Вестник АТАКА

24 Май 2017, 14:02:17
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: ВАЖЕН ВЪПРОС ЗА РЕФЕРЕНДУМА?!  (Прочетена 341 пъти)

paragraph39

• Новобранец
  • *
  • Популярност: 2
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
ВАЖЕН ВЪПРОС ЗА РЕФЕРЕНДУМА?!
« -: 17 Октомври 2015, 10:10:26 »

Имам въпрос към ЗНАЕЩИТЕ форумци:
Искам да гласувам на Изборите за общински съветници и кмет, но НЕ искам да гласувам на Референдума!
А за легитимността на Референдума, за разлика от гласуването на парламентарни и за общ. съветници и кметове Избори, е важно КОЛКО имащи право на глас са гласували!
Но ако при гласуването за местна власт и на Референдума се ползват едни и същи помещения и списъци, тогава как ще се отбелязва и отчита, ако някой/като мен!/ НЕ желае да гласува на Референдума и как това няма да стане публично известно. А пускането на НЕдействителна бюлетина или празен плик НЕ е равносилно на НЕгласуване на Референдума, от гледна точка на легитимността му/ а легитимен е Референдум, на който са гласували минимум толкова Избиратели, колкото са гласували на последните парламентарни Избори!
А, може би, тук е "демократичната" УЛОВКА на ГЕРБ и сие и президента: гласуването на избори за местна власт и на Референдума да е в един и същ ден-  за да се подсигури  така легитимност на инициирания от тях Референдум?!?
Освен ако гласуването на референдума е по друга процедура, по други списъци и на друго място?!
ПИТАМ! Защото, според мен, това е много важно!!!
Активен

Allen Dulles

• Новобранец
  • *
  • Популярност: 41
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re: ВАЖЕН ВЪПРОС ЗА РЕФЕРЕНДУМА?!
« Отговор #1 -: 03 Ноември 2015, 21:09:51 »

Параграфе, най-доброто нещо, което можеш да направиш е, никога за никой и за нищо да не гласуваш.
Няма келепир в гласоподаването, освен ако не си член на някоя комисия, за да си напълниш джобовете със зелени гущери.

BTW, брат ти в САЩ, гласува ли за някой?!
Активен

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.