Вестник АТАКА

23 Септември 2017, 10:10:12
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Как да направим домът си поне малко по-български.  (Прочетена 26299 пъти)

МИШОК@

• Герой
  • Популярност: -441
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6204

Лесният вариант е с много пари. Стават чудеса, но трябват наистина много пари.
Идеята ми е да стане с възможно най-малко пари.
Като дойдох в Италия и България започна да ми липсва и тази мисъл с по-българският дом ми се загнезди в главата.
Това лято направих следното: само за 50-60лв. от централният пазар в София от сергиите с т.н. грънци купих шарени типично по български чинии с дупки на гърбът.
Та за тези пари успях да оправя стената на кухнята ми в България, и тази на кухнята в Италия. Чиниите седят доста добре на стените и са наистина много красиви, веднага дадоха друг облик на кухните. Голямата струва 10лв. средната 8лв. и е по-подходяща за украса, а малките са по 3-4лв.
Та това е единият начин - доста евтин и ефикасен бих казал.
Другият е с картини на български: къщи , пейзажи и подобни. Ако нямате пари за картини понеже хай-евтините са по 25-30 лв. може да ползвате репродукции и пак е ефектно.
Друго силно перо на украсата са иконите. Аз в България съм направил една стена с тях, ама ми излезна над 1000лв.
Ефекта е много добър. Има и по евтин начин с евтини картини на икони в рамки, които се продават в почти всяка черква. Има и добри църковни календари, снимките от които трябва да бъдат сложени в рамка и нещата се получават.
Сега друго което аз поне съм решил са типично българските ножове, за сега имам една кама копие на камата на Левски, друга черкезки модел, но направена както са ги правили някога нашите майстори и мияла за лятото да си поръчам да ми направят по оригиналната технология за лятото един нож каракулак, по-нататък ще видиме. Тука проблема е че цената на една такава кама или каракулак са от 200лв. на горе. Доброто е че са : много красиви на стената, като оръжие също са отлични и цената им не се губи, а само расте.
Добра идея, която мисля да осъществя са и селските черги, ама за сега не знам къде ги има.
Също трябва да намеря от къде да си набавя портрети на нашите национални герои.
Ако знаете помагайте с инфо.
И така представете си : хола с картини с български селски къщи от едно време, няколко баш си български ножа и няколко портрета на национални герои, няколко черги по стените и пода, кухнята с тези красиви чинии, личната ви стая с икони на Бога, Богородицата и
почитаните от нас българите светци.
Добре ще изглежда.
Аз за сега имам : чиниите, иконите и два ножа, трябват ми потретите на героите и чергите и картините със селски пейзажи. .
Сетих се и за някои знакови знамена от нашата история, като тези от въстанията или бойни такива - само че и тях не знам от къде да ги купя.
Абе щом съм се хванал рано-късно ще го направя.
Ей тези чинии, пъстри, шарени, красиви с голям кеф си ги гледам.
Активен
Бъди верен до смърт , и ще ти дам венеца на живота (Откр. 2:10)

branco

• Герой
  • Популярност: -62
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2916
  • Хубавата България си отива-казваше прадядо ми

Има само един единствен начин,домът да бъде български!
Пренасяте си домът в България!
Активен
Хубавата България си отива-казваше прадядо ми.....дано е сгрешил..

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Има само един единствен начин,домът да бъде български!
Пренасяте си домът в България!
Ти ле ми кажеш къде да си пренеса домът бе ? Кой си ти бе ? Някакъв мързеливец, дето за последните 20г. е работил 5 месеца - не те ли е срам бе.

Има ли нещо българско в твоят дом в България а ? Мирише сигурно на комунизъм та не се трае.
 Темата определено не е за тебе - марш от тука.
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Я,ти ще ми извадиш и трудовата книжка вече?!:)Там така ли пише-5м.трудов стаж:-)))Няма ли да се научиш,първо да мислиш-после да изказваш мнение?!
Иначе в моя дом,заедно със старите къщи на дедите ми,всичко е българско..всяка тухла,всяка греда,всяка керемида,та те са си в България?!Какви други могат да бъдат.
А на комунизъм няма как да мирише,няма от къде!?..Нямам комунисти от предците си,запиши си някъде да го запомниш най-сетне..само предци притеснявани от такива като твоите.
Ето,сега където съм, седя под иконите,които седят в този горен,десен ъгъл на стаята,сложени още от прадядо ми..преди около 100ина години..(от ляво на дясно;икона на св.Иван Рилски,тройна...после в средата Иисус Христос..и в дясно св.пророк Илия в колесница)от долу аз съм закачил преди 12-3 години,обковани малки иконки на Богородица с Младенеца и на Иисус една("обковката"е изработена чрез галванизиране от братовчед ми)..и всичко друго е "натурално"българско.
Малнихерата на прадядо ми,още не мога да я намеря,че да я закача на стената.Просто дядо ми не си спомни,къде точно я е скрил в грамадата,в гората до къщата,когато твоите предци са били тръгнали по къщите да обират оръжието на хората.Но все някой ден може и да я намеря,тя не е затрупана много,защото дядо ми казаваше,че е бързал да я скрие...все пак е имало комунистическа хайка за оръжие.
Та сега се сетих и за "казармата"на дядо ми..46-47..там някъде,къде са го пратили да я кара,само защото не е искал да се запише в партията на твоя дядо.
Трудовак на Белене!На строежа на някаква дига тамИ как един път са щели сигурно да го убият,че уж видяли някакво неподчинение у него..но тъпия червен началник комункулос просто се разсеял с нещо друго,и така му се е разминало. ?!Как са ги хранели като праесета..и и как са хранели прсета с тях,това го е виждал с очите си..та е служил на едно място  с така наречените"врагове на народа"..но на кой народ врагове,на народа на твоя дядо,на безбожния червен народ.Добре,че е бил само 6 месеца там..и после е изтеглен във Владая..иначе казваше,нямаше да се върна жив...
Общо взето,това са две цели отделни вселени..на червените ти предци и на моите антикомунистически и преди това,и хайдушки предци.
Но сега излизам..по-късно може да продължим да си "мерим' българските предмети,като едни "истински" фетишисти..;-)
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Извинявай, но не ти прочетох мнението докрая - доста е безсмислено: дядо ти, пра-дядо ти, комунисти, партизани и т.н.
Ще те помоля да пишеш по темата, а не да си разчистваш личните сметки.
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Да,точно като комунист се правиш на ударен...именно,че няма от къде да е комунистически домът ми,няма и как да е комунистически..не баща,не майка..не техните бащи майки и т.н...пра-пра и так дале.. какви партизани,какви комунисти те гонят..НЯМА:-)Има само такива,някои от които са им сърбали попарата на ..тези като твоите...така че всичко в домовете им(ми)е българско,натурално..Разбира се,може и още много да се напълнят с българщина...
Но на българина,домът му трябва да е в България...иначе какъв ще е този български дом,като ще лежи на чужда земя?!
За да е български дом,първо основите му трябва да лежат в българската земя..украшенията са след това.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Но на българина,домът му трябва да е в България...иначе какъв ще е този български дом,като ще лежи на чужда земя?!
За да е български дом,първо основите му трябва да лежат в българската земя..украшенията са след това.
Койи го казва, къде гопише, кой си ти ? Дом направил ли си, построил ли си нещо а ?
Пак си започнал да се самопревъзнасяш. Домът на българина може да е навсякъде.
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Да,така ви е научила партията,интернационалисте..на всякъде и винаги...."слънце ви е вашата пар-ти-яяяя...вие е сте нейни лъчи-и-и-и-и...." :D
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Да,така ви е научила партията,интернационалисте..на всякъде и винаги...."слънце ви е вашата пар-ти-яяяя...вие е сте нейни лъчи-и-и-и-и...." :D
Не мога да те разбера, говориш несвързано.
Пиши по темата. Ти ще ми кажеш къде може да ми е домът - келеме с келеме.
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Пиши на български де..какво е това "келеме"...пък и аз не ти казвам,къде трябва да е твоя дом...казвам,къде трябва да е домът на българите..
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Пиши на български де..какво е това "келеме"...пък и аз не ти казвам,къде трябва да е твоя дом...казвам,къде трябва да е домът на българите..
Ми ти си келеме - сети ли се ?
Как и кой си ти да казваш къде да е домът на българите ?
Самопревъзнасяш се драги.
Да не си сънувал че си диктатор или Божество а ?
Домът на българина е там, където той си реши.
От 1944г. насам такива келемета, като тебе ги вземат тези решения, ама ви свърши царството.
Ще си живея където си искам и ти не можеш да ми кажеш нищо.
Освен това не може един отявлен лъжец, предател, страхливец и интригант да определя , каквото и да е .
Сещаш ли се ?
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Да де,разбрах,че се обръщаш към мен така..но не знам какво означава 'келеме"да го кажеш на български исках..не на..знам ли,сигурно е на турски...може би си го научил докато си ходел на търговийка по турция?!
И еееее еееее.. не ми прехвърляй сега,греховете на твоите хора..0т 1944-та...няма всеки път да повтарям,че няма как да имам нищо общо с твоите предци...или смяташ,че като повториш още няколко пъти това..то ще стане истина.
Дръж се сериозно де..можеш ли-не можеш ли..или просто не искаш?!
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Да де,разбрах,че се обръщаш към мен така..но не знам какво означава 'келеме"да го кажеш на български исках..не на..знам ли,сигурно е на турски...може би си го научил докато си ходел на търговийка по турция?!
И еееее еееее.. не ми прехвърляй сега,греховете на твоите хора..0т 1944-та...няма всеки път да повтарям,че няма как да имам нищо общо с твоите предци...или смяташ,че като повториш още няколко пъти това..то ще стане истина.
Дръж се сериозно де..можеш ли-не можеш ли..или просто не искаш?!
Не знаеш какво е келеме ли ??? :D
Греховете на дядо ми си ги плаща той, а и не е целата на тази тема да ги обсъждаме. Аз други предци комунисти нямам в рода си, даже членове на партията. Те нещата и с дядо ми седят доста различно, ама нямам намерение да ти се отчитам. Още повече че ти самият си комунист по душа.
Ти ше ми кажеш къде да ми е домът. Келеме келяво.
п.п. този вид думи вече не се ползват в Турция, а само в България.
Активен

branco

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Ами не знам..келеме..аз не си падам по турския.И кой ти е казвал,къде да ти е домът..писна ми да повтарям..казвам,къде трябва да е домът на българите..пък твоя работа,къде ще ти е домът...на предателите вече домът им не е в България..какво повече искаш да ти кажа?!
А и давай..обиди..още можеш..не се излагай само с някакво си келеме..давай..знае ш още..речника ти нали има повече от тези 4-5 думи.
А и както мисля знаеш..преди пак вадех една радикална приказка,че на българите установили се да живеят извън България,трябва да се отнеме гражданството..не само на тези които гласуват от турция.Сетих се за нея..и пак я изказвам с най-голяма убеденост!
След като задниците ви са по-важни от съществуването на България,върнете си паспортите..и си живейте живота..(тук говоря за такива като теб,които нямат намерение да се връщат някога)
За това ли мряха,милионите българи по бойните полета,че да се обезсмисля сега жертвата им..като напускате България?!
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Ти си никой и не можеш да кажеш нищо относно това къде е домът на който и да е българин.
Не си институция сещаш ли се ?
Няма правило, закон на страната или нещо оставено от бг-националните герои по въпроса.
Пак си се унесъл да обясняваш на кого, какво му е важно.
Ти келеме келяво(само тази обида заслужаваш) знаеш ли че има райони на страната дето няма нищо, за работене, ама ич (пак по турски да се нервиш) ич нищо за работене. Хората умират от глад - знаеш ли го а ?
Дали аз и останалите заминали в чужбина трябва да си връщаме паспортите не го решаваш ти.
Спри да се държиш, като комунист бе.
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.