Вестник АТАКА

28 Юни 2017, 11:11:07
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Васил Левски -дякон Игнатий , апостола на свободата.  (Прочетена 42223 пъти)

Mishok bg

• Гост

img]http://strannopriemnicata.files.wordpress.com/2008/06/d0b3d183d0b1d18f-d181d0b0d0bcd0be-d0bcd0b5d0bdd0b5-d181d0b8-d0bfd0bbd0b0d0bcd0b5d0bd-d0b2d18ad0bbd187d0b5d0b2-1987d0b3.jpg?w=510&h=519[/img]
Активен

Mishok bg

• Гост
Активен

Mishok bg

• Гост
« Последна редакция: 10 Март 2012, 19:07:28 от Mishok bg »
Активен

Mishok bg

• Гост
Активен

Mishok bg

• Гост
Активен

Mishok bg

• Гост
« Последна редакция: 11 Март 2012, 13:01:51 от Mishok bg »
Активен

Mishok bg

• Гост
Активен

Kapitalist

• Гост

Да напиша и аз нещо, че да не стане тема-монолог със себе си.  :x

Все пак, мерси за снимките на Васил Кунчев, щото ние току-що научихме за него.  :lol:
Активен

Mishok bg

• Гост

Нелегален това пропагандна тема целяща сериозно развитие на култа към личноста на Левки. За това може да е и монолог-тема.
Всички са го разбрали без тебе.
Активен

Mishok bg

• Гост

Татуировка на клетвата на Апостола.
Активен

Mishok bg

• Гост
« Последна редакция: 11 Март 2012, 18:06:12 от Mishok bg »
Активен

Mishok bg

• Гост

Документалната литература си е документална !!! Зачетох сега една от книгите за Левски дето ми подариха миналата година и с удивление разбрах чe: Д. Общи не е българин, а сърбин - факт за който не бях чувал досега.
Прочетох и за убийството на Стоянчо в халачевата къща. Левски го е наръгал два пъти с камата си.
Друго което ме впечатли е невероятната тъпотия на Общи и други около него. Тактиката им била да признават всичко и да топят останалите, за да се вдигнел шум в Европа.
Така и Левски изгаря на края на процеса, когато вече са се били отказали да го търсят.
Между другото Апостола предвидливо не е посветил Общи за някои хора и места.
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Популярност: 319
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13186
  • в политиката и един мандат им е много

Документалната литература си е документална !!! Зачетох сега една от книгите за Левски дето ми подариха миналата година и с удивление разбрах чe: Д. Общи не е българин, а сърбин - факт за който не бях чувал досега.
Прочетох и за убийството на Стоянчо в халачевата къща. Левски го е наръгал два пъти с камата си.
Друго което ме впечатли е невероятната тъпотия на Общи и други около него. Тактиката им била да признават всичко и да топят останалите, за да се вдигнел шум в Европа.
Така и Левски изгаря на края на процеса, когато вече са се били отказали да го търсят.
Между другото Апостола предвидливо не е посветил Общи за някои хора и места.

Винаги ми е било интересно дали е вярна версията,че като е арестуван Левски
до София са го съпровождали само 4 заптиета по пътя...?....
Активен
Плевнелиев и ГЕРБ угодничат на поробителите на България!
И 120 депутати са твърде много в Народното събрание!

Mishok bg

• Гост

Винаги ми е било интересно дали е вярна версията,че като е арестуван Левски
до София са го съпровождали само 4 заптиета по пътя...?....
Да вярно е, може да са били и 10 заптиета, но е можело да го освободят.
Работата се е прецакала , понеже сформираните веднага две чети със задача да освободят Апостола са чакали: едната на пътя за Русе, а другата на пътя за Цариград и не са и предположили че ще го откарат в София, тогава второстепенен град.
Комунистите ни набиваха тезата че сме боклуци , понеже не сме искали да го освободиме. Кога българските четници са щели да оставят така водача си - никога.
Просто турците за да не се вдига шум окло цялата работа и организацията са решили в последният момент, на место в главният и голям тогава град Русе или пък в Цариград да го съдят в София. Интересното е че някои от членовете на съдебната комисия са били хора вербувани от него и членове на организацията му. До такава степен Левски е бил организирал нещата.
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.