Вестник АТАКА

27 Април 2017, 19:07:56
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: За Италия без любов.  (Прочетена 21995 пъти)

Haidut

• Коментатор
  • Популярност: -162
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 552
Re: За Италия без любов.
« Отговор #75 -: 20 Юли 2014, 17:05:33 »

Дойдох тук преди 7г. не че бягах от нещо или се криех от правосъдието, както разправят много българи тука . Видях че вече не е лесно, както е било преди време и реших да приема това предизвикателство и да опитам да остана тук. Успях и даже зех да си подреждам и живота, но бая се мъчих.
Сега за град Милано понеже живея в него или по-точно до него.
Тук не е като в София например и да речем  тукашният младост не е част от града , а си е отделен град. Така например често с метрото можете да стигнете извън градът.
Основните артерии на Милано са околовръстният път наричан тук тенденциале, средният кръг по който в едната посока върти тролей 90, а в другата 91, и малкият кръг по който въртят по същият начин 94 и 95. Има и един друг кръг, който не знам, как се казва и се намира между малкият и средният. Аз го наричам панелният понеже улицата е застлана с панели. Градът има 3-и метра : червено, зелено и жълто и цената на билета сега е 1,50 евра. Пътуването гратис в метрото стана доста трудно и даже си е почти невъзможно. Има и поне 3- подземни железници, които са и като метро и са доста удобни. Близо до Милано е и Монца с нейните писти, обаче за да отидете на пистата е здраво ходене пеша. Пътищата тук са доста добри,  самият град е преобладаващи кръгови кръстовища. Шофьорите са доста зле, даже трагично и не може да се кара, както в София. Езика им е на няколко нива: 1-то е доста лесно, ама след това си е направо много-много сложно . Даже самите италианци не знаят и говорят добре езика си.Стига толкова за сега.
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #76 -: 21 Юли 2014, 13:01:47 »

Тук не е като у нас и малко хора си сменят дограмата с пластмасова или друга, карат си със старата. Малко хора имат и климатици, макар да е топло. За изолации дето в България са на мода особено при панелките, тука не са и чували. Е новите сгради понякога имат изолации и са  пластмасова дограма, ама старите са трагедия. Даже слагат единични стъклопакети в стиснатостта си. Където съм сега под наем сме с единичен стъклопакет.
По принцип не е за вярване, но имат страшно много гарсионери. Прозорците и на стари и на нови сгради са малки, а не като наште на почти цялата стена.  Много блокове са без асансьор за да пестят пари.
Тук трябва много да се внимава при покупка на жилище за разходите по входа и блока. Могат да достигнат до 3-4 и дори 5 хил. евро на година. Гледаш го блока красота: портиер, градинки, светлинки и т.н.
Ама се плаща та им се плаче. Така сума ти чужденци са се прекарали да си купят  жилища без да   се поинтересуват, колко и какви са тези разходи.
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #77 -: 21 Юли 2014, 21:09:06 »

Климата.
Тук на север е доста влажно и има много дъждове, понякога прекалено.
 Лятото е горещо и влажно, есента е никаква и дъждовна, но без мирис на есен, зимата и тя е дъждовна и рядко вали сняг, но завали ли стават невероятни задръствания, влаковете спират да вървят и така.
Пролетта рядко мирише на пролет и е доста дъждовна. С една дума климата е далеко-далеко от българският, който определено, много ми липсва.
Поради тези дъждове севера някога е отглеждал богати реколти и е бил богат, за това и се индустриализира преди юга.
Има страшно много напоителни канали и стройно изградена система за напояване. Даже в един такъв на 4км. от нас сега лятото си правя плажа. Забранено е да се влиза  в самият канал и има глоба, ама на мене не ми пука. До канала има обаче едно малко басейнче и там става добро плуване, а и не е забранено. Но в самият канал си е друга работа, има течение и си е екшън, водата е чиста и в нея не се изхвърлят никакви фабрични отпадъци.
Активен

mister killer

• Герой
  • Популярност: -842
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2234
« Отговор #78 -: 22 Юли 2014, 13:01:23 »

Климата.
Тук на север е доста влажно и има много дъждове, понякога прекалено.
 Лятото е горещо и влажно, есента е никаква и дъждовна, но без мирис на есен, зимата и тя е дъждовна и рядко вали сняг, но завали ли стават невероятни задръствания, влаковете спират да вървят и така.
Пролетта рядко мирише на пролет и е доста дъждовна. С една дума климата е далеко-далеко от българският, който определено, много ми липсва.

То и тука вече е така.Орешарски като натисне копчето и вали.
Активен

Centurion

• Коментатор
  • Популярност: -73
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1904
« Отговор #79 -: 22 Юли 2014, 15:03:52 »

Миши,аз си падам малко филантроп.Искаш ли да изпълня мечтата ти?Да те взема при мен на работа?Да чистиш кенефи?М?
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #80 -: 22 Юли 2014, 20:08:37 »

Италия е пълна с чужденци: черни, араби , украинци,  латиноамериканци, които са си живи индианци, индийци, пакистанци и даже и авганистанци , но малко.
Жабарите са около 65млн. а чужденците са според мен към 20млн, а се водят официално 10 млн.
Има места които направо си приличат на 3-ят свят. Например централна гара в неделя сутрин е нещо страшно: има един незаконен пазар и на него само черни и раби. Последните спирки на метрото, където има автогари сутрин също е страшно.
Така обаче мога да правя сравнения между нас българите и останалите народи.
Ето ви една показателна случка. На стадиона, когато е дербито : Милан - Интер а вход през който ще мине агитката слагат само най-добрите.  Така ни сложиха нас 3-ма българи от едната страна, а от другата първо сложиха италианци, което беше невероятна грешка, после се усетиха и поставиха украинци, които минават, а и са доста твърди и въобще са сериозни охранители. През цялото време сравнявах  , дали са по-доби от нас българите или не.
Върховният момент дойде заедно с агитката на Интер, бяха направо полудели и влизаха по 2-3 и даже 4-ма с един билет. Украинците с държаха доста добре, но накрая подадоха и ги пробиха. Ние 3-та българи пък се бяхме вживели все едно сме опълченци на Шипка и не подадохме, което пък почти доведе до масов бой между нас и агитката .
Накрая трябваше да дойдат шефовете ни, да ни успокояват и да ни кажат да ги оставим да влизат гратис, понеже така постъпвали обикновено. Това българите направо според мен се престараваме, бяхме 3-ма и щяхме да влезнем в бой с поне 40 души, но не отстъпихме. Естествено за това и ни уважават и се държат много добре с нас на стадиона.
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #81 -: 13 Октомври 2014, 20:08:47 »

Бате ви Мишок най-после успя да закупи апартамент и тука в Италия. Струва сума ти пари. Тия от недвижимите, финансиста и нотариуса и разните там такси и застраховки ни излезнаха  около 15хил. евро ем  направих далавера та спестих от ДДС-то около 1000 евро. Сега поне няма да съм под наем. Мебелите и те ще ми излезнат през носа, ама това е живота.
Активен

rumito0o

• Шампион
  • Популярност: 301
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12268
« Отговор #82 -: 14 Октомври 2014, 17:05:12 »

...преди ден комшии се оплакаха - дъщеря им която работила в селското стопанство при чорбаджия  в малко селце в Италия - останала без работа - тя твърдяла - че държавата е загубила от санкциите срещу Русия - близо 800 милиона евро до сега - баща й казал - сега ще разберете къде зимуват гладните !

« Последна редакция: 15 Октомври 2014, 07:07:58 от rumito0o »
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #83 -: 29 Октомври 2014, 11:11:26 »

"ИКЕА" и български ХАЙДУТИН.
Леле поръчах си кухня там и тея поради некадърността си и наглостта си се опитаха да ме измамят, принуждавайки ме да плащам едно и също нещо 2 пъти. Става дума за ИКЕА Корсико в Милано.
Като отидох там и като изревах и взех да блъскам по рафтовете и бюрата лошо им стана. Викам им - докато не решиме проблема няма да си тръгна от тука, не и жив и вас ще ви зема с мене в ада гадове мръсни майките ви да е** свински. Онея повикаха карабинери. Викам им - вие какво бе , съучастници на тея измамници ли сте ? И те си тръгнаха. Винкам на педалите от Икеа - искахте да ме плашите с тия лайнари карабинерите ли бе ? Ае да ви видя сега. Или оправяйте нещата или ше ви изтрепам. И те повикаха баш шефа- разбран човек, прегледа документите , направи един разговор и ми се извини за безпокойството и нещата се оправиха. Викам му ей оправяйте си служителите че щеше да свърши зле за всички. Нема да ви плащам по 5 пъти заради некадърността на хората ви. А тоя вика че ще им изпие мозъците и ще го направи. На никого не му е приятно да дойде при него ядосан и побеснял хайдутин и да започне да крещи и троши.
С карабинери ше ме плашат баси лайнарите само.
Активен

mister killer

• Герой
  • Популярност: -842
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2234
« Отговор #84 -: 29 Октомври 2014, 11:11:06 »

"ИКЕА" и български ХАЙДУТИН.
Леле поръчах си кухня там и тея поради некадърността си и наглостта си се опитаха да ме измамят, принуждавайки ме да плащам едно и също нещо 2 пъти. Става дума за ИКЕА Корсико в Милано.
Като отидох там и като изревах и взех да блъскам по рафтовете и бюрата лошо им стана. Викам им - докато не решиме проблема няма да си тръгна от тука, не и жив и вас ще ви зема с мене в ада гадове мръсни майките ви да е** свински. Онея повикаха карабинери. Викам им - вие какво бе , съучастници на тея измамници ли сте ? И те си тръгнаха. Винкам на педалите от Икеа - искахте да ме плашите с тия лайнари карабинерите ли бе ? Ае да ви видя сега. Или оправяйте нещата или ше ви изтрепам. И те повикаха баш шефа- разбран човек, прегледа документите , направи един разговор и ми се извини за безпокойството и нещата се оправиха. Викам му ей оправяйте си служителите че щеше да свърши зле за всички. Нема да ви плащам по 5 пъти заради некадърността на хората ви. А тоя вика че ще им изпие мозъците и ще го направи. На никого не му е приятно да дойде при него ядосан и побеснял хайдутин и да започне да крещи и троши.
С карабинери ше ме плашат баси лайнарите само.

Прославил си се.Сещам се за една турска комедия-"Реджеп Иведик".
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #85 -: 30 Октомври 2014, 11:11:30 »

Прославил или е, не им се дадох на тия уроди  ненормални.
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #86 -: 18 Май 2015, 09:09:16 »

Тука започна прословутото ЕКСПО на храни, ще трае 6м.
Оказа се обаче че тези по западен образец са окрали парите и едвам смогнаха да отворят на време. Очакваше се и много работа, но не се случи нищо подобно . Само около 6-7 хил. работни места и това е. За голям град като Милано това е едно голямо нищо.
Входа на експото през деня е само някакви си 40 евро, като яденето вътре се заплаща отделно, вечерта е мисля към 15 евро да влезнете. Добрата страна е че сега има метро през цялата нощ, макар и на 30м. както и доста влакове.
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #87 -: 26 Май 2015, 17:05:48 »

ХАЙДУТИН НАКАЗА  нагли италианци.
Днес си карам колелото, отивам да тренирам тука в една градинка, че там има само настилка от гума, каквато ми трябва за тази ми тренировка  и .... Докато карам колелото с дръжката без да искам ударих страничното огледало на една кола. Слиза некаква бабичка и ми вика дифиченте- тъпанарин са ше го плащаш. А то вината се смята че е тяхна, защото са били близо до третоара. Викам и ей дърта курво ненормална да го лапаш майка ти свинска бегай да си оправиш гъзо - това е най гадната им псувня ( доста тъпа, ама кво да ги праиш- западняци). Таа се уплаши и слиза мъжа и вика - идвам сега за тебе !! Викам му ела бе дърто лай** тоа идва вдига си ръцете и ми вика че искал да ме удуши, блъснах му ръцете и му викам - марш от тука че ше те смачкам боклук мръсен ненормален ходи и ти да сиоправяш гъзо.
Тоа се уплаши, качи се в колата и от там ми се дръвчи. Леле, като се ядосах отидох бам един як шут на  бронята и започнах да блъскам с юмруци по предният капак, а ламарината зема да се огъва. И тиа зеха да викат полиция, карабинери и не знам си какво. Изплюх им се нагло на колата и си заминах лека-полека въртейки си педалите на колелото.
Бе тиа тука си мислят че като сме чужденци и не сме хора и се държат нагло, ама аз добре ги оправям. Направо се насраха. Улучиха на човек дето се вика. И да беха дошли карабинери,щех да кажа че са ме блъснали защото са расисти и мразят чужденците, щех да си фърляколелото под колата, да се отъркам до одиране на кожата в асфалта и да ги съдя  ХА-ХА-ХА !!! Ей, много се изкефих. За съжаление имах тренировка и трябваше да плащам и тока та не ми соатана време да им мамата еба.
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #88 -: 02 Юни 2015, 18:06:24 »

ЗАПАДНИ ТЪПОТИИ.
 Днес им е деня на републиката. Гласували мисля през 40-те за република или монархия и с малка и смешна разлика свинската република победила. И днес всенародно празнество тука. Та решили да бият и некакви тъпанарски рекорди на Гинес за най-дългата маса и квартала целият блокиран и една маса по основната улица дълга над 2 км. На масата обаче ядене демократите републиканци не дават. Ше си го купуват от павилиончетата наоколо на дебели, солени демократични цени с данъците им от 62на 100 и останалите простотии. Краля може би щеше да им даде по едни макарони, ама републиката не дава, а зема. Нали има куп мързеливи чиновници и лентяи на заплата и требе да ги издържат. Минават некакви фолк трупи, ама не се знае майтап ли е или са ненормални, тука вече сичко е модернизирано и от фолклора им е останал един дебел К*Р с извинение. В България такива , ако минат ше им се смеят , па мое и да ги бият. И кой мислите виждам да ги снима изпаднала в свръх възбудено настроение ? Ми на един приятел жена му, тя е ненормална със западни разбирания и тоа се е фанал за главата. То жена с такива разбирания не се търпи, ама бедният нема какво да прави и си трае, ама са вече като разведени. И тича тази и ги снима и се кефи, и като им покае снимките в България и и се смеят ше вика че и завиждат. Ама то модернизирането и минаването по западният обичай си води задължително до оглупяване и крайно затъпяване.
Та пускат им тука химна, ама никой не става, седят си и си пият и ги боли уя и за химн и за ИМН, дреме им дедовият. Абе западна работа, - циганска работа.
Активен

Haidut

• Коментатор
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #89 -: 03 Януари 2016, 14:02:50 »

ДА ВИДИМ КАК ЩЕ СЕ РАЗВИЯТ НЕЩАТА.
 Става дума за мои лични неща, но те са показателни за това какъв е живота тука на запад.
И така започнах работа в нова агенция, оцениха ме и ми дадоха вечерите ,които искам. Но винаги има едно "НО" та това "НО" се казва Морено едно италианско л****, злобно, заядливо, зло, нагло и с мания за величие. Преди е бил началник на охраната на една дискотека, но са я загубили и сега е редови охранител, обаче манията му за величие и вродената му злост са пропили на дълбоко в него и не му дават мира. Та един път този ми се направи на интересен,2-ри път пак ми се направи, и вчера 3-ят път не си замълчах направо го налетях и мислех да му извъртя едно хубаво хайдутско метане на асфалта, ама този се усети и омекна. После дойде да се обяснява и му казах да внимава че ше свърши зле и наистина имам намерение да го бия така че после да полежи в болницата месец два и да се напикае докато го млатя. Собствениците на агенцията бяха там  и не взеха ничия страна, но те като сички западни хора са лицемери. Та да видим дали ше ме изгонят сега от агенцията или не. Този Морено е по начало доста некадърен , ама е свиркаджия. Преди се е държал зле с един мой познат италианец и този се е махнал от заведението, в което е работил, та не му е за пръв път на л****то да се прави на умен. Тези от агенцията нема начин да не го знаят това. Лично аз нямам притеснения, работя ,много добре и съм в пъти по-добър от останалите, та винаги мога да отида в друга агенция.
Обаче ми е интересно какво ще решат тези. По начало в тази работа колегите, трябва да се уважават и конфликтите и лошото отношение са недопустими. Италианците обаче, като западни хора пренебрегват тези правила. Дори негрите и арабите ги спазват и се държат горе-долу прилично, при българите е като закон: добро държане с колегите и сплотеност. Та тази агенция ем иска добри хора, ма не плаща , много, ем позволява на лайнари като този Морено да се правят на интересни.
Четвъртъка ще знам как са се развили нещата: дали са предпочели свиркаджията или мене - опитният професионалист.
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.