърляния и всичко.Ти може би бъркаш таекуондото с карате,защото там е предимно с крака.

Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #22 -: 02 Март 2012, 18:06:06 »

Аз казвам,че има удари с ръце,не кое е по-добро и т.н.Разбира се,че крошето е по-силно от ой-дзукито..но има и душене има всичко.Как може да твърдиш,че няма?!Това нали за това го посочих,в уикипедията..за да видиш,че винаги е имало удари с ръце,с лакти,ключове,хвърляния и всичко.Ти може би бъркаш таекуондото с карате,защото там е предимно с крака.
Има едно цуки и това е . С този удар само пиян или друсан може да удариш.
Знаеш кога една хватка от карате може да се приложи а ? Никога, защото са глупави, остарели и безмислени. Ударите с лакти също са доста тъпа работа. Тези с колена ги признавам.
В ММа не обичат ударите с крак защото остават неподвижни на едно место и нестабилни. Стратегически каратето е губещо пред борбата. Те войнствените конни народи не случайно практикуват видве борба, а не карате. Да не мислиш че след толкова битки не са знаели кое е по-добро.
Активен

Kapitalist

• Гост
« Отговор #23 -: 02 Март 2012, 19:07:55 »

Най-вероятно става въпрос за Кунг-Фу стил "Хай Хънг Хонг Донг", но "овчарската тояга" не го асимилира.

Освен това не е прочел отправката, която сте му дали от Уикипедията.  :?
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #24 -: 02 Март 2012, 19:07:15 »

Най-вероятно става въпрос за Кунг-Фу стил "Хай Хънг Хонг Донг", но "овчарската тояга" не го асимилира.

Освен това не е прочел отправката, която сте му дали от Уикипедията.  :?
да така аз се кефя на овчарските тояги и българското и чуждо нема и нещем да асимилирам.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #25 -: 07 Март 2012, 13:01:39 »

http://www.youtube.com/watch?v=lG_2k8Dj3uI
Боян Радев - страхотни техники за избутване. На пръв поглед изглежда някакво глупаво бутане, ама не е така.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #26 -: 07 Март 2012, 18:06:35 »

http://www.youtube.com/watch?v=OKUK-SnfO_w&feature=related
Борба срещу джудо: бореца е с бялото кимоно.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #27 -: 07 Март 2012, 19:07:14 »

http://www.youtube.com/watch?v=Uy_cWb9G4hU&feature=related
Борба срещу джу-джицо. Този с белите гащета е джу-джициста, с червените е бореца. Сами си направете изводите, коя техника е по-силната и добра.
То се знае - БЪЛГАРСКАТА !!!
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #28 -: 07 Март 2012, 19:07:11 »

Ще цитирам книгата на П.Богданов и Ст.Иванов от 1972г-Карате
стр.79;Удари с ръка
Удар с гърба на юмрука(рикен-учи)
удар с основата на юмрука(тетсуи-учи)
саблен удар с ръка(шуто-учи)
удар с хребета на ръката(хаито-учи)
удар с основата на дланта(тейшо-учи)
удар с лакът(емпи-учи)
удар с върха на пръстите(йонхон-учи)

Това го посочвам във връзка с твърдението,че в карате нямало удари с ръце.
А и в тази книга незнам защо
 го няма и ой-дзукито,което не е толкова силно както крошето,но много по-трудно можеш да реагираш на него,защото почти не се вижда.

Активен

Kapitalist

• Гост
« Отговор #29 -: 07 Март 2012, 20:08:16 »

Ще цитирам книгата на П.Богданов и Ст.Иванов от 1972г-Карате
стр.79;Удари с ръка
Удар с гърба на юмрука(рикен-учи)
удар с основата на юмрука(тетсуи-учи)
саблен удар с ръка(шуто-учи)
удар с хребета на ръката(хаито-учи)
удар с основата на дланта(тейшо-учи)
удар с лакът(емпи-учи)
удар с върха на пръстите(йонхон-учи)

Това го посочвам във връзка с твърдението,че в карате нямало удари с ръце.
А и в тази книга незнам защо
 го няма и ой-дзукито,което не е толкова силно както крошето,но много по-трудно можеш да реагираш на него,защото почти не се вижда.

Бранко, не му обяснявай. Хабиш си времето напразно.  :wink:
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.