Вестник АТАКА

23 Август 2017, 15:03:38
Добре дошъл/дошла, %1$s. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Радио Атака

Автор Тема: Има ли начин този форум да се изчисти от идиоти и провокатори?  (Прочетена 13672 пъти)

Венелин

• Гост

Винаги е било трудно, но особено напоследък, във форума човек не може да открие нищо смислено (защото дори и да го има е затрупано с камари от глупости) :!: Оформи се една група от регистрирани потребители, които освен да се псуват и заяждат помежду си (независимо от темата), от друго не се интересуват. Модераторите не предприемат спрямо тях предвидените в правилата мерки :shock:
Не бих се учудил, с това Владо да се опитва да докаже пълната безсмисленост на форума и да предизвика неговото закриване (каквото мнение е изразявал) :!: И аз съм все повече съгласен с него, що се отнася до сегашния вид на форума :idea:
Споменавал съм и преди, но сега официално предлагам, за да си изчисти форума от глупости да не е повече анонимен :!: :!: :!: Или изцяло, или да се раздели на 2 части, като анонимната може да бъде оставена изцяло без контрол - да си пише всеки там каквото ще и който си няма работа да ходи и да го чете. :lol:
В другата част, регистрацията да става, само след предоставяне на подробни лични данни и регистрираните потребители да носят пълна отговорност за написаното от тях, включително наказателна, според законите на Република България :!: Е-е, наистина тогава потребителите може да се лишат от удоволствието да псуват управляващите :lol:, но от тези псувни реално управляващите само печелят :!:
Има начин да се организира такава регистрация и той не е чак толкова сложен :idea:
Активен

Misleshtiq

• Гост

Ами я виж любимеца на модераторите - Фелдмаршал с неговите 4,300 /четири хиляди и триста/мнения какви работи пише. Щом още си е тук, значи няма никакъв проблем.В този форум е позволено и дори желателно да се псува на славянска пачавра или на подчовешко л****.
Активен

Rina

• Герой
  • Популярност: 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3266
  • Хубава си, татковино, име сладко , земя рай..

Не е страшно или неизпълнимо да няма анонимност, но "идиотите", които замърсяват форума не псуват толкова управляващите, колкото останалите потребители или цели общности от хора. Освен това има достатъчно форуми, в които анонимността си съществува, но няма подобна атмосфера, просто защото си спазват правилата, понякога прекалено строго дори. Пример форумите на абв - Фелда /пък и не само той/не би се задържал там и 5 минути.

Венелин

• Гост

И аз това казвам :idea: Но явно модовете не могат да смогнат да въведат ред, а така като гледам, трябва да стоят денонощно тук, което изглежда е невъзможно :!:
Просто давам една идея как да се реши проблема, някой ако има някаква друга, нека я предложи :arrow:
Активен

pipo_iv

• Гост
Активен

Misleshtiq

• Гост

И аз това казвам :idea: Но явно модовете не могат да смогнат да въведат ред, а така като гледам, трябва да стоят денонощно тук, което изглежда е невъзможно :!:
Просто давам една идея как да се реши проблема, някой ако има някаква друга, нека я предложи :arrow:

Изобщо не е нужно да стоят денонощно тук.Просто трябваше навременно да се баннат точно 1-2ма потребилите и сега нямаше да има подобни разправии.
Активен

Artileria

• Редовен
  • **
  • Популярност: 28
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
  • България е нашата Родина, Апостолът е нашият Баща
    • Един по-различен сайт, посветен на Волен Сидеров

Изобщо не е нужно да стоят денонощно тук.Просто трябваше навременно да се баннат точно 1-2ма потребилите и сега нямаше да има подобни разправии.
Вие явно не знаете какво е модератор. И това ли трябва да Ви обяснявам специално, при положение, че съм го казвала поне 10 пъти???
Активен
СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА!!!

pipo_iv

• Гост

Вие явно не знаете какво е модератор. И това ли трябва да Ви обяснявам специално, при положение, че съм го казвала поне 10 пъти???
Абе ако си готина ти е простено, айде, от нас да мине :D
Активен

Венелин

• Гост

Модераторът трябва да прочете всяко съобщение, да има право (и да го използва) за да го редактира, ако се налага или направо да изтрие всичко, ако не е по темата или по друг начин нарушава правилата. Честно казано, аз лично, ако трябваше да свърша тази работа, не бих се справил, дори да седях денонощно тук :!: Съмнявам се, че въобще съществува човек който може да се справи :!: Това и казвам.
Идеята на Владо, да създаде тема в която всеки да може да пише каквото си иска, е добра, но проблемът е, че няма сила която може да задържи някой лица само в този тема :shock: Те продължават да правят същото и във всички останали теми или да си създават неограничено количество нови със същото предназначение :!:
Затова предложих тези 2 варианта. Действително, с много работа на администратора и модераторите форумът може и в този му вид да се нормализира, но явно никой няма толкова свободно време...
Активен

Orthodox

• Герой
  • Популярност: 147
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4434

Венелине, само не разбрах предлагаш ли всеки потребител да има свободен достъп до личните данни на останалите форумци, или такова право да има само форумната администрация? Защото това са доста различни неща...
Активен
За Вяра и Отечество!

Rina

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Мисля, че е достатъчно да се намерят макар и временно още един-двама модератора, които да сложат малко ред. Но трябва да има волята за това, /както казват политиците - полит. воля/, и да имат и правата.

Rina

• Герой
  • Неактивен Неактивен

И пак ще Ви дам пример с форумите на абв. Преди време бях ужасена. Но вече ги разбирам. Може би понякога прекаляват, но резултатът е все пак добър, мисля.
      Когато за пръв път се регистрирах там не си направих да прочета правилата - защо ли пък да го правя.. В резултат на което с първата си тема сгазих лука. 10 мин. след публикацията получих съобщение от модератор, че заради нарушение на еди кое си правило:
1. Мнението ми е изтрито
2. Слагат ми предупреждение 10 % /което стоя 3,5 месеца/, а при 100 % май направо изхвърчаш.
3. Забрана за писане 3 дена
     И всичко това при 1-во нарушение..

В нашия форум тук има човек, който беше модератор там. Стига да искат от администрацията на нашия форум, може би, би могъл да се включи и тук като такъв..?!?

Венелин

• Гост

Венелине, само не разбрах предлагаш ли всеки потребител да има свободен достъп до личните данни на останалите форумци, или такова право да има само форумната администрация? Защото това са доста различни неща...

По принцип идеята е, администрацията да има достъп само :!: Има Закон за защита на личните данни и няма място за притеснение. Ако се налага да се предприеме нещо срещу някой участник, това ще се направи на първо място от администрацията. Аз смятам, че тогава просто няма да има такива простотии, или поне ще са мноооого малко :!:
Активен

Orthodox

• Герой
  • Неактивен Неактивен

Мисля, че е достатъчно да се намерят макар и временно още един-двама модератора, които да сложат малко ред. Но трябва да има волята за това, /както казват политиците - полит. воля/, и да имат и правата.

И все пак главното е всеки форумец да си има вътрешна дисциплина за придържане към правилата на форума и въобще към морала и здравия разум. Да не сме детска градина, че все някой друг да ни пляска и оправя?! Пък и по силите ли е това на няколко модера? Може ли стотина само да мърсят, а шепа хора да вървят след тях и да метат? Така нищо читаво няма да се постигне...
Активен
За Вяра и Отечество!

Orthodox

• Герой
  • Неактивен Неактивен

По принцип идеята е, администрацията да има достъп само :!: Има Закон за защита на личните данни и няма място за притеснение. Ако се налага да се предприеме нещо срещу някой участник, това ще се направи на първо място от администрацията. Аз смятам, че тогава просто няма да има такива простотии, или поне ще са мноооого малко :!:

Просто си мислех, че ако личните данни на форумците включват и физически (не интернетски) адрес, и той е общодостъпен за потребителите, надали някой ще си позволи да оскърбителни думи към другиго при възможността да бъде намерен и понатупан... Но нък с това може да се злоупотреби, и въобще е опасно в много отношения...
Активен
За Вяра и Отечество!

SMF 2.0.6 | SMF © 2011, Simple Machines
Никоя част от този сайт не може да бъде копирана или репродуцирана, освен след писмено съгласие от страна на АТАКА © 2006 - Всички права запазени.