Вестник АТАКА

24 Юни 2017, 15:03:58
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Професия охранител в Италия- Милано  (Прочетена 46410 пъти)

Mishok bg

• Гост

Понеже всеки ден стават интересни неща по време на работата ми та реших да пусна тази тема .
И така септември напуснах гадната фабрика в която работех. Мислех че ще намеря веднага работа понеже имам трите важни усповия за това: език, кола и документи. Само че за два месеца не намерих нищо и един българин ми даде адреса на една охранителна агенция. Българина се казва Стилиян от Сливен. За да работя охранител обаче трябваше да завърша курс и ми трябваха един куп документи. С Божията помощ ги направих, записах курса и издържах теста без нито една грешка. Още по време на курса ми излезе късмета. В българският ресторант им трябваше охрана. Някакви типове селяци вадили ножове и заплашвали предишната вечер собственика, после му се извинили, ама отново дошли в ресторанта му. Този се уплашил и понеже познава шефа на нашта агенция му се обадил и обяснил за какво става дума. Онзи питал този и онзи, ама никой не поискал да иде там да рискува и така накрая се обади на мене и още един човек.
Чак накрая на вечерта разбрах че нещата са били толкова сложни. Да ама направих червени точки , на другият ден отидох на курса и не казах и дума за вечерта. Шефа който ни беше и преподавател остана доволен от поведението ми и станахме гъсти. Тука дискотеките се делят на летни и зимни и за последните групите се формират септември. Аз апочнах да работя края на декември, първо ме пратиха по заместване. Представих се добре и като работник и като охрана, харесаха ме и шефа нали беше мой човек та за мое очудване влезнах в редовната група и започнах всяка седмица да работя : четвъртък, петък и събота. Заплащането е 52 евро на вечер , работното време е от около 11.30 до 5 часа сутринта
--------------------------------------------------
Всяка вечер стават интересни неща и в къщи все любопитно ме питат как е минало и чакат да им разказвам. Италианците за мое учудване се карат и налитат на бой много, бият се здравата и това е. Хубавото е че са меки и боевете на са тежки и лесно се разтървават и смазват. Малко като ги натиснеш и омекват.
Бара в който работя е в Центъра на Милано в т.н. малък кръг. По принцип според мене е за около максимум 200-250 човека, ама пускат по колкото има и това са обикновено около 800-1000 души. Има фейст контрол и пускат повече женски, а пияни и мъжки компании не допускат. Въпреки това: теснотията, алкохола и дрогата си казват своето и стават пререкания и сбивания. Вчера например имаше около 7 сбивания, направо не можахме да им насмогнеме.
Моята работа е на входа. Контролирам влизането и излизането на желаещите да пушат. Тука им слагат едни печати и без тях не пускам никого. Абе нещо като овчар съм понякога, и като изхвърлят човек от вътре помагам. В заведението работиме двама българи, аз и един Радо от Сливен - добро момче и мой приятел. Сега дойде и някакъв си Краси от агитката на Ботев Пловдив бил и шеф. Нещо обаче не го слуша главата, мазни се много, прави се на интересен и не иска да говори пред жабарите на български, а и италиански не знае. Шефа на охраната е негър на име Малик, има още един негър, един албанец, един румънец и един жабарин.

Kapitalist

• Гост
Re: Професия охранител в Италия- Милано
« Отговор #1 -: 02 Март 2012, 19:07:44 »

Темата е страхотна. Отвори още две-три подобни през свободното си време.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #2 -: 02 Март 2012, 19:07:01 »

Темата е страхотна. Отвори още две-три подобни през свободното си време.
А на бас че ще е по-посещавана от всички твои слабоумни теми.
Аз съм звезда ти помиярин и дегенерат :D :D :D :D
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #3 -: 03 Март 2012, 13:01:33 »

Ето една случка от миналата събота. Една пияна жена ударила някакъв очиларко в лицето и му строшила цайсите, този и отговорил и тази като побесня направо ако я бяхме оставили щеше да го убие. Беше се напила и другата с нея , която викаше че и е сестра също. Тази започна да заплашва че е адвокатка и ще осъди целият свят, крещеше, кривеше се отвратих се от женската природа. Искаше ние да се обадиме на полицията, казахме и че на нея и трябва и тя да си се обажда. Сестра и пък изпадаше под влияние на алкохола ту в ярост , ту в жално плачене като за умрела майка. Накрая дойдоха не една , а три полицейски коли взеха им данните и ги пуснаха да си ходят.
Усещам от тази работа да добивам голям опит в отношениета с хората.
А и както хобито ми е психологията ми идват добре впечатленията от нея.
Активен

Терес

• Гост
« Отговор #4 -: 03 Март 2012, 13:01:57 »

Заплащането е 52 евро на вечер , работното време е от около 11.30 до 5 часа сутринта
Искаш да кажеш, че бачкаш три пъти седмично за по 52 евро, т.е. 152 евро на седмица- извинявай ама това са 600-650 евро месечно- е как не си умрял от глад с тия пари??? Не знам какви са наемите в Италия, но предполагам не са никак пренебрежими, а не вярвам да спиш на палатка?
Активен

Kapitalist

• Гост
« Отговор #5 -: 03 Март 2012, 15:03:03 »

Заплащането е 52 евро на вечер , работното време е от около 11.30 до 5 часа сутринта
Искаш да кажеш, че бачкаш три пъти седмично за по 52 евро, т.е. 152 евро на седмица- извинявай ама това са 600-650 евро месечно- е как не си умрял от глад с тия пари??? Не знам какви са наемите в Италия, но предполагам не са никак пренебрежими, а не вярвам да спиш на палатка?

Уважаеми Терес,

Ще се опитам да ви отговоря базирайки се върху мои лични туристически наблюдения в Милано и Рома.

Клошарите в Италия работят на подобно заплащане и не само не умират, но им остават пари, които изпращат до България, за да демонстрират приличен финансов статут.

Не се учудвайте! Същите клошар-бачкатори спят из разни фургони, изоставени къщи, бараки, найлонови палатки, хранят се в клошарници, Мама Тереза, църкви, социални служби, Сълвейшън Арми, дават им билети за пътуване с 70% намаление, но те обикновено пътуват без билети, защото имат клошарски документи и т.н.

Значи, сумата за която вие пишете е ЧИСТА сума от заработки, с която клошари като настоящия Мишок БГ, могата да боравят както си искат, а освен това тази сума е кеш, безотчетна и върху нея не се начисляват никакви данъци.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #6 -: 03 Март 2012, 18:06:19 »

Даже още не съм вземал толкова пари. Със 600 евро на месец се живее , но не се пести. От агенцията чакам да ми намерят и нещо друго, а съм подал документи и за стадиона където дават пак по 52 евро и се правят два дена в седмицата.
Иначе наема тука на човек е около 200 евро, за ядене отиват по около 100 евро та спокойно се живее с тези пари. Да но трябва и да е пести.
За сега имам малко спестени пари настрана, та съм спокоен.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #7 -: 03 Март 2012, 19:07:09 »

Веднъж пред бара спря едно червено ферари, собственика преди да влезе дойде и ми даде 50 евро да му гледам колата, каза че струвала 400 000 евро. Представяте ли си цената на тази кола е колкото човек да си оправи живота.
Пазих му я , ама после дойде без нея за мое съжаление.
Веднъж едни 5 човека не бяха допуснати в бара защото са проблемни и започна скандал. Какво си мислите че стана, като дойдоха всички от охраната ? Стана смешно ! Седяха 5-ма охранители срещу 5--ма от другите и се надприказваха половин час. Направо се спуках от смях.
Активен

Kapitalist

• Гост
« Отговор #8 -: 03 Март 2012, 19:07:22 »

Давай, давай, стъпи на газта. Искаме още новини от италианския бар-дискотека. Става много интересно.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Отговор #9 -: 04 Март 2012, 12:12:08 »

Снощи беше доста топла и направо напечена вечер. Заведението има фейс-контрол и не допуска вътре видимо опасни типове или пък големи мъжки компании.
Вчера бяха дошли 6-ма дебели, брадясали типове с просташки южняшки физиономии. Искали да влезнат но контрола Марко не ги пуснал. Онези се оказа че са мафиоти и направо побесняха. Започнаха да блъскат решетките, да налитат и крещят. Веднага се спуснах натам и единият даже леко ме удари - женски удар с пръстите на ръката, даже не го усетих, ама се ядосах и опитах и аз да го ударя. Ако пред мене не бяха решетките не само щях да го ударя, ами да го потроша. Това поведение обаче е грешно и добре че решетката ме спря. Другите от охраната много се уплашиха и седяха настрана, тогава и аз се дръпнах. Дори не бяха посмяли от шубе да викнат по радиото подкрепа. Мафиозите бяха заплашили този Марко да го утрепат и тоя яката се уплаши, направо побеля, седна на един стол и цяла вечер не мръдна, краката от притеснение не го държаха.
Сега идва при нас още един българин: Краси от Пловдив, бил е шеф на агитката на Ботев. Та този ги познавал и дойде и ми вика - какво направи бе, свършено е с тебе , ти си позволи да им замахнеш, знаеш ли кои са тези.
Викам му - Краси боли ме дедовият кои са аз съм българин от България и ич не им се притеснява.
Били мафиози, е и ? Аз пък съм последовател на българските национални герои, а те са сто и повече пъти по-смели, опасни и печени от някакви си насрани мафиоти.
От агенцията пратиха подкрепление от 4-ма човека и въобще вечерта беше напечена яката. Мафиозите по едно време пак се върнаха и всички отново се насраха. На мене не ми дремеше, понеже ги видях че всъщност не могат да се бият, и няма да ми е трудно да опукам поне двама от тях.
Сега сигурно ще имаме подкрепление поне месец и шефовете ще ни се мазнят.
На прибиране обаче внимавах да не ме следи някой. Тоя Марко как се е пребирал не ми се мисли, коленете му трепереха. А иначе е надут, отворен, нахален и все се перчи и кълчи, ама си намери кой да му вземе страха.
Та така мина снощната вечер. Краси викал на тези от фейс-контрола да ги пуснат мафиотите че били опасни. Един негър, като го чу това логично попита: е ако вънка са толкова опасни, то как ще ги изкараме от вътре, като влезнат - тези ще строшат целият бар.

SVINIATA

• Новобранец
  • *
  • Популярност: -55
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
« Отговор #10 -: 04 Март 2012, 13:01:25 »

Абе земате ли свине н а работъ там . Ас сам свински мафиотин прасе.
Активен

милицио-нерв

• Гост
« Отговор #11 -: 04 Март 2012, 13:01:32 »

Мишок заеби го тва Милано и иди в Тренто.Там заплатите са най-високи и цените са най-ниски.И хората са много бели вервай ми.Цяла северна Италия работи за да издържа Южна Италия.То и Милано е на север де ама Тренто май е по на север :D
Активен

милицио-нерв

• Гост
« Отговор #12 -: 04 Март 2012, 13:01:26 »

Италия-втората родина на Мишока.

Всичко което е в посока "надолу" от Рим не е за препоръчване. :D

Активен

милицио-нерв

• Гост
« Отговор #13 -: 04 Март 2012, 13:01:32 »

Типичен сицилианец и неговата закуска.

Активен

милицио-нерв

• Гост
« Отговор #14 -: 04 Март 2012, 13:01:35 »

Ето за какво говоря :D

Най-разточителният град в Италия продължава с порочната си практика и дори й намира оправдания във време на криза, пише в. "Кориере дела сера", цитиран от БТА.
Градчето Комитини, в провинция Агридженто, на остров Сицилия, има само 960 жители, но се прочу с деветте си регулировчици и с 65-те си общински служители. Това означава, че на 14 жители се пада средно по един общински чиновник. А деветте регулировчици получават заплата по 800 евро месечно за 20 часа работа в град, в който няма никакви задръствания и в който всеки продължава да си паркира, където си иска.
Практиката в Комитини дори беше анализирана нашироко в статия на в. "Ню Йорк таймс" и беше посочена като пример за лошо управление и разхищение на средства. Кметът на населеното място Нино Контино обаче оправдава политиката си с това, че ако 65-те чиновници бъдат освободени от общинската служба, то те ще останат без работа и ще напуснат родния град и дори страната. Освен това парите за техните заплати се плащали основно от областния и държавния бюджет, докато самата община плащала едва 10 процента от заплатите им.
Това накара мнозина в Италия да се запитат какво ще стане ако всички градове приложат подобна схема. Това означава, че Германия или Финландия ще трябва да финансират Италия, защото парите й ще свършат. А по повод на деветте регулировчици, които много често могат да бъдат открити в местния бар общинските съветници казват, че те не смеят да налагат глоби в град, в който всички се познавали и рискували да се обидят при подобна санкция. А пък консумирайки в заведението регулировчиците помагали на местната икономика.
Сега общинските власти са решили да изпратят около 30 пенсионери от града на круиз в Тунис, Испания и Франция. За целта е осигурено финансиране от 35 000 евро от областния бюджет, плюс още 20-процентно финансиране от общинския бюджет. После 14 ученици също ще бъдат пратени по подобен начин на круиз. Дано Марио Монти не забележи тези отклонения от мерките за бюджетни икономии, отбелязва вестникът.

Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.