Вестник АТАКА

27 Април 2017, 10:10:22
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Българската ръкопашна техника.  (Прочетена 27074 пъти)

nikodima

• Новобранец
  • *
  • Популярност: 6
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re: Българската ръкопашна техника.
« Отговор #420 -: 12 Март 2014, 11:11:52 »

Докато се криеш  в този форум и пишеш  глупости,  други  смелчаци показват по телевизията "българска" ръкопашна техника :-)
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Популярност: -441
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6660
« Отговор #421 -: 12 Март 2014, 19:07:21 »

Докато се криеш  в този форум и пишеш  глупости,  други  смелчаци показват по телевизията "българска" ръкопашна техника :-)
Конкретно!!!
Пак ли ни изкараха каратисти майките ви свински.
Активен
Бъди верен до смърт , и ще ти дам венеца на живота (Откр. 2:10)

МИШОК@

• Герой
  • Популярност: -441
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6660
« Отговор #422 -: 03 Април 2014, 21:09:54 »

Добра техника от борбата.
http://www.youtube.com/watch?v=6D-vO5QtRsw
Активен
Бъди верен до смърт , и ще ти дам венеца на живота (Откр. 2:10)

Haidut

• Коментатор
  • Популярност: -162
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 552
« Отговор #423 -: 17 Май 2014, 13:01:17 »

Мнение от форума на бг-ненационалисти. Ще го коментирам тук, понеже отказвам да пиша там.
------------------------------------------------------
Здравейте почитатели на борбата.Аз самия както в религиозно отношение така и в боя си падам синкретист.Изучавал съм християнство,зороастризъм,будизъм,джедаизъм.Така и в боя вземам различни техники от различни бойни изкуства.
Но съм тренирал свободна борба година и половина.Макар, че в клуба в който тренирах повечето от тези които тренираха бяха гадняри и престъпници.Председ ателят на този клуб по борба съм чувал, че е боклук.И той си е боклук.Има много пари.Даже са ми казвали, че навремето е бил рекетьор.
Та когато тренирах, преди и след тренировка юношите борци ме тормозеха и ми се подиграваха.Това ми пречеше да уча хватките и да тренирам нормално.Затова за година и половина съм научил малко.Ще кажа всичките хватки които знам.Ако някой иска мога да му обясня как се прави някоя от тези хватки.

Хватки които могат да се прилагат в уличен бой:
поясно
раменно
суплекс отпред
суплекс отзад
черек
кръстачка
центур

Хватки със спортна насоченост които не стават за уличен бой:
пакет
обратен пакет
количка
нелсон
бондрюк
драгиева

А тези двете стават за уличен бой но съм ги забравил:
винт
руска

Не знам хватките ключ и вълчи капан.Моля някой да ми ги обясни как се правят.

Не можех да влизам в краката.Също и мелница не можех да правя.Спомням си, че имаше няколко вида мелница.Имаше минаване зад крака по земята и хващане, можех го но не го правех чак толкова добре, но то също става за улицата.Някой ако знае как се казва да каже.Имаше и едно друго тръгваш да правиш все едно раменно и си слагаш ръката зад крака както си отпред и така хвърляш с извъртане противника напред.И то става за улицата.И него ако знае някой как се казва да каже.
Аз даже съм ходил на шест състезания макар, че според мен спортната борба е губене на време.Важното е да можеш да се защитаваш на улицата.Борех се на категории 58 кг. и съм свалял на 54 кг. а тежах 64 кг.
Мен много ме мотивира да си припомня годините в борбата това което каза авторът на темата, че Дан Колов е помел всичките каратисти на турне в Япония.Това е вярно.Не съм чувал той да е губел.
Спомням си всичките борци в България набор 1990-1991.
Сега в фоайето в залата в моя роден град се намърдаха тайкуондисти.Това за мен е най-тъпото бойно изкуство.Предпочита м да се бия като борец вместо като таекуондист.За мене таекуондистите са гейове.
--------------------------------------------------
Поздрави че избираш да се биеш, като борец, а не като таекондист или луд каратист.
Съжалявам че са те подигравали, може би си бил малко смотан.
Не разбирам как на улицата ще приложиш : черек, кръстачка и центур, може но е малко трудно.
Нелсон и особено драгиева са добри за улицата.
Вълчият капан е като си увиеш краката около корема, извиеш му едната ръка зад гърбът, а другата, като за нелсон и го напънеш - направо го убиваш.
Спортната борба не е губене на време, а добра основа за улицата.
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #424 -: 04 Януари 2015, 13:01:38 »

Доби техники - гледайте !!!
https://www.youtube.com/watch?v=OSueH1f0z4U
Активен

Allen Dulles

• Новобранец
  • *
  • Популярност: 45
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
« Отговор #425 -: 12 Януари 2015, 19:07:10 »

Защо ти долна комунистическа гнидо, плюскаща в Италия даваш за пример резняци?! Май, май нещо хубаво ти се е случило, че не можеш да ги забравиш. :)
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #426 -: 12 Януари 2015, 19:07:37 »

Защо ти долна комунистическа гнидо, плюскаща в Италия даваш за пример резняци?! Май, май нещо хубаво ти се е случило, че не можеш да ги забравиш. :)
За да питаш майка ти и мекерето продажно навеждащо се на секи американски П******т.
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #427 -: 20 Февруари 2015, 20:08:14 »

Активен

Allen Dulles

• Новобранец
  • *
  • Популярност: 45
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
« Отговор #428 -: 23 Февруари 2015, 16:04:34 »

Хайдутка предизвикваща "ръкопашна техника", ако хайдута се интересува от женски прелести, а не от мАжки топки и висящи паламарки.

Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
Активен

grisina

• Наблюдател
  • Популярност: 0
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • интериорни врати
« Отговор #430 -: 25 Февруари 2015, 10:10:27 »

http://www.youtube.com/watch?v=U3Xga8aYp0w&feature=related
Ето още от тази т.н. бойна борба
Това трябваше да са го измислили наште борци, а не японците. Да ама кой ще се захластва по чуждите китайски и не знам си какви бойни изкуства ?
Стила е борба комбинирана с техники за душене и заключване от джу-джицо и живота.
Според мене е най добрият възможен боен стил на света, като основата му е свободната борба.
Ние българите имаме под носа си две незаменими неща : православието и борбата . И двете обаче сме ги зарязали и търсиме други разни философии и техники за ръкопашен бой чак в далечният изток, а са ни под носа.

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #431 -: 05 Март 2015, 18:06:28 »

Вид доста добро душене.
https://www.youtube.com/watch?v=6d_xl79ro_4
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #432 -: 09 Март 2015, 19:07:02 »

https://www.youtube.com/watch?v=SUu_PN6q35Y
Много интересно . Този с косматият гръб - Рустам от борец е минал към ГРАПЛИНГА , но си ползва като основа борбата и е наистина, много добър.
Активен

HARPH

• Герой
  • Популярност: -8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3748
  • Etiamsi omnes - ego non !
« Отговор #433 -: 20 Април 2015, 15:03:01 »

Тя, древната бойна техника, първо не е ръкопашна, защото може да бъде и безконтактна...
Проучете в Миналто (не казвам иЗториата!), например за Телериг!

В древноста, най-добрите Бойни Магове са били от нашия сой!
Наричали са ги Витязи.

Нашите предци са взели участие и в Победата над Великата Раса на Жълтия Дракон (Мадарският Конник!),
както и в двата похода в Дравидия срещу Дравидите-Нгите и опита да се отучат да правят кървави жертвоприношения...
на КалиМа (Черната майка) (за това пише дори и в Тората...

Не, защото, Русите, Святорусите, Д' аарийците Х'аарийците не са имали Бойни Магове, а защото сме били най-добрите...

Колко, например човека е водел със себе си Телериг?
Не повече от 30 до 60 бойци!
И е разбил кого? И колко са били аерабите? - може би хиляди?!

Това, което е останало от старата ни Бойна техника, днес може да се види сред руските казаци и ... в Северна Корея и може би на още едно-две места в Тибетските манастири, ако не са го изгубили, като знание ...

Боен Маг се прави от малко дете по пътя на сложни и продължителни генетични изменения (Може би самите УРИ са били в основта на подобни генетични намеси?!) (разбира се при определени генетични задатъци (дадености)

Останалата арабска войска е минала през Испания и е стигнала до Централна Европа - а тези разбити от Телериг никъде не са ходили, а са се върнали,  да се лекуват, може би?!

Активен
Да повдигнем духа, за да се отвори място за Истината

Centurion

• Коментатор
  • Популярност: -73
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1904
« Отговор #434 -: 21 Април 2015, 19:07:21 »

Кога точно Телериг е разбивал араби?
Другото не ми е интересно...
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.