Вестник АТАКА

24 Юни 2017, 15:03:48
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: България - дела и документи  (Прочетена 61923 пъти)

helios

• Гост
България - дела и документи
« -: 25 Юни 2012, 11:11:09 »

На 20 юни България триумфира. Оказа се, че тя единствена, заедно с още две членки на ЕС, отговаря на критериите за използване на еврото.
Това първо. И второ, нито една от тези три членки - Швеция, Дания, България - не използва евро!
Това да ви говори нещо за тази валута?

http://www.monitor.bg/article?id=342878
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Популярност: 319
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13186
  • в политиката и един мандат им е много
Re: България - дела и документи
« Отговор #1 -: 25 Юни 2012, 15:03:12 »

Някои икономисти казват,че ние така или иначе сме вързани за еврото и фактически вече го ядем заради еврото. Иначе за какво вдигнаха всичко двойно,че и отгоре 2007 година лятото,няколко месеца само след като ЕС навлезе в нас.
Активен
Плевнелиев и ГЕРБ угодничат на поробителите на България!
И 120 депутати са твърде много в Народното събрание!

helios

• Гост
« Отговор #2 -: 25 Юни 2012, 19:07:23 »

Упорството на властта да финансира Университетите според рейтинга, който МОМН произвежда е необяснимо. Все едно заплатите в страната да са функция на температурата на въздуха.

Как се срина висшето образование у нас

Активен

Търпелив

• Шампион
  • Популярност: 319
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13186
  • в политиката и един мандат им е много
« Отговор #3 -: 25 Юни 2012, 20:08:51 »

Е, има някои дипломи, като Художествена академия, Семинария и Духовна Академия, Консерваторията в София, Музикално Педагогическият в Пловдив, Международно право и Международна икономика, които се котират.

Това малко ли е?
Активен
Плевнелиев и ГЕРБ угодничат на поробителите на България!
И 120 депутати са твърде много в Народното събрание!

Centurion

• Коментатор
  • Популярност: -77
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1890
« Отговор #4 -: 25 Юни 2012, 20:08:07 »

Без да съм 100% сигурен,мисля че на Запад са признати дипломите от СУ,Свищовската академия,Търновския университет и Американския в благоевград.
Активен

helios

• Гост
« Отговор #5 -: 25 Юни 2012, 20:08:31 »

За Търновския университет съм сигурна. Дипломите се признават не само в страните членки на Европа. Племенницата ми от 3 години работи по специалността си в Норвегия- Осло. Завършила е българска и немска филология.
Активен

Хесапов

• Редовен
  • **
  • Популярност: -231
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
« Отговор #6 -: 25 Юни 2012, 21:09:13 »

Цитат
За Търновския университет съм сигурна. Дипломите се признават не само в страните, членки на Европа. Племенницата ми от 3 години работи по специалността си в Норвегия- Осло. Завършила е българска и немска филология.
браво на племенницата! и най-вече, че покрай нея си осведомена, защото, както всички знаят, ТИ диплома за висше НЯМАШ.  :(
Активен

helios

• Гост
« Отговор #7 -: 25 Юни 2012, 21:09:52 »

Ако обичаш, концентрирай се върху темата :)
Активен

Хесапов

• Редовен
  • **
  • Популярност: -231
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
« Отговор #8 -: 25 Юни 2012, 21:09:16 »

ха ха ха, каква тема може да подаде едно бабе без образование, не се изхвърляй.  :D :D
изобщо, човек без диплома за висше образование като теб, би могъл да дава по форумите информации от роднини по въпроса коя диплома къде се признава в чужбина, но е малко...как да ти кажа - данни  от втора ръка, все пак  :D :D не е сериозно, когато висшисти обсъждат този въпрос.  :D
Активен

Зевзек

• Гост
« Отговор #9 -: 25 Юни 2012, 21:09:47 »

Цитат
За Търновския университет съм сигурна. Дипломите се признават не само в страните, членки на Европа. Племенницата ми от 3 години работи по специалността си в Норвегия- Осло. Завършила е българска и немска филология.
браво на племенницата! и най-вече, че покрай нея си осведомена, защото, както всички знаят, ТИ диплома за висше НЯМАШ.  :(
:shock:
Ти пияна ли си ма баберик ???? Я оди простей пред блока с леля ти Гичка от 8-ия етаж ма джанъм  :x
Активен

helios

• Гост
« Отговор #10 -: 25 Юни 2012, 22:10:10 »

Според мен висшето върви от развала към провала. Калинките, които изскачат по горните етажи на сегашния режим не са някакво куриозно изключение, а първи пръски от вълната от фиктивно образовани, която вече залива обществото! Причините са много. Записващите се са на кошмарно ниско ниво. Всъщност би трябвало ВУ да им правят някакво наваксващо обучение, щом изобщо ги приемат. Магистратурата е вечерен ПУЦ без никакви критерии. Тя дава по-слабо образование от бакалавърската степен! Разпределението на специалностите (високопарно наречено "държавна поръчка) не се базира на никаква прогноза за търсените умения през следващите 20 години. Което е БЕЗОТГОВОРНО И АБСУРДНО. Но е всекидневие, което никой даже не забелязва. Преподавателите пък са от поколението на прекалено грамотните и затова си подбиват цената.
Активен

Solidity

• Герой
  • Популярност: 590
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4339
« Отговор #11 -: 25 Юни 2012, 22:10:54 »

На ВТУ "Св. Св. Кирил и Методий" дипломите се признават в цела Европа, за САЩ не съм проверявал изобщо и не мога да кажа.
Активен
"Οι πιστοί ακολουθούν το Λόγο του Θεού"

helios

• Гост
« Отговор #12 -: 29 Юни 2012, 07:07:56 »

И тази тоталитарна отживелица била преодоляна... :(

Взривяването На Хотел щастливеца

Ако българският народ имаше една шия, капиталът щеше да я отреже, за да очисти по-бързо терена.

« Последна редакция: 29 Юни 2012, 07:07:18 от helios »
Активен

Терес

• Гост
« Отговор #13 -: 29 Юни 2012, 07:07:44 »

На ВТУ "Св. Св. Кирил и Методий" дипломите се признават в цела Европа
На всеки акредитиран у нас университет дипломите се признават в цял ЕС- така си е по законите в ЕС.

(въпроса с отношението на работодателите по света и у нас към дипломи от различните нашенски ВУЗ-ове е друга тема .... )
« Последна редакция: 29 Юни 2012, 07:07:21 от Терес »
Активен

Дoн Цеци

• Гост
« Отговор #14 -: 29 Юни 2012, 13:01:59 »

Без да съм 100% сигурен,мисля че на Запад са признати дипломите от СУ,Свищовската академия,Търновския университет и Американския в благоевград.

УНСС е с няколко класи над Свищовската академия!
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.