Вестник АТАКА

21 Август 2017, 02:02:37
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Български национализъм - материали  (Прочетена 14752 пъти)

МИШОК@

• Герой
  • Популярност: -441
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6204
Re: Български национализъм - материали
« Отговор #15 -: 27 Ноември 2013, 18:06:34 »

"От Батак съм чичо"
художник Ангел Гарабитов

От Батак съм, чичо. Знаеш ли Батак?
Хе, там зад горите... много е далече,
нямам татко, майка: ази съм сирак,
и треперя малко, зима дойде вече.
Ти Батак не си чул, а аз съм оттам:
помня го клането и страшното време.
Бяхме девет братя, а останах сам.
Ако ти разкажа, страх ще те съземе.

Като ги изклаха, чичо, аз видях...
С топор ги сечеха, ей тъй... на дръвника;
а пък ази плачех, па ме беше страх.
Само бачо Пеню с голям глас извика...
И издъхна бачо... А един хайдук
баба ми закла я под вехтата стряха
и кръвта потече из наший капчук...
А ази бях малък и мен не заклаха.

Татко ми излезе из къщи тогаз
с брадвата в ръцете и нещо продума...
Но те бяха много: пушнаха завчас
и той падна възнак, уби го куршума.
А мама изскочи, откъде; не знам,
и над татка фана да вика, да плаче...
Но нея скълцаха с един нож голям,
затова съм, чичо, аз сега сираче.

А бе много страшно там да бъдеш ти.
Не знам що не щяха и мен да заколат:
но плевнята пламна и взе да пращи,
и страшно мучеха кравата и волът.
Тогава побягнах плачешком навън.
Но после, когато страшното замина -
казаха, че в оня големи огън
изгорял и вуйчо, и дядо, и стрина.

И черквата наша, чичо, изгоря,
и школото пламна, и девойки двесте
станаха на въглен - някой ги запря...
Та и много още дяца и невести
А кака и леля, и други жени
мъчиха ги два дни, та па ги затриха.
Още слушам, чичо, как пискат они!
и детенца много на маждрак набиха.

Всичкий свят затриха! Как не бе ги грях?
Само дядо Ангел оживя, сюрмаха.
Той пари с котела сбираше за тях;
но поп Трендафила с гвоздеи коваха!
И уж беше страшно, пък не бе ме страх,
аз треперех само, но не плачех веки.
Мен и други дяца отведоха с тях
и гъжви съдрани увиха на всеки.

Във помашко село, не знам кое бе,
мене ме запряха нейде под земята.
Аз из дупка гледах синьото небе
и всеки ден плачех за мама, за тата.
По-добре умирвах, но не ставах турка!
Като ни пуснаха, пак в Батак живях...
Подир две години посрещнахме Гурка!

Тогаз лошо време и за тях наста:
клахме ги и ние, както те ни клаха;
но нашето село, чичо, запустя,
и татко, и мама веки не станаха.
Ти, чичо, не си чул заради Батак?
А аз съм оттамо... много е далече...
Два дни тук гладувам, щото съм сирак,
и треперя малко: зима дойде вече.

Пловдив, 1881
Активен
Бъди верен до смърт , и ще ти дам венеца на живота (Откр. 2:10)

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #16 -: 14 Декември 2013, 13:01:32 »

http://www.youtube.com/watch?v=uKVjlOGKQzs
Eto ги къде са някои от основите на бг-национализма, а не в Германия и нацизма, както много си мислят.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #17 -: 23 Декември 2013, 11:11:55 »

Прави ми впечатление че на много хора тази работа с бг-национализма им се вижда страшно проста. Да някога е било така, но тогава е имало ПАТРИАРХАТА и православна вера, които генерерират национализъм.
Сега нещата са доста бих казал прекалено сложни .
Сложни са поради следните причини:
- 45г. комунизъм и обезродяване.
- отпадане на голяма част от хората и интересно защо на новонационалистите от православната вера.
- липсата на патриархалното семейство.
-силата на еврейско-масонско-комунистическите медии
- заблудите и заблужденията на все още действащата ДС или 13-ти отдел.
Той комунизма за това и беше създаден - за да ни смачка тотално, като ни смаза и падна понеже уж демокрацията победила.
Отпадането от вярата е директно отпадане и от националната идея. Новонационалистите до един без Волен са врагове на вярата, което показва и на кого точно служат така, а дали са вербувани или не е все тази.
Някога именно патриархата с многото деца и верната жена седяща до мъжа са били здравата основа, на която са стъпвали националните ни герои. Без тази основа нямаше как да имаме такива супер герои и толкова много.
Тези медии правят умът на хората направо на салата. От медиите може да се очаква всичко, дори отрицателните герои там са пиниз, измама и манипулация.
Заблудите на Дс 13-ти отдел са доста опасни. Най-разпространените са за древния ни произход, от който няма никаква полза и се състои главно от лъжи. Древната ни свръх история и мощ, каквито и да има наистина не се знаят. Тука номера е да гледаме назаде в времето, а не в близкото минали, където е всичко което ни трябва.
Друг тарикатлък е татаристанците - волжки българи. Мислиме за тях и ги обсъждаме, а забравяме много повечето българи , същите като нас :език култура и вера в бившия СССР, както и тези от Македония. Друг пиниз на волжските българи е понеже те са мисиомани ние да не се обръщаме към Христа.
И така един млад пич гледа западни филми за националисти и нацисти и решава да стане нещо. Да ама нацисти сега няма и тоя става най-близкото националист. Всъщност мисли си че е станал. Национализма му е тъп и медиен, научил е всичко по въпроса от телевизиите и вестниците. те медиите обаче знаете на кого са. Та въпросния келеш по-скоро се е научил как да не е националист.
за него цялата работа е да мрази циганите, турците и евреите, ама да обича своите забравя и само е научен от медиите даги презира. Опитва се да събуди хората, ама те незнайно защо не се будят. Проблема е че не само един обикновен келеш е станал националист под влияние на медиите и не е осъзнат , ами и хората обявили се за водачи на национализма са такъв тип националисти. Те казват народа не ни разбира, мозъците са промите, няма националистически настроения и тем. п. оправдания. Така ли е обаче наистина ?
Не е точно така. Българина по начало и по наследство е див, лют и бесен националист, даже и комунистите ни са такива. Българина е готов да прави национализъм от най-страшния вид с куповете трупове и реките от кръв, готов е да се жертва и имуществото си също. Да ама няма кой да го поведе. Палячовците уж национални водачи са на друга линия и са по западному националисти. да но западния безБожен модел не допада на българина и не му харесва, струва му се чужд и ненормален и си е прав според мене. Така че да нямаме свестен национализъм не е виновен народа, ами тези дето станаха самозвани водачи или ги назначиха от Дс-то за такива.
Погледнете Волен веднага влезе в парламента и за него гласуваха и много комунисти, което потвърждава твърденията ми.
какво трябва да направят новообърналите се към националната идея ? Ами иска се сериозно самообразоване. С какви четива ? на първо место слагам православната литература. Защо я слагам именно нея? Ами там най-просто и достъпно са обяснени вечните истини на човешкия морал. От там най-бързо се научава кое е : добро, зло, право криво, хубаво, грозно, правилно и неправилно, полезно и вредно и все подобни основни неща. Тази литература е и най-бързото и вероятно единственото ефективно лекарство за комунизма пропил се в нас за тези 45г. и 20 демокрация след това.
Започва се с четенето не на библията по САЩ образец, а с православен катехизис и с други леки книжки тип брошурки. След тази литерарура е добре да се прочетата Власта на мамона на Волен и Богоборците на Мълвина Господинова. По натам може и Климов да се чете но внимателно. Има и доста други добри български книги, както и руски и западни по въпроса. Чак след едно такова ограмотяване националиста може да се нарече вече наистина такъв. Оппа забравих да спомена и история на България без значение коя и от кой автор, както е добра книга за добиване на обща представа къде живееме и и за какво става дума на балканите и историята на Византия.
Добра е и по прибцип всякакава документална литература.Сега какво имаме, като уж водачи и маса националисти ? Някакви слабограмотни идиоти от рода на БНС и Расате приказващи несвързани безмислици. Ама после се оплакват че хората не им вярвали - е как да ви вярват бе ? Та те ви мислят за ненормални. Може ли например Расате, а и Волен да живеят без брак ? Що за морал имат , що за пример дават ? Той Волен май се ожени, ама не съм много сигурен. Може ли Елтимир да не иска да работи и да пие като прасе и да чака народа да тръгне след него ? Абе ха-хо та нали всичко се знае бе ....
Така е и с младите националисти, които дефакто не са такива, ами са обратното и отвращават хората от национализма. на тях казвам вземете се ограмотете и не вярвайте на медиите и Холивуд, там даже отрицателните герои са програмирани да ви измамят.
Абе хора нещата не са толкова прости да знаете. България се намира на балканите, а балканите са пъпа на света, пък нашата територия е сърцето на тези балкани.
С една дума сме на доста важно место на тази земя.
И така мислете хора и не гризкайте тъпите дървета на слугите на Сатаната: евреите и на техните слуги: комунистите и купищата други.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #18 -: 23 Декември 2013, 11:11:21 »

Искам да знам кои мислят , като мене в общи линии, и кои не. Не че ще ставам водач на мислещите като мене или че пък искам да стана,
 И така ето как мисля аз :
- Българщината е за българите, а не нацизма, хитлеризма, фашизма и тем подобните идеологии .
- най-големите герои на света за мене са българите, като се започне с Левски и т.н.
- интересува ме само България и нейната култура, а чуждите западни или източни са ми през оная работа, както и наште чуждопоклоници.
- българският  патриярхат  е бил супер и за мене е идеалната форма на семейството.
- православната вяра , която изповядваме от 1100г. е единствената истинска вяра и няма друга истинска и българска.
- българи са само българите от България, Македония , тези от бившия СССР избягали от турците някога, и други в околните страни. Тези от татарстан и помаците не са българи, а резняци мръсни.
- сърби, гърци , турци, албанци и румънци са наши вечни врагове и запада , САЩ и Русия са ни врагове.
- ние не трябва да се покланяме на никого и да водиме до колкото е възможно независима политика.
- най-хубавата музика не е метъла , рока, диското, техното и тем подобните, а българската народна такава и църковната.
- нашите неща са винаги по-хубави от чуждите, дори и като не е така, да ама то е винаги така.
-нашата история и нашите герои и техните завети са единствено правилните за всеки добър българин.
-наш цар за сега нямаме, но е добре да имаме.
- да си почитаме нашто е приоритет номер едно.
- нашта армия е най-силната или е била, а не немската или съветската.
- исляма е вреден за България и българите и всеки българин приел исляма е враг, и не може да му се вярва.
- комунизма е вреден за нас и комунистите и агентите на ДС са боклуци.
- изборите не могат да решат нищо, ако можеха нямаше от БТВ и вругите медии да ни карат да гласуваме.

Има и още , ама тези стигат за сега.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #19 -: 23 Декември 2013, 11:11:40 »

Сред бг-националистите и новият ни национализъм всякаш има забрана за и на следните неща
- верата е като забранена и се замества, много пъти с някакъв тангризъм или подобни безмислици.
Глупаво е такъв мощен стимул да се пренебрегва, но е така. По принцип православието води винаги до национализъм, но ето че нашите нео-юнаци не са на това мнение. Интересно е и как Волен, който се правеше на много верваш, щом влезе в събранието и забрави за верата, явно господарите са му я забранили.
-националните ни свръх герои и те са като забранени. Чества се само Левски, но не както подобава. БНС например сякаш умишлено точно преди 18 февруари честват ген. Луков и на 18-ти ги няма никакви. Не че Луков не е герой, ама не е от калибъра на Левски или Ст. Караджа и Хаджи Димитър. Получава се един вид подмяна. Въобще героите ни борили се за свободата ни някак не са почитани от нео-бг-национализма ни.
- символите типични за героите ни и те са на заден план или даже не са в плана. Лъва и осмоъгълният православен кръст от калпаците на опълченци и четници не ползва и се замества с някаква си неясна розета и напоследък и с птицата феникс, на която не знам кое и е българското и чий калпак е била.
Забравени са и знамената ни: от априлското въстание, илиденско-преображенското, самарското или непобедимите бойни знамена са заменени с какви ли не лайна.
Кой според вас забранява на бг-националистите тези неща ? Кой ги насочва в грешната посока ? Кой им пълни главите с ненормалщина а ? Да ви кажа ли ? Ами същите онези дето седяха зад комунистите, не друг а те. И вие дето им вървите по свирките сте от едно тесто с тях. Развалено тесто.

Сега едно по едно пък ще обясня за незнаещите защо ги забраняват тези неща и защо отклоняват хората от тех.
- верата сполотява, верата е морал, философия и винаги води до национализъм, ама не обикновен, а крайно фанатичен. за това и на место вера земето дръвцето с тангра, лада и Орфей, или Дънов.
- героите ни пък са ни дали такъв заразителен пример, че сетиме ли се за тях и тръгнеме ли по стъпките им , много-много бързо ще се организираме и буквално ще стане гражданска война. за това тука ходете в най-древната ни изфабрикувана от ненормални история и се заплесвайте по какви ли не глупости, само и само да не се сещаме за героитени.
- символите трябва да ги забравиме и се подменят, та да не се сетиме за героите и верата и да няма , какво да ни вдъхновява, знамената и тях за това ги забравете и ползвайте за символи аЗЪ................ .....или мъгливият безименен знак на БНС.
И така резултата за 20г. е трагичен, трагедия са и умовете на много от обявяващите се за националисти. за сметка на това комунистите и седящите зад тях масони, илюминати и сатанисти са от доволни та пре-доволни.
« Последна редакция: 23 Декември 2013, 12:12:35 от МИШОК@ »
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #20 -: 23 Декември 2013, 13:01:28 »

Медиите пропагандират антибългарщина по всякакъв начин. Да те са силни, могъщи и големи, ама не и непобедими.
Като отивах да си правя зъбите през отпуската в комплекс Овча Купел в София, забелязах един трафопост изрисуван , много приятно с портрети на наши национални герои.
Някакъв си трафопост , някъде на майната си. Да но на някои хора веднага им е направило впечатление и даже момчетата ги даваха по БНТ. Фактически така влезнаха в черният списък на службите, ама те си мислеха че стават известни и не разбраха, какво се случва.
Та щом скочиха ужилени от медиите под ръководството на службите, то какво ли ще им е ако цели градове бъдат изрисувани с образите на нашите герои и православни кръстове?
Жегна ги защото това е страшна пропаганда, да не е подкрепена от медиите и идва от долу нагоре, ама е пропаганда.
И тука идва въпроса : защо тези момчета дето не са националисти дадоха от джоба си 500лв. за бои с които да изрисуват трафопоста, а бг-националистите не са изрисували поподобен начин, никъде нищо ?
Та това е пътят на пропагандата на българщината, чрез медиите не става, там се явяват само агенти и доносници.
Аз вече направих подобна пропаганда на паметника на предателите от войнишкото въстание - сега е ваш ред.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #21 -: 24 Декември 2013, 11:11:27 »

В днешни дни основният проблем на България не е друг, а че просто няма българи. Много народ се пише да е български националист, ама просто не са българи.
Пускам темата с надеждата да очертаеме какво е да си българин и как се става такъв.
Дали аз съм българин , след като пускам подобна тема - ще попита някой. Не знам със сигурност, ама поне съм доста напреднал в това отношение, и имам още да се развивам.
Как се става българин ? Ами не е толкова лесно и не става само с обявяване : че сме такива и харесваме българското.
Лично аз започнах с четене на исторически книги главно за периода преди и след освобождението от турско, когато българщината все още не се е била обезличила. Прочетох и доста православна литература и така излезнах на правилният път. Без православие не може да се стане българин - това е сигурно.
Сега някои пояснения.
Историческите книги са добри, но не тези за древната ни свръх измислена история, а тези за времето от Паисий до около 1940г.
Това че по времето на 2-та св. война са били годините на златният ни национализъм според мене не е верно. Напротив тогава започва упадъка, западните небългарски и чужди идеологии само са били маскирани с национализъм.
Четенето на православна литература не трябва да става по начина диктуван ни от медиите. Не се започва с Библията и евангелията, а с катехизиса, после с други книжки и тогава наред са евангелията.
И така : защо да съм българин ?
Ами изгодно е в много отношения.
Човек се чувства, много по-добре психически и духовно, както и физически. Лично аз съжалавям и много се ядосвам че от дете не съм вървял по този път.
Съвременният човек обаче не иска да е българин. Иска по някакъв тарикатски начин да съчетае съвременната поп-чалга културата с измислено българско, най-вече с ненормална древна история и така да стане някакъв особен несъществуващ никога вид българин.
Не може ем да се кланя човек на метъла и какви ли не небългарски и чужди неща и да е българин.
Какво е да си българин.
Трябва да се преодолее егоизма, лъхащ от всякъде, да се отреже гордоста и собствената воля в името на това да си наистина българин.
Волята се реже най-трудно. На човек му се иска светъ да се върти около него, а не той да живее и се развива както трябва.
Какви са основните черти на българщината ? Няма гордост, надменност, самопревъзнасяне, егоизъм, злоба, мързел и залитане по каквото и да е чуждо.
Българина е работлив, незлоблив, упорит, постоянен и кротък и има страх от Бога . Тези именно качества са най-нужни по време на война, и за това дедите ни са били непобедими.
Сега да ви дам няколко примера с мене самият за да видите разликата между стремящият се да е българин и обикновеният безволеви палячо.
И така дойдох в Италия и след малко лутане разбрах че без език съм за никъде. Какво да правя се запитах ? Ами щом съм българин и желая да подръжавам на нашите герои, то нека постъпя както са постъпвали те. Проблема беше че този език не ми се и отдаваше.
И така как са постъпвали българите някога. Ами правели са всичко с труд, упоритост и постоянство, както и със страх Божи. Щом те са правели така - си казах, то и аз ще го направя. Хванах се и започнах да уча езика. Трудно , ама щом съм българин не се огънах и за 3,5м. проговорих и започнах да разбирам какво ми говорят. Разликата между мене и другите българи е че те за години не се научават да говорят и разбират, а аз само за 3.5 м. го направих
Ето и друг пример. Прецаках се да отида на квартира с един селяк и мръсник и онзи започна буквално да ме изнудва да ми взема заплатите, уж за предплата за квартирата, ама после щеше да измисли и друго, ако не дадех парите ме заплашваше да ме изгони март месец на улицата. Викам си айдебе тоя ли изрод ще ме прекарва, аз последовател ли съм на нашите герои или съм последовател на западните пидери: Пол. Макартни, Дж. Ленън и какви ли там още не тъпаци. Реших да действам както са действали хайдутите и после нашите четници. Подготвих си нещата да не може да ме изгони от квартирата и един петък готов за бой му обясних че няма да му дам и стотинка. Изрода тежеше около 130-140кг. и с тази си маса беше плашил и така тормозил доста харод. Да но този път срещу него не седеше обикновен безродник, а българин, последовател на българи. За около 8-10 секунди го пребих, като куче и онзи започна да ми се моли да го помилвам. Давам ви тези примери не да се хваля, защото това съм го постигнал не понеже аз съм нещо, а защото приех да следвам българското. а то както виждате е : добро и наистина действа.
Та след тези и още няколко случая в които изпробвах българщината , се убедих напълно в ефикасноста на нашето.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #22 -: 28 Декември 2013, 12:12:20 »

Какво е дясно и крайно дясно!

Да нека очертаеме контурите на тези понятия и ги изясниме.
- почитане на обичаите на народа
- почитане на вярата на този народ
- ползване на символите от миналото
- познаване и почитане на културата на народа
-отхвърляне на всичко чуждо в областа на идеите, културата и философията.
- зачитане на облеклата на дедите ни.
- почитане на нашата, а не на чужда история.
- познаване на живота на българските герои
- четване на паметни дати от историята  дните посветени на нашите герои.
Има сигурно и още , но това е в общи линии.
Сега да видиме коя от уж-националистическите организации и партии покрива поне 4-ри от тези неща.
Аз не се сещам, а вие?

Ха-ха-ха хванах ли ви на тясно а ?
не смеете да гъкнете и да изръсите простоиите си а?
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #23 -: 28 Декември 2013, 12:12:08 »

Сега по темата.
В България няма дясно, камо ли крайно дясно, има само ляво и крайно ляво.
Бившите комунисти не допускат да има дясно и крайно такова.
Най-лесният начин да се провери дали една организация е такава е като се погледне: дали имат символи от рода на знамена от въстанията ни, калпаци с православният кръст носен от опълченците и четниците ни или друго нещо подобно.
Аз не знам една организация да има подобни символи.
От бившето ДС не им дават да ги имат.

Спокойно мога да кажа че българите по рождение са националисти и то бесни. Това че национализма ни е слаб е поради простият факт че националистите ни не са стока.
Естествено те за това обвиняват народа, но са в грешка. Не е виновен народа, а тези смешници дето се правят на националисти.
Това че народа не може да ги разпознае е техен проблем, а не на народа.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #24 -: 28 Декември 2013, 12:12:08 »

Заклевам се в Бога, вярата и честта си, че ще се боря до смъртта си за свободата, добруването на българите в Мизия, Тракия и Македония и че ще защитавам българщината навсякъде, където тя е в опасност! Няма да предавам нито с думи, нито с действия идеите на Организацията и не ще издавам поверените ми тайни.
В противен случай нека бъда наказан, както повелява традицията на ВМРО!
Да живее България!
Заклех се!"

Видях я в една галерия  и се замислих.
Няма вече честа на православната вяра, няма всемогъщия Бог има само някакви безкрайни тъпизми и чуждопоклоничество.

Жалка история.Все нещо не им харесва на тия наши националисти братче. Шапките не били важни, ножовете не били важни, униформите и те и то по принцип нищо не им е важно. Бога и Той не им е важен - защото от верата иде истина , а тя пък изобличава и осветява ненормалноста.
За това и нищо никога не се случва.
Педеругите си направиха парада, циганите си трепат българи и само едно малко БНС показва някакъв живот. Там разните Националистически партии на България , ВМРО каракачанов-Кубадински и БНРП не ги търси братко. Ама иначе привърженици много.
Абе само това БНС ли е в тази България бе хора и само тази шепа народ ли са българи ?
Пък после един келеш по комунистически ме заклеймява че съм в чужбина. Е какво да правя в България, да му слушам на него и подобните идиоти глупостите за розети и космоси ли ? Да ям некачествена и отровна храна, да мизерувам и да давам данъци на комунистите дето задкулисно си управляват още ?
Е не , нема да стане, по-добре в чужбина - поне некой лев ще искарам.

България над всичко - казват забравилите Бога и верата националисти. Това и аз съм го викал, но като се замислих спрях да го казвам. Какво ще стане като поставиме България над здравия разум например ? Ще стане това дето ни се е случвало вече и стана и с Сърбия.
Седи ли България над здравия морал, трезвия ум или над Бога и верата ?
Според мене не трябва да седи.
« Последна редакция: 28 Декември 2013, 12:12:36 от МИШОК@ »
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #25 -: 28 Декември 2013, 12:12:33 »

Клетва....

Трябва ли бг- националистите да имат своя клетва ? Ами да трябва, ама да не е тази дето щурците пеят за нея понеже ни е клетва, ни е нищо.
Каква трябва да е една бг-националистическа клетва ?
Ами такава, или подобна на клетвата с която Левски е заклевал членовете на комитетите си. Каква е тази клетва ?
При полагането и задължително има поп, ама православен, не тенгристки или еврейски или нещо подобно. Има и евангелие и кръстосани пистолет и кама.
Кое какво е и какво символизира ?
Пистолета и камата или два ножа на кръст символизират православната вера и готовият да и служи с оръжие в ръка заклеващ се. Евангелието е верата и личната вера на човека. Едно време се е смятало че човек без вера няма : достойнство, чест и че не е човек и българин, то това и днес си е валидно.
Попа пък е Божият служител узаконяващ клетвата пред Бога и хората.
Този вид клетва не е измислена от Левски идва още от хайдушките времена, като понякога е била с два ножа вместо с пистолет, или револвер. От къде води началото си този вид заклеване, на дали някой знае.
Защо бг-националиста да се заклева именно така ?
1. защото това е стар и полезен обичай и националиста е длъжен да го съхрани, а не да го унищожи.
2. всеки националист се смята за духовен последовател на героите ни и Левски, а те без изключения са се клели така.
3. защото клетвата обвързва човека и го прави съпричастен към делото.
Сега малко логика.
Много уж националистически организации казват : ние сме наследници на БН легиони, на Левски или на ВМРО. Тези обаче до един пък са обявявали че са наследници на легията на Раковски. Повечето от тези легионери, а най-вероятно всичките са се клели именно по този начин. По същият начин са се клели и стотиците четници влизали на територията на родината за бой с турците, като преди това задължително са имали освещаване и молебен.
Да ще кажете , ама сега има националисти мисиомани и тенгристи !!!
Драги национализма не е разтворена, либерална и модернистична доктрина. Той е нещо не влияещо се от модите и времето. Целта му е да съхранява и пази верата, рода и земята,обичая тоест е консервативен. Та ако некой помак е станал националист, то трябва да си смени първо верата, после да се зкълне и тогава да се брои за български националист. Защото иначе какво ще стане ? Трябва заради некой си резняк да сменяме обичая ли ?
Има и една подробност - не може да даде клетва човек дето не е православен. Както самият Левски е смятал такъв без вера :е без чест, достойнсво и въобще е нищо.
За тангристите ли какво ? Ами не знам - те не са националисти, а болни хора. Езичниците ли ? Ами проблема е техен, станали такива повлиявайки се от западните модни тенденции. да ама национализма не е мода , а единственият начин да се спаси България.
Та помислете си добре може ли неправославен , дето не е , като героите ни: въобще да е бг-националист.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #26 -: 28 Декември 2013, 12:12:42 »

Да обсъдиме реално възможностите пред нашия национализъм – хипотетично разбира се, защото сериозен национализъм все още нямаме.
Много млади хора си представят; че националистите, като станат силни ще направят някои от тези неща.
1.   ще вдигнат въстание и ще оправят нещата.
2.   .ще влезнат с избори в парламента и ще въведат: диктатура, ще избият цигани и турци или поне ще започнат да водят достойна за страната ни политика.
Да предположиме че национализма ни е в възход: хората стават масово националисти, гласуват за националистите и каквито там сте си ги мечтали.
1.   с въстанието е малко тъпо да се обсъжда, но все пак да видиме какво ще стане при едно въстание.
-   срещу въстаналите ще има 30 000войника и още толкова полицаи с доста по-добро въоръжение. Въстанието ще свърши за нула време и национализма ще бъде веднага забранен.
2.   избори и изборна победа.
Какво ще стане тогава вариянтите са няколко:
-   ще последва тотален провал поради липса на кадри. Предишните управления имат какви ли не гадни договорки с Русия и щатите, които веднага ще почнат саботажи на националистите ни.
-   Ако се направи диктатура: запада и Русия веднага ще ни обявят ембарго и като спре вноса на горива само, ще стане мазало.
-   Ако се започне избиване на цигани и турци ще стане същата работа – никоя велика сила няма да го допусне и ще се ползва това за повод съвсем да ни разсипят.
-   Достойна политика никой от вънка няма да допусне да бъде водена и най-законните арести на цигани крадци ще се тълкуват, като дискриминация и ще ни го изкарат през носа.

Да след 2-та световна нещата се промениха и света вече не е същият. Земното кълбо върви към една държава, която задкулисно вече е факт.
Всички страни в света се управляват от едно правителство, което въобще не смята да пуска и грам фъндък за някакви си националисти в малка България.
 Да  не мислите че Симеон2-ри не искаше да стане цар, при положение че е последния православен цар на света ? Той знаеше и знае че референдома монархия или република е бил незаконен, знаеше и че народа щеше да го подкрепи, но защо мислите не го направи, а си взе имотите и дим да го нема. Да ама е знаел и че: световното правителство никога няма да му пусне тоя гювеч и ще го смачка от раз.
Ами Иван Костов да не мислите че не е искал да стане диктатор, да изтреби циганите и турците и да се накраде до гушата ? Искал е ама същата сила го е предупредила да си опича акъла.
Поради същата причина и Б. Б> да иска да направи нещо няма да успее..
Опитвам се да ви кажа че: проблема не е само в нашите управници, но и в световното управление, те просто няма да допуснат нищо различно от сегашното положение, понеже си имат свои си планове за света и България.
Ще кажете – тогава за какво да сме националисти и каква полза от национализма – работата е свирена.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #27 -: 28 Декември 2013, 12:12:14 »

Много хора си мислят че нещата могат да се оправят с избори.
Гласуваме за националистите , те влизат в парламента, вземат власта и започват каквото и както трябва.
Един прост поглед на ситуацията в света показва че ако националистите вземат власта и започнат да правят, каквото трябва ще им се случи много бързо случка. САЩ , ЕС Израел и запада, като цяло няма да позволят националисти да раздават справедливост в България. Спат ли се помощите за циганите или нещо подобно, онези веднага ще ни нападнат.
Тоест нещата седят така: който и да вземе власта ще е принуден да управлява, така , както се е управлявало до сега.
То ако можеше с избори да се постигне нещо: щяха да ги забранят.
За 20 гласуване нищо не се оправи, а стана само по-зле.
Освен това нещата така са нагласени че националистите да не вземат никога нужният им за оправлението на страната % гласове.
С една дума : както и да го въртиме и сучеме - с избори просто няма да стане нищо.
Какво тогава да правиме ?
Ако в опозиция има една сериозна националистическа организация: тя може да оказва натиск на правителството по всякакви въпроси. Запада САЩ и който и да е тогава не могат да нападнат страната , защото хората от долу са против това или онова.
Една националистическа организация незамесена пряко в политиката ще е изчистена от всякакви натегачи, кариеристи и болни за слава и власт хора.
Няма ли парламент, политика и пъчене пред камерите не ги търсете боклуците там.
Да участието в подобно образование е неблагодарна работа за участниците, няма да изкарат пари от това, няма да има и слава за тях.
Ще има обаче успехи и възможност да направят нещо за себе си и за страната си. Ще има и много рабора и разходи от личните пари, ама ше има и удоволствие от свършената работа.
А сега да видиме кои са за : славата, парламента, паретата и почестите и кои са за България и нейните интереси.

Как би могла да е организирана структурно една такава организация.
Много просто както го е правил самият Левски. Да се опаше цялата страна с комитети от съмишленици. Към комитетите да се привлекат: адвокати, по-заможни хора, както да се направи и един вид разузнаване, точно както го е правел Левски.
Идеята му е била в самата БЪлгария да има една сериозна организация и към нея армия , така че да сме независими от който и да е чужд освободител . С една дума е искал да създаде : държава в държавата.
Подобно нещо по-късно са създали от БМРО. По същият път трябва да вървят и днешните националисти, а не все за избори, парламенти и политика да мислят.
Навремето ВМРО за малко е участвало в политическият живот на Турция, но явно са били умни и бързо са прекратили това безмислено нещо.
Време е и на днешните националисти да им дойде акъла в главите, а не само да се виждат в ролята на спасители , командири и водачи на народа.
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #28 -: 09 Януари 2014, 22:10:36 »

„Заклевам се в името на Всемогъщия Бог, че за славата на народа и за честта на Православната вяра ще забия петстотингодишния ръждясал български нож в гърдите на келявия турски султан. Ако престъпя клетвата си, да бъда проклет от целия български народ и да ме постигне най-тежкото Божие наказание

Амин“
Активен

МИШОК@

• Герой
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #29 -: 14 Януари 2014, 12:12:30 »

карабина М95
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.