Вестник АТАКА

27 Април 2017, 19:07:24
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: За Италия без любов.  (Прочетена 21996 пъти)

МИШОК@

• Герой
  • Популярност: -441
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6660
За Италия без любов.
« -: 26 Април 2013, 20:08:51 »

Дойдох тука на 13 април 2007г. уж да видя как е.
Няколко са основните заблуди за италянците.
- че ядат много пица. Ядат но не чак толкова много. Предпочитат паста, на което ние викаме макарони. Правят ги доста добре. макароните и спагетите са също вид паста.
- че са силно вярващи католици и даже фанатици. Не е верно, не са силно вярващи и едни от главните им псувни са срещу Бога и Богородицата. Даже някой смятат че е голямо нещастие че Ватикана е в Италия.
- за топлите хора и големите задружни семейства. Няма такова нещо. В сравнение с нас са студени и нямат такива семейства.
- за непобедимата мафия. От 10-15г. насам ги смачкаха и сега са само дребни банди и изживяващи се на големи мафиоти.
----------------------------------
Как се вадят документи в Италия.
Отивате в едно учреждение на улица Турати до американската амбасада в Милано и си вадите фискален код- кодиче фискале. С него можете да работите, да си правите банкова сметка и въобще ви трябва за всичко. Става за 2 часа и мисля не се плащаше. За да си извадите лична карта, трябва да имате адрес от който да го направите, трудов договор или роднина с такъв или ако ги нямате да си направите осигурационе занитариа - здравна осигуровка. Отивате в общината - комуната с тези документи, идват ви на проверка, а може и да не дойдат и ето имате документи, а след това и здравна карта- тесера санитария.
С тези документи и знание на език можете да почнете работа.
---------------------------------------
Пътят за Италия е :
- Сърбия, където винаги дебнат гадни и корумпирани полицаи. Там обаче има горе долу прилично обслужване на бензиностанциите, ама лъжат в цената на еврото и динара. Музиката по радиата им е ужасна, но все пак може да попаднете и на свестна радио-станция. Пътищата им не са особено добри.
- Хърватска. Пътищата-магистралата е добра. Хърватите обаче са гадни хора. Лъжат в курса на кун-евро, по цялата магистрала има само един вид бензиностанции : ИНА" където няма газ джи-пи-ел. Обслужването е зле, по радиото само гадна музика подобна на сръбската. Рзарешена скорост 130км. ч.
- Словения. Тя е планинска страна, дълга е около 180км. с идеални пътища. Обслужването по бензиностанциите е гадно. Обаче имат авто-газ почти навсякъде.
- И накрая Италия. Пътищата са много добри, бензиностанции с газ почти навсякаде, обслужването добро, по радиото музика, почти като в България. От границата със Словения до Милано са около 50км. само магистрала . Плаща се около 28 евро.
--------------------------------------------------------------------------
Град Милано:
- Има 3-и метролинии: жълта, червена и зелена, както и няколко подземни влака. Имат също и рейсове, трамваи и тролеи. Транспорта е добър и редовен . Билета сега струва 1.5 евро, глобата е 50евро, но ако сте чужденец не е нужно да я плащате. Валидноста и е 5г.
- улиците са широки и то много. Основните артерии са : околовръстен път-тенденциале, среден гръг в самият град, и малък кръг. Ако се изгубите, карате направо докато стигнете един от тези кръгове и ще се ориентирате. Основни улици са Чертоза , СС33 което продължава и извън Милано, Лорентеджо, която пък е доста дъла, виа Ларга, която е баш центъра и други.
Основна забележителност на Милано са Доумо- катедралата в центъра на града, Кастело-замък пак в центъра и Миланската скала.
Търговси места са ул. Торино, Сан Бабила и около него, както и галерията срещу Доумо.
Интересното тука е че отделните села и градчета не са се вляли в градът, а са си останали отделни . Например там квартал подобен на Лмадост или Овча Купел са отделни градове, но в самият град Милано.
Покровителя светец на градът е св. Амвросий медиолански, на когото е кръстена и българската църква.
----------------------------------------------------------------------------------
Местата на които се събират българи в Милано
Най-оживеното е на паркинга,където спират бусовете за гр. Дупница. По тях пращаме пари и багаж и съответно ни пращат.
Друго место е барчето на Хидроскала, но там е слабо, пак там има и един български ресторант.
Преди се събираха в центъра на градът в един Макдоналдс на спирката на "червеното" метро Кордузио, сега този ресторант го затвориха и се събират ( но не много хора) на Макдоналдса в Галерията до катедралата "Дуомо"
Има и едно барче наричано "Пенсионера " в един залепен до Милано град "Ро" . В този град казват имало най-голяма концентрация на българи.
--------------------------------------------------------------------------------------
Вчера отидох до един спортен магазин ДЕКАТЛОН и си намерих дискове за дъмбелие по 3.65 в български лева, при това добро качество. Същите в България струват от 4лв. на горе.
________
-------------------------------------------------
Сектата "Свидетели на Йехова" тука заема страшно силни позиции. Не знам как, но са успели да зарибят човек във всяко 3-то семейство.
И преди знаех че имат влияние, но сега направо се стреснах.
На улицата са учтиви и кротки, но в семейна среда стават агресивни и зли. Не пускат близките си да ходят на църква, заяждат се с тях на тема религия и въобще им досаждат.
Събират се в някакви клубове и на практика нямат своя църква или нещо подобно на храм.
Хм тука в Италия минаха на частни енергийни дружества. Аз преди бях на такова и веднага избягах след първите сметки. Сега една италианка се е прецакала и е сменила фирмата доставчик и е дошла сметка за газ със 150 евро отгоре.
Активен
Бъди верен до смърт , и ще ти дам венеца на живота (Откр. 2:10)

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
Re: За Италия без любов.
« Отговор #1 -: 26 Април 2013, 20:08:16 »

В тази страна видях два вида българи, които в България не съм виждал.
Едните страшни боклуци, ама направо невероятно деградирали и изродени.
Другите истински българи, каквито в България не бях срещал.
Много хора казват че българите в чужбина не си помагали, но това не е верно.
Всички чужденци си имат своя общност и без нея в чужда страна си буквално загубен.
Обикновено тези неща за лошите българи и тем подобни забелязах че ги говорят боклуците. Така че заговори ли ви някой така - бъдете внимателни - не му е чист косъма.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Италианците са крайно некадърни шофьори. Когато стигнат кръгово има или не коли да минават веднага спират - така са учени на курсовете.
Като излезнат от второстепенен път на главен и ви засекат не карат бързо да намалят засичането, а се бавят и едва след 10секунди започват да карат по-бързо.
Освен това тука карат и доста възрастни хора, но и младите карат колите си трудно. Трябва да се внимава страшно много.
-------------------------------------------
Оказа се че Италия била с 3-тата най-силна индустрия в Европа , след Германия и Франция - не го знаех до сега.
--------------------------------------------------------------

Защо дойдох в Италия. Точно тука, защото за тука намерих някакъв познат, който пък се оказа леко луд.
Въпроса е защо напуснах България.
Отговорът е прост.
В България просто няма: бъдеще, развитие, пари или пък някаква съпротива на статуквото.
Всъщност се канех от доста време да замина някъде и накрая се наканих.
Не е кой знае какво, но от положението на застой и малкото пари в родината е по-добре.
--------------------------------------------------------------------

В Италия е пълно с травестити: мъже с присадени женски гърди, и силикон около задниците. Тези уроди са предимно от Перу и Бразилия.
Характерното за тях е че са невероятни крадци, само да се доближи до тебе и си изгорял. Обикновено проституират и преди секс искат да им платят, така виждат къде са парите на клиента и докато го оправят го ограбват.
Колкото педалите са гадни 10 пъти по-гадни са травеститите. Могат да откраднат дори пръстен от ръката на човека, да не говориме са синджирчета и гривни и портфейли.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Италианците са невероятно стиснати хора. Тук такова нещо, като бакшиш не съществува и не искат и да чуват да дадат бакшиш.
Когато стана да се гледа телевизия само чрез декодер , изхвърляха толкова стари телевизори, каквито при нас изхвърлиха още преди 20г.
В същото жабарите са и големи разсипници, когато е за ядене за тях : харчат без ограничения, за дрехи също.
Въобще странни хора и доста ненормални.
---------------------------------------------------------------------------------------
Джузепе Грило - политика актьор правилно беше забелязал преди време че в Италия имало прекалено много видове полиция и е полицейска страна.
Това което не е забелязал или не иска да каже обаче е: какви са италианците.
Ако тези нямаха толкова полиция и не са полицейска страна , щеше да настане веднага анархия и по улиците , нямаше да може да се ходи.
Толкова са развалени, като хора че е страшна работа.
---------------------------------------------------------------------------
За колите и превозните средства.
Застраховката "Гражданска отговорност" тука е над 1000 евро, като при катастрофа или инцидент ти я увеличават. За моторите преди беше ниска, но от миналата година стана към 1000 евро.
Стара кола над 10 г. не си струва да се кара, понеже ремонта е един път страшно скъп и не можете да я потдържате, един път са некадърни и не могат да правят много работи и накрая - отнема страшно много време да ви ремонтират колата. например: това което в България го правя за един ден, като ремонти - тука ще отнеме поне 2 месеца.
Освен това старите коли не могат да се карат от ноември до април през деня. Може само от 7ч. вечерта до 7часа сутринта.
Изкарването на шофьорска книжка също е доста сложно и курса трае около 6м.
За такива неща от рода на "Зелена вълна" не са и чували.
Иначе пътищата им са много-много добри и постоянно ги ремонтират.
Шофьорите обаче са пълна трагедия и не могат да карат .
----------------------------------------------------------------------------------------
Зъболекарката ми като повечето българи има и тя една доста грешна представа за запада. Смята че ако е на запад ще е милионерка, понеже е доста добра.
Ето как седят някои неща тук
- такси - трябва да се дадат за разрешително около 100 000 евро, а преди беше 150 000
- туристическа агенция - само 150 000 евро
- хлебарница , кафене , сладкарски цех - не знам въобще как става, тук обикновено купуват цялата дейност, защото иначе е невъзможно да се отвори подобно нещо.
Предполагам че и за зъболекарски кабинет нещата са доста сложни и направо невъзможни.
Въобще зъболекарката ми, ако беше родена тука , нямаше да стане зъболекарка, понеже образованието струва скъпо.
Живота на запад не е както ни го обясняват от нашите медии.
Активен

Директор ЕРА

• Гост
« Отговор #2 -: 26 Април 2013, 20:08:09 »

:D  МИШОК@, върховно!   :D

Просто нищо не може да се добави. Това е голата истина.

Можем да започнем книгата Наръчник за Оцеляване в Европа.  :wink:
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #3 -: 26 Април 2013, 21:09:14 »

:D  МИШОК@, върховно!   :D

Просто нищо не може да се добави. Това е голата истина.

Можем да започнем книгата Наръчник за Оцеляване в Европа.  :wink:
Еми ако тука живееш , както живеят местните, няма смисъл да се седи. В България ще е същото. Просто разходите са изродски големи и жабарите си мизеруват, ако да са 8-та икономика в света. Вземат пари, ама после им ги вземат.
Ако нямаш наследствен апартамент си загубен, ама и да имаш, като се разведеш жена ти го взема. А те се развеждат на 80%.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #4 -: 30 Април 2013, 18:06:33 »

Тези дни новото италианско правителство трябваше да се закълне. Обаче какво стана. Един калабриец: без работа със заеми и изоставен от жена си в отчаянието си постъпи юнашката. Отишъл пред парламента и дебнал политиците с пистолет, като видял някакъв , стрелял, но май улучил някаква невинна жена и после и един карабинер. Човека обвиняваше с право за всичките си нещастия политиците.
Като го хванаха им викаше нагло в очите - застреляйте ме, айде до кога да ви чакам.
Италианското обществено мнение подкрепя постъпката на този човек.
Калабрия е един доста изостанал регион и там все още има остатъци от някогашното мислене, за това и калабрийците са малко по-смели, агресивни и са хора с поне някакво достойнство.
Интересно ми е : кога в България някой българин доведен до 100 пъти по-тежко състояние ще се опомни и ще постъпи по същият начин ?
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Популярност: 319
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13348
  • в политиката и един мандат им е много
« Отговор #5 -: 30 Април 2013, 18:06:00 »

Въпрос на време е да се случи и в България
Активен
Плевнелиев и ГЕРБ угодничат на поробителите на България!
И 120 депутати са твърде много в Народното събрание!

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #6 -: 30 Април 2013, 19:07:15 »

Въпрос на време е да се случи и в България
Не знам. Минаха 23г. на народа му е... мамата и нищо не става. Е има един два случая, за които медиите си траят. При това напрежение обаче парламента трябва да е най-опасното место на света.
Само че там си е спокойно и никой не е притеснен че има изтрещели граждани.
Така е защото българите са станали изроди и мислят само за сране и пикаене.
Пример Бранко - щял да се жертва за родината. Е Знаеш ли колко има да го чакаме да се жертва а ?
Пък и за какво точно се бунтува той ?
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #7 -: 08 Май 2013, 19:07:00 »

Тези дни ми се счупи стартера на колата. Тук да имаш проблеми с колата си е страшна работа. В неделята като отидох на черква за "Великден" случайно срещнах един познат . Та той ми даде телефона на един българин от Пазарджик и онзи за един ден ми оправи колата срещу 180 евро, като ми купи и стартер втора ръка. Жабарите ми искаха 450евро и то един дето взема евтино.
Та така : българската общност тук съществува и връзката с нея е жизнено важна.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #8 -: 16 Май 2013, 20:08:16 »

Някакъв работодател заплашил работника си с уволнение, казал му че е тъпанар и на другият ден да не идва. Онзи влезнал сутринта в бара в който шефа му си пие кафето и го прострелял 14 пъти като в уестърн.
Тука живота не е лек и ако си на 50г. и те уволнят и имаш да изплащаш жилище и кола ти е спукана работата. Доста хора се самоубиват попаднат ли в тази ситуация.
Депутати от движението 5 звезди вече се отлюспиха и Пепе Грило обяви че са напуснали сами партията. Отлюспиха се за да гласуват за друга партия понеже и тука не могат да направят правителство.
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #9 -: 16 Май 2013, 20:08:07 »

Поне в Италия има полицаи и съдии,които се жертват в борбата срещу мафията. Като говорим за саможертвата.
Тук засега няма.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #10 -: 16 Май 2013, 21:09:33 »

Поне в Италия има полицаи и съдии,които се жертват в борбата срещу мафията. Като говорим за саможертвата.
Тук засега няма.

Абе като гледам и тука са доста корумпирани.В дискотеката където работя веднъж стана скандал. Бяха се скарали един полицай и един карабинер или нещо подобно. Учудих се че са такива понеже тези и двамата пръскат всяка събота, а понякога и петък купища пари. От къде ще ги вземат, ако не от подкупи.
На мене политиката тук ми прилича доста на тази в България, а и хората са също толкова глупави да гласуват и се надяват.
Активен

Sturmmann Батбаянов

• Герой
  • Популярност: -1274
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2080
« Отговор #11 -: 17 Май 2013, 00:12:16 »

Мишок, ти май ни агитираш да емигрираме в Италия?!

Ше го дуеш, Мишок!

Иначе как са италианките, пускат ли ти? :D
Активен
Капитализъм = диктатура на капитала

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #12 -: 17 Май 2013, 06:06:13 »

Тук в България ще стане като в Италия
По отношение на изборите
по 2 пъти в година
Избори до дупка
Пак се провалят и после пак избори и пак същите
Голяма демокрация
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #13 -: 17 Май 2013, 09:09:17 »

Мишок, ти май ни агитираш да емигрираме в Италия?!

Ше го дуеш, Мишок!

Иначе как са италианките, пускат ли ти? :D
Не разбрах с какво съм ви агитирал за емиграция в Италия - да го дуеш ти Щурмане.
В Италия в момента няма много работа и ако нямаш познати, документи и кола  или не знаеш езика е по-добре да не идваш тук.
Италианките са грозни, но между тях има много нагласени и страшни парчета. С работата ми на охранител ми се свалят постоянно. Аз обаче съм православен християнин и не искам да имам незаконни връзки с жени. Даже днес сутринта бях персонална охрана на една и тя взе да ми се сваля. Обаче не искам заради едно е... да ида в ада. Морал, какво да правиш.
Активен

Търпелив

• Шампион
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #14 -: 17 Май 2013, 10:10:45 »

как беше онова...?
дево фаре пи пи

хахаххааа
 :lol:
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.